Vénusz-átvonulás, 2012. 06. 06.

Bolygóészlelők fóruma
nagyzo
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2012.04.26. 12:53

Re: Vénusz-átvonulás, 2012. 06. 06.

Hozzászólás Szerző: nagyzo » 2012.06.06. 13:30

szolcs írta:@nyozo: Nálunk is volt minden, Péter által közölt fotón egy röpcsi húz el a Nap előtt.

http://www.csillagvaros.hu/forum/download/file.php?id=3149

Nem tudom, a világon hány olyan kép készült, ahol a Nap előtt egyszerre látszik a Vénusz, egy repülő, vagy még ki tudja mi minden lehet ottan. A két párhuzamos micsodáról nekem valami kondenzcsík jellegű dolog ugrik be.


Az igen !!! nem semmi kép !

Gondoltam én is kondenzcsíkra így utólag, mert olyan szélesebb féle volt, olyan hmm de nehéz szavakat találni.
Ezt csak utólag gondoltam. Az egy szempillantás volt, és hogy is mondjam nem a LM szélétől széléig tartott, mint a repülő kondenzcsíkja, hanem kb a LM szélétől egy harmadára lépett be a Nap korongjától -most már meg tudom mondani határozottan nyugatra a Vénusz vonalában (a Vénusz ekkor még a Napkorong előtt látszott kb két Vénusznyi távolságra (ha jól emlékszem)) 100x volt a nagyításom. És még a LM belül elhalt ez a két csík, vagy sáv egy pillantás alatt. Az egyik rövidebb volt (kb fele akkora lehetett mint a másik)... no megvan: olyan volt, mint mikor a friss szűz porhóba (vastag porhóba) egy kétágú villafélével belehúzol a tetején (kb mint egy szerszámnyél vastagságban vagy mint a seprűnyél olyan vastagságban)... Volt most porhó a télen bőven -jó vastagon, és emlékszem az élményre ahogy a havat eveztem ez a bejárónkról... ez olyasmi érzést keltett bennem, csak inverzben.

Szóval ha hasonlítani szerettem volna valamihez.

Repülőt már fogtam nagyobb nagyítás mellett: kb 80x-on a Lant előtt persze éjszaka, ott látszódtak a kondenzcsíkok, és maga a repülő is ahogy áthúzott.. ez azonban más volt.
Jó róla beszélni :)
200/1000 Newton EQ5 - 10mm, 25mm, 2x Barlow -alapfelszereléssel + napszűrő
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Vénusz-átvonulás, 2012. 06. 06.

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2012.06.06. 13:32

Már sokan megköszönték, de talán nem elégszer: Vizi Péternek köszönet a szervezésért
és a ceremónimesteri tevékenységek profi kivitelezéséért. Remek reggel volt.
Még az is eszünkbe jutott, hogy akkor most felrakunk egy borgárcsot--->legközelebb...

Én tegnap este már az ébresztőórát is kinyomtam, annyira rossz idő volt, de valahogy magamtól felébredtem
és még időben kirtünk a pomázi "észlelődombra".

Nálunk hatalmas mázli volt, hogy napkeltekor eltűntek a felhők. Bár erőssen hullámzott a kép, maximálisan élvezhető volt minden.

Én is megolvasztottam a kihuzatba illeszthető műanyag kupakot, pedig csak 4-5mp-ig volt lent
a fólia és utána rögtön felraktam a gyári védőlemezt. Nekem legalább ennyi eszem volt, hogy az volt az utolsó amit levettem és nem az első...A műanyag kupaknak meg édesmindegy, csak a tubusban van némi olvadt műanyag szag. :shock:


Viszont annak a kollégának üzenem, aki felrakott képeket az észlelésről, hogy legközeleb a keresőtávcsövére tegye fel a védőkupakokat, mert az is képes kiégetni a véletlenül belenéző érdeklődők retináját.
(ha a keresőtávcsövön is volt napfólia, akkor elnézést)
dzsobacsi
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2009.09.18. 09:57

Re: Vénusz-átvonulás, 2012. 06. 06.

Hozzászólás Szerző: dzsobacsi » 2012.06.06. 13:47

szolcs írta:Nem tudom, a világon hány olyan kép készült, ahol a Nap előtt egyszerre látszik a Vénusz, egy repülő, vagy még ki tudja mi minden lehet ottan. A két párhuzamos micsodáról nekem valami kondenzcsík jellegű dolog ugrik be.


