Mélyég-honlap

A gömb- és nyílthalmazok, ködök, galaxisok észlelőinek fóruma
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.01.25. 23:29

tobe írta:Vannak web tartalomkezelő rendszerek, amelyek kép és egyéb tartalmakat is kezelnek, hozzászólás lehetőséggel, stb. képfeltöltés megjelenítés. Egy ilyet kell felrakni egy tárhelyre és beállítani.


Nagyon jó! Értesz Joomla-fejlesztéshez? Segítesz megcsinálni a feltöltő-, kereső- és megjelenítő-rendszert? Ha tudsz tuti modulokat, azokról is jöhet ötletelés. Az mcse.hu alatt pont Joomlában kellene összedrótozni valamit. Még bátor vállalkozó is van, aki csinálná, csak neki is kellene egy kis kezdeti segítség a Joomlát mélységeiben ismerő, tapasztalt fejlesztőtől az elinduláshoz.
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.01.26. 01:36

Nem ismerem ezeket csak névről, meg csináltam is már pár apró dolgot pl. a PHFusion-ban, illetve azt próbáltam is, de összvissz pár hetet foglalkoztam pár évvel ezelőtt ezekkel, de ha van valami ötletem, nem fogom eltitkolni.
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2011.01.26. 07:53

csakb írta:Én sajnos nem konyítok sokat a webprogramozáshoz, de ha van itt valaki, aki igen, és tudna segíteni, akkor el lehetne kezdeni egy kalózmegoldást, az mcse.hu-tól függetlenül. Én abban is benne vagyok, hogy fizetem az oldal regisztrációjának és fenntartásának a felét. Valami olyasmit lenne jó létrehozni, mint a

http://www.deepsky-archive.com/

csak jobban kihegyezve a rovat beküldési szabályaira, és valami jobb keresőt kellene implementálni hozzá. A cél az (a megjelenítés és a kereshetőség mellett), hogy az oldalra az észlelők is fel tudják tölteni a rajzaikat és a szöveges észleléseiket is, és a feltöltés egyben beküldés is lenne.

A rovatvezető dolgát is nagyban megkönnyítené egy ilyen adatbázis, főleg ha az évtizedekre visszanyúló papírarchívumot is sikerülne egyszer beszkennelni, feldolgozni és felrakni.



nem akartam reklámozni, mert aki ismer tudja, hogy általában csak akkor "publikálok" valamit, ha kész, de nagyjából szóról szóra ilyesmin dolgozom most, igaz online észlelőnapló formába integrálva. még keresőtérképgenerátor is lesz az egyes objektumokhoz, aavso mintára, néhány "szerencsés" már láthatott is részleteket a projektből. mcse-hez automatikus beküldési lehetőséggel, normális, csillagászati objektumokra specializált keresővel (sajnos ezt programozás nélkül nem lehet megúszni egy kész tartalomkezelővel sem.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ferenc lovró 2011.01.26. 08:00-kor.
nincs aláírás
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: bognart » 2011.01.26. 08:00

Hú...
Ehhez az üzenethez kellett az okulárral edzett szem. :)
Ugye ez publikus lesz? Mikortól lehet használni?
Ez nagyon jól hangzik...
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2011.01.26. 08:03

bognart írta:Hú...
Ehhez az üzenethez kellett az okulárral edzett szem. :)
Ugye ez publikus lesz? Mikortól lehet használni?
Ez nagyon jól hangzik...


ez a "mikor" az a kérdés, amire sosem tudok választ adni az elfoglaltságaim rapszodikus jellege miatt (ezért nem is reklámoztam előre annak idején a hello observer-t sem, egyszercsak kész lett). 1 héttől 3 hónapig bármikor. :)
nincs aláírás
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: bognart » 2011.01.26. 08:07

Mesterem !

Légyszíves használj nagyobb betűket! :))
Nagyon örülök a fejlesztésednek ! Ha valamiben tudok/tudunk segíteni, akkor szóljál !
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
Sirius
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:59

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: Sirius » 2011.01.26. 09:49

mizar írta:Walter Scott Houston 1946-tól kezdődően 1993-ban bekövetkezett haláláig írta a Sky and Telescope-ba a Mély-ég csodák (Deep Sky Wonders) rovatot.
Egész munkássága alatt rajongással beszélt ezekről a "kommersz" objektumokról.
Talán azért, mert nem csak nézte és kipipálta őket azzal, hogy "ez is megvolt" hanem mert megtanulta LÁTNI. Sok kezdő kistávcsöves kér tanácsot, javarészt városi fényszennyezett környezetből szeretne hódolni a csillagászat örömeinek. Gondoljunk rájuk is, akad nekik is lehetőség szépen. A nagy optikákkal ideális körülmények között észlelők csemegézhetnek "egzotikus" (mert az M31 nem az?) mélyég objektumokból is.

