Üstökös-észlelő hétvége Ágasváron

Üstökös- és kisbolygóészlelők fóruma
sky@titan.physx.u-szeged.hu
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2009.08.15. 19:49

Re: Üstökös-észlelő hétvége Ágasváron

Hozzászólás Szerző: sky@titan.physx.u-szeged.hu » 2010.01.25. 13:54

Zoli írta:Üdv!

Lehet tudni a sátras árakat is (étkezéssel, és anélkül)? Csak hogy tudjak mivel számolni...


A kaja 6000 Ft, a sátrazás díja gondolom a sztenderd, amit most nem tudok.

Sry
Zoli
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.09. 21:03

Re: Üstökös-észlelő hétvége Ágasváron

Hozzászólás Szerző: Zoli » 2010.01.25. 15:26

Sry! Köszönöm az infót!

Gábor! De bizony, sátorral tervezek menni. Habár tavaly tavasszal, és nyáron egy kissé fáztam, de az csak a használhatatlan, időközben elszakadt hálózsáknak köszönhető, amit a közeljövőben tervezek lecserélni egy jobb, -10 fokig használhatóra. A Mátra itt van a szomszédban, a hideg rekordokat pedig itt szokták mérni, tehát majd megbirkózok vele (habár nincs összefüggés: nem bírom hosszan a hideget). Ennek a sátras mániának nem anyagi okai vannak, hanem ezt szoktam meg (extrém körülmények között is szeretek sátorral, a távcső mellett aludni). A legutóbbi tavaszi hétvége májusban volt, és akkor is ketten voltunk sátorral. ;)
Amcsüdv, Zoli (13 T)
"Milyen sivár az a kor, melyben könnyebb egy atomot szétrombolni, mint egy előítéletet!" A. Einstein
http://www.universe.eoldal.hu
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Üstökös-észlelő hétvége Ágasváron

Hozzászólás Szerző: santage » 2010.01.29. 14:55

Zoli írta:Sry! Köszönöm az infót!

Gábor! De bizony, sátorral tervezek menni. Habár tavaly tavasszal, és nyáron egy kissé fáztam, de az csak a használhatatlan, időközben elszakadt hálózsáknak köszönhető, amit a közeljövőben tervezek lecserélni egy jobb, -10 fokig használhatóra. A Mátra itt van a szomszédban, a hideg rekordokat pedig itt szokták mérni, tehát majd megbirkózok vele (habár nincs összefüggés: nem bírom hosszan a hideget). Ennek a sátras mániának nem anyagi okai vannak, hanem ezt szoktam meg (extrém körülmények között is szeretek sátorral, a távcső mellett aludni). A legutóbbi tavaszi hétvége májusban volt, és akkor is ketten voltunk sátorral. ;)


Ezek szerint csak én vagyok elpuhulva! :)
Sajnos én most nem szívesen mennék Ágasvárra... Mert épp Krétán leszek!:)

Snt
Zoli
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.09. 21:03

Re: Üstökös-észlelő hétvége Ágasváron

Hozzászólás Szerző: Zoli » 2010.01.29. 15:20

santage írta:Sajnos én most nem szívesen mennék Ágasvárra... Mert épp Krétán leszek!:)Snt

Részvétem... :) Habár szeretnék, de lehet, hogy nekem sem jön össze, mert éppen Kecskeméten leszek osztályzáró vizsgát tenni csillagászatból...
Amcsüdv, Zoli (13 T)
"Milyen sivár az a kor, melyben könnyebb egy atomot szétrombolni, mint egy előítéletet!" A. Einstein
http://www.universe.eoldal.hu
Zoli
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.09. 21:03