Hát itt van egy-két gyönyörű példa repülőre, helikopterre,stb...:

http://index.hu/nagykep/2012/06/06/elvonult_a_venusz_a_nap_elott/
vanamonde
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2009.09.22. 22:25

Re: Vénusz-átvonulás, 2012. 06. 06.

Hozzászólás Szerző: vanamonde » 2012.06.06. 13:47

Harmadik kontaktus
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Vénusz-átvonulás, 2012. 06. 06.

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2012.06.06. 14:06

Nagyon szép képeket raktatok fel!
Néhányat nekem is sikerült készíteni a Polarisnál.
http://www.ddsoft.hu/venusg.html
Üdv,
L.
nagyzo
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2012.04.26. 12:53

Re: Vénusz-átvonulás, 2012. 06. 06.

Hozzászólás Szerző: nagyzo » 2012.06.06. 14:21

No, csak addig reszelt az avas, hogy lerajzoltam, akarom mondani felvázoltam, amit láttam, illetve ahogyan "emlékszem" - hozzáteszem az emlékezet egyszerűsít, így lehet, hogy nem volt merőleges (sőt ahhoz közeli sem a Vénusz pályájára ennek a két csíknak a helyzete), mégis most nagyjából így mondanám...
És valószínű, hogy nem volt szimmetrikus sem, csak már így utólag az elmémben ez képződött le, mikor papírra akartam vetni. (első rajz féleség szkennelve, egy kicsit alakítva),
ahol A pont a belépési pont ahonnan észleltem, a B a záró, ahol elhalt. Köztes pontokon meg olyan volt mintha felfénylett volna... de A-ból B felé tartott - mindkét sáv, egyszerre, egy időben.
Csak a pillanat tört része volt, talán ezért sem tudtam jobban megfigyelni, pláne nem gondolkodtam a szempontokon, hogy hogy is lehet ezt leképezni papírra.
A színét tekintve hasonló volt mint a Nap színe -tehát nem fehér mint éjszaka a hullócsillagok "" - hanem inkább sárgás.

Szerk... sőt ahogy nézem túl szimmetrikusra sikerült, és az arányok - értem ez alatt a Nap látszó görbülete a Vénuszhoz képest stb... szóval vázlat.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
naja9
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2012.01.23. 21:51

Re: Vénusz-átvonulás, 2012. 06. 06.

Hozzászólás Szerző: naja9 » 2012.06.06. 14:28

Reggel 4.20 Debrecen,Fórum bev.központ P4 es legfelső nyitott tetőparkoló. Teljes felhőtakaró gyakori szitáló esővel a város felett.Esélytelen volt a megfigyelés.....6.30-ig bizakodtam,hogy legalább egy látómezőnyi ablak nyílik az égen egy rövid ídőre,de aztán feladtam. :cry:
Csak "irigykedve" nézem a szebbnél szebb képeket,legalább voltatok sokan akiknek kedvezett az ídő.
Na majd legközelebb:)

Bár minden rosszban van valami jó is,felfedeztem ezt a remek észlelőhelyet.Eddig mindíg csak az első emeletig mentem fel autóval, tegnap kívácsiságból teljesen a tetőre.Nem gondoltam ,hogy ilyen kilátás van.
Nyáresténként kihasználom..

naja9
90/900 SW
szolcs
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2009.09.14. 20:21

Re: Vénusz-átvonulás, 2012. 06. 06.

Hozzászólás Szerző: szolcs » 2012.06.06. 14:34

@Kukac: Szólhattál volna - ahogy Péter szólt. A Mizar keresőjéhez gyárilag nincs kupak, de majd applikálok egyet a következő Nap megfigyeléshez. Emígy köszi, amúgy bocs az offért. Üdv: egy Kolléga
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: Vénusz-átvonulás, 2012. 06. 06.

Hozzászólás Szerző: András » 2012.06.06. 15:30

Most csak beszúrok egy képet, mert dolgom van. MInden tökéletes volt: )))
Szuper, hogy sokan látták, minden együttérzésem azoknak, akiknél a felhők uralták az eget. Ez mindig benne van a kalapban.
Végül a fonyódi mólóról néztem végig a Balaton felett kelő Napot, ez volt a tutihely, pont a Tihanyi Apátság fölött bukkant ki.

csv.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
tistvan
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2011.02.24. 18:54

Re: Vénusz-átvonulás, 2012. 06. 06.

Hozzászólás Szerző: tistvan » 2012.06.06. 20:30

Nagyszerű képek, gratulálok. Nyíregyházán szinte végig esett az eső, nagyon sűrű felhők takarták az eget.
Válasz küldése

Vissza: “Bolygók”