Nem nem, félreértettél. Vagy inkább én fogalmaztam rosszul. Nekem sem abból áll az észlelés, hogy "ez is megvolt", én törekedek arra, hogy egy objektumról minél jobb rajzot csináljak és megnézzek alig ismert/rajzolt objektumokat is. Még azt sem mondhatom, hogy nagy műszerem van, 5 éve vettem egy 6 centis akromátot, azzal rajzolok, most építgetek egy 12 centis Newtont, ha minden oké, tavaszra kész lesz.
Nem kommersz objektumok, hanem "túlismertek". És nem a Messierekre gondolok általánosságban, hogy mind kommersz vagy túlismert, hanem csak néhányat ragadtam ki közülük. Azzal semmi baj, ha kezdő észlelők fényszennyezett égről nem tudnak mást észlelni, csak a legismertebb objektumokat, de továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy igenis kell egy kis szín a mélyég-rovatba (is).
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: santage » 2011.01.26. 11:46

Kedves Szabolcs!

Azt hiszem, valami nem ment át. Világosan leírtam, hogy van Kezdő Észlelők Fóruma. 3 alkalommal jelent meg. Csupa kommersz, fényes objektum, amik egy kezdőnek izgalmasak. Hogy ne legyenek kiszorítva. Tessék végig nézni az elmúlt fél-egy év ajánlatait, és látni fogod, hogy csupa-csupa északi, fényes, de legalábbis 7 cm körüli átmérővel elérhető objektumok vannak bennük.
Ha probléma az, hogy az égbolton -40 fok alatt is vannak - SZUPER - objektumok, és ezek észleléséért valakik utazni is képesek a nehezen összekuporgatott pénzükből, akkor tessék szólni Éder Ivánnak, Szabó Gábornak, Kernya János Gábornak, Lőrincz Imrének, Babcsán Gábornak, Mizser Attilának, Kovács Gergőnek stb., és a Sky&Telescope, Astronomy, Sterne und Weltraum összes észlelőjének, hogy bocsi, de nagyon eltévedtetek! Miért baj az, hogy az égbolt két féltekéből áll, és egyesek meg szeretnék ismerni mindkettőt???

A Magyar Messier Album ötletét Dr. Szabó M. Gyula és Nagy Zoltán Antal alkották meg, és meg is jelent egy minta oldal a Meteorban. Másrészt, te kerestél meg engem, hogy jó volna egy ilyet kiadni, és segítséget kértél, véleményt. Én egy világos téma tervet írtam, melyben megemlítettem, hogy milyen elképzeléseim vannak ennek a felépítéséről. Erre te már nem reagáltál. A terv és vázlat egy magánlevelezésben semmi több annál, mint amit jelent, s amit te magad kértél: terv és vázlat. Ötletek. Lehet elfogadni vagy lehet nem elfogadni. Lehet kiadni saját könyvet. De ha olyan sok remek anyagod van, s megvan a kiadó is, hogyhogy nem született még meg a mű? Az meg, hogy a már évek óta létező és régóta húzódó Magyar Messier Album ügye még nem jutott dűlőre, az nem ok arra, hogy te az egész ötletet a sajátodnak kiáltsd ki, ennyi erővel más nem is észlelhetné a Messiereket, csak te magad.

Részemről ezt lezártnak tekintem és nem kívánok semmilyen hozzászólást fűzni hozzá.

Sánta Gábor
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára santage 2011.01.27. 07:47-kor.
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: sp. » 2011.01.26. 21:28

csakb írta: Segítesz megcsinálni a feltöltő-, kereső- és megjelenítő-rendszert?


no, úgy tűnik abból a nagyonapróbetűs szövegből, hogy majdnem kész is. Aztán már csak a város jómájához vagy mijéhez kell gondolom csatolni. Persze ettől van egy fontosabb és sokkal nehezebb feladat is...

sp.
(remélem nem kapok ki) :roll:


ja! egy fontos kérdés: blc, mpt, sq! sztetek mennyire bonyolult összedrótozni a drótozandókat?
Arcturus
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2009.09.16. 14:38

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: Arcturus » 2011.01.26. 23:47

santage írta:Kedves Szabolcs!