Re: Üstökös-észlelő hétvége Ágasváron

Hozzászólás Szerző: Zoli » 2010.02.26. 15:29

A Hírlapot a Diákoknak elnevezésű kezdeményezés keretében ma kaptam egy kissé sérült, de olvasható 2009. decemberi National Geographic magazint. Nem hiszem hogy a szerkesztőség örülne neki, ha lefotóznám a cikket, ezért megpróbálom összefoglalni. A cikk címe Süt a Nap... Egy olyan eszközről számol be, ami habár teljesen kézenfekvő, de nem hiszem, hogy a nagyítóval játszó kisgyereken kívül bárki is próbálgatná. Egy belülről alufóliával bélelt dobozról van szó, amibe ha jókor jó helyen beleteszünk egy edényt, a benne található anyag megfelelő körülmények között akár forrásnak is indulhat (természetesen itt ételekre, és nem fémekre gondolok...). A hivatalos elnevezése a tárgynak Hot Pot (sokkal hatékonyabb kivitelben már gyártani is kezdték - http://solarcooking.wikia.com/wiki/HotPot). Nem hiszem, hogy emiatt nyáron a kertben fogunk főzni, de a fejlődő országokban (ahol esetleg a tüzelőanyag is hiánycikk), valamint Ágasváron jó megoldás lehet. Igaz, több órás palacsintasütésre alkalmatlan, hiszen nem csak az alkalmatosságnak, hanem a szakácsnak is a napsütésben kell lennie, de egy két kisebb műveletre (például teafőzésre) tökéletes, és környezetkímélő. Ezt nem azért írom, hogy távcsöveinkkel nappal vizet melegítsünk, de egy egyszerűbb - néhány óra alatt összedobható - eszközt én biztos fel fogok vinni (természetesen azt is csak kísérleti jelleggel, nem szeretném "Ágasvár Séfbácsiját" megsérteni). ;)
Amcsüdv, Zoli (13 T)
"Milyen sivár az a kor, melyben könnyebb egy atomot szétrombolni, mint egy előítéletet!" A. Einstein
http://www.universe.eoldal.hu
Ksl
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2009.09.07. 12:29

Re: Üstökös-észlelő hétvége Ágasváron

Hozzászólás Szerző: Ksl » 2010.02.28. 15:21

Sziasztok,

Így bő egy hónappal az észlelőhétvége előtt hadd vessem föl a következő problémát. Eléggé el nem ítélhető módon mindmáig nincs jogosítványom, viszont jó lenne autóval feljuttatni az expedíciós műszereimet (80/600 apo, eq3+alu láb, 20x60B). Van-e a tisztelt olvasók-odautazást tervezők között olyan autós, akinek beszállhatnék a kocsijába a vackaimmal? Természetesen az útiköltséget a megfelelő módon állnám.

Ksl
ge.nom
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2009.11.19. 21:54

Re: Üstökös-észlelő hétvége Ágasváron

Hozzászólás Szerző: ge.nom » 2010.03.10. 01:42

Sziasztok!

Akkor, lesz valaki aki sátrazni fog? Zoli! Kiderült már, hogy ott leszel-e?
Zoli
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.09. 21:03

Re: Üstökös-észlelő hétvége Ágasváron

Hozzászólás Szerző: Zoli » 2010.03.10. 13:38

Szia!

Én ha megyek, biztosan sátorral megyek (talán még télen is azzal mennék). Még van néhány tényező ami nehezíti a körülményeket, de olyan 80% hogy ott leszek. A legnagyobb gond, hogy innen egy tömegközlekedési eszköz sem visz el még csak a Budapest - Mátraszentisván járat közelébe sem. Remélhetőleg sikerül kocsival megoldani, és akkor vihetem a távcsövet is. Az hogy megyek-e a jelentkezési határidőig biztosan kiderül, és akkor ide is megírom.
Amcsüdv, Zoli (13 T)
"Milyen sivár az a kor, melyben könnyebb egy atomot szétrombolni, mint egy előítéletet!" A. Einstein
http://www.universe.eoldal.hu
ge.nom
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2009.11.19. 21:54

Re: Üstökös-észlelő hétvége Ágasváron

Hozzászólás Szerző: ge.nom » 2010.03.10. 16:53

Okés! Magam is a sátrazáson gondolkodom. Majd kiderül, hogy mi lesz belőle. :)
Zoli
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.09. 21:03

Re: Üstökös-észlelő hétvége Ágasváron

Hozzászólás Szerző: Zoli » 2010.03.10. 16:56

A lényeg csak egy jó hálózsák... (és persze egy jó sátor)
Amcsüdv, Zoli (13 T)
"Milyen sivár az a kor, melyben könnyebb egy atomot szétrombolni, mint egy előítéletet!" A. Einstein
http://www.universe.eoldal.hu
Válasz küldése

Vissza: “Üstökösök és kisbolygók”