C/2011 W3 (Lovejoy)

Üstökös- és kisbolygóészlelők fóruma
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: C/2011 W3 (Lovejoy)

Hozzászólás Szerző: Imre » 2011.12.18. 16:15

Engem is majdnem megtévesztett egy keletről nyugatra haladó repülő kondenzcsíkja.

Sokszor valóban nem látható maga a repülő, főleg nem csak egy fényképező gép optikával.

Ahogy telt az idő, egyre magasabb szög alatt látszott, és távcsővel maga a gép is jól kivehető lett!
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
tausz
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011.12.18. 09:31

Re: C/2011 W3 (Lovejoy)

Hozzászólás Szerző: tausz » 2011.12.18. 16:29

-Nem akarok senkit se meggyőzni, hogy üstököst fényképeztem, de az összes adat arra mutat. Mindenki az hisz amit akar. Ma délután ugyazzal a kamerával fényképeztem két repülőgépet, nagyjából ugyanabban az irányban, nézzétek meg. Sajnos mostanában alig jár felettünk repülőgép, talán a napokban majd tudok esetleg egy jobb kamerával jobb képet csinálni.
-Egyébként a MetNet időjárási lap útmutatója alapján keredtem az üstököst, laikusként nyilvánvalóan napfelkelte után kellett kereni és nem előtte.
tausz
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011.12.18. 09:31

Re: C/2011 W3 (Lovejoy)

Hozzászólás Szerző: tausz » 2011.12.18. 16:46

a kép
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: C/2011 W3 (Lovejoy)

Hozzászólás Szerző: András » 2011.12.18. 16:48

tausz írta:-Nem akarok senkit se meggyőzni, hogy üstököst fényképeztem, de az összes adat arra mutat. Mindenki az hisz amit akar.


Hát ez sajnos nem üstökös, hanem egy darab kondenzcsík.

De ha gondolod, küldd be a fotót a jelentősebb csillagászati fórumoknak (APOD, spaceweather.com) ha mégis üstökös, akkor holnaptól nagyon híres ember leszel: )
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: C/2011 W3 (Lovejoy)

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.12.18. 16:48

Csak a jókedv kedvéért: jól néz ki az a Lovejoy( a la Boeing747) üstökös ... :)

Viszont nem kell siránkozni sem, mivel készült itt néhány szép természetfotó, amit az üstökös híján csodálhatunk rendesen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tobe 2011.12.18. 17:04-kor.
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: C/2011 W3 (Lovejoy)

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.12.18. 16:58

tausz írta:-Nem akarok senkit se meggyőzni, hogy üstököst fényképeztem, de az összes adat arra mutat.


Mi mutat rá? Az összes adat arra mutat, hogy sem a csóvát, sem a magot nem láthatta senki. Nem is látta senki. Egyedül te ámítod magad egy kondenzcsíkkal. Legalább ezt a cikket olvasd már el légyszi:

http://hirek.csillagaszat.hu/ustokosok/ ... tokos.html


tausz írta:-Egyébként a MetNet időjárási lap útmutatója alapján keredtem az üstököst, laikusként nyilvánvalóan napfelkelte után kellett kereni és nem előtte.


Én meg nem laikusként kerestem. Ha ez boldoggá tesz, felrakhatok napkelte utáni fotókat is, azokon szintúgy nem látszik semmi, és ugye az égbolt is sokkal-sokkal fényesebb volt már akkor.

Ha nem "szakadt" volna le a csóva, és ha nem halványodott volna el a mag, akkor látszott volna. Nem csak az én fotóimon, hanem sok más észlelő fotóin és távcsöveiben is.

A tiéden az az izé ráadásul pontosan úgy néz ki, mint egy kondenzcsík. Ha készítettél volna még pár képet pár perc múlva ugyanezzel a beállítással, akkor talán magad is megbizonyosodnál róla.
tausz
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011.12.18. 09:31

Re: C/2011 W3 (Lovejoy)

Hozzászólás Szerző: tausz » 2011.12.18. 16:58

repülő 2
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: C/2011 W3 (Lovejoy)

Hozzászólás Szerző: Imre » 2011.12.18. 17:12

A viccet félretéve, tényleg nem az üstökös képe látható a fotódon! A budapesti láthatósága alig tért el a sokkal jobb helyről fotózókétól, ugyanis csak akkor lett volna jelentős a javulás, ha több órányi időzónával nyugatabbra lettek volna. A nehézsége az volt, hogy mindössze ~1 fokkal a Nap felett, és ~2 fokkal tőle nyugatra lett volna látható! A fényképen az a kondenzcsík sokkal magasabbnak, és a Naptól is sokkal távolabbinak vélem, semhogy az lenne az üstökös. Sajnos, mint a SOHO felvételeiből kiderült, elvesztette a csóváját, és igencsak elgyengülve keveredett ki a forró katlanból! Egy képet mellékelek arról, hogy hol érdemes keresgélni a fotókon az esetleg nagyon halvány nyomát. Aki esetleg sok olyan felvételt készített, ami az adott területet felvételezte, és követős szerkezettel exponált, annak esetleg van 1% esélye, hogy több tucat kép átlagolásával esetleg az üstökös nyomára bukkanhat, de csak egy nagyon halvány fénypontot keressen, esetleg egy éppen csak sejthető csóvakezdeménnyel, amely majdnem pontosan nyugati irányban húzódhat a fejétől, a horizont felett ~1 fokkal, és a Nap előbukkanási helyétől ~2 fokkal nyugatra.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
tausz
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011.12.18. 09:31

Re: C/2011 W3 (Lovejoy)

Hozzászólás Szerző: tausz » 2011.12.18. 17:16

MetNet előrejelzés
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: C/2011 W3 (Lovejoy)

Hozzászólás Szerző: mpt » 2011.12.18. 18:08

Ettol se lett a foton az ustokos.

--mpt
Válasz küldése

Vissza: “Üstökösök és kisbolygók”