Azt hiszem, valami nem ment át. Világosan leírtam, hogy van Kezdő Észlelők Fóruma. 3 alkalommal jelent meg. Csupa kommersz, fényes objektum, amik egy kezdőnek izgalmasak. Hogy ne legyenek kiszorítva. Tessék végig nézni az elmúlt fél-egy év ajánlatait, és látni fogod, hogy csupa-csupa északi, fényes, de legalábbis 7 cm körüli átmérővel elérhető objektumok vannak bennük.
Ha probléma az, hogy az égbolton -40 fok alatt is vannak - SZUPER - objektumok, és ezek észleléséért valakik utazni is képesek a nehezen összekuporgatott pénzükből, akkor tessék szólni Éder Ivánnak, Szabó Gábornak, Kernya János Gábornak, Lőrincz Imrének, Babcsán Gábornak, Mizser Attilának, Kovács Gergőnek stb., és a Sky&Telescope, Astronomy, Sterne und Weltraum összes észlelőjének, hogy bocsi, de nagyon eltévedtetek! Miért baj az, hogy az égbolt két féltekéből áll, és egyesek meg szeretnék ismerni mindkettőt???

A személyeskedésről meg annyit, hogy lehet nyugodtan kritizálni a munkám, de amit csinálsz, kedves Szabolcs, az már kezd túlmenni minden határon. A Magyar Messier Album ötletét Dr. Szabó M. Gyula és Nagy Zoltán Antal alkották meg, és meg is jelent egy minta oldal a Meteorban. Bár te erről biztos nem hallottál, mert épp el voltál foglalva a tanulmányaiddal. Másrészt, te kerestél meg engem, hogy jó volna egy ilyet kiadni, és segítséget kértél, véleményt. Én egy világos téma tervet írtam, melyben megemlítettem, hogy milyen elképzeléseim vannak enek a felépítéséről. Erre te már nem reagáltál, ellenben elkezdted ostoba lejárató kampányod ellenem. A terv és vázlat egy magánlevelezésben semmi több annál, mint amit jelent, s amit te magad kértél: terv és vázlat. Ötletek. Lehet elfogadni vagy lehet nem elfogadni. Lehet kiadni saját könyvet. De ha olyan sok remek anyagod van, s megvan a kiadó is, hogyhogy nem született még meg a mű? Az meg, hogy a már évek óta létező és régóta húzódó Magyar Messier Album ügye még nem jutott dűlőre, az nem ok arra, hogy te az egész ötletet a sajátodnak kiáltsd ki, ennyi erővel más nem is észlelhetné a Messiereket, csak te magad.

Részemről ezt lezártnak tekintem és nem kívánok semmilyen hozzászólást fűzni hozzá.

Sánta Gábor


Kedves Gábor!

Nem lepődtem meg a válaszodon... Mielőtt megijednél, sem a babérjaidra nem török, sem a magyar amatőrcsillagászat ikonja nem kívánok lenni, vannak ennél fontosabb dolgaim...
A véleményemet írtam le, amivel nem hiszem, hogy személyeskedtem, és lejárató kampányt sem folytatok ellened, főleg nem ostobát...
Nem hiszem, hogy számomra Mizser Attilát, Éder Ivánt, Babcsán Gábort, Dr. Szabó M. Gyulát és Nagy Zoltán Antalt be kellene mutatnod. Én azt hiszem, akkoriban voltam a magyar amatőrcsillagászat aktív tagja, amikor senkit nem érdekelt az itt betöltött pozíció, és azért észleltünk, mert jó volt, hobbiból csináltuk, szerettük, és nem egymást akartuk felülmúlni. Én Vaskúti Györgytől, Papp Sanyitól és Berente Bélától tanultam meg az amatőrcsillagászat alapjait, amire máig büszke vagyok!
A Messier Album ügyében pedig elővehetnéd Nagy Zoltán Antal 20 évvel ezelőtti tevékenységét, és akkor nem állítanád, hogy az ötlet tőlem származik, hiszen akkor tizenéves voltam.. Te mennyi? Elismert szakorvosként
nem csillagász akartam lenni az albummal, hanem úgy gondoltam, van elég észlelésem ahhoz, hogy népszerűsítsük az amatőrcsillagászatot, és a mély-ég rovat vezetőjét akartam megkeresni... Legszívesebben bemásolnám a válaszul írt hedonista emailedet...! Nekem semmiféle tervem nincs "saját könyvről" és nem szeretném megtiltani, hogy más is észleljen Messiereket...
Ezzel én is lezártnak tekintem a vitát! Maradok egyszerű amatőrcsillagász, aki az égbolt szépségeiért észlel.
Üdvözlettel
Szabolcs
Válasz küldése

Vissza: “Mély-ég”