Mélyég-honlap

A gömb- és nyílthalmazok, ködök, galaxisok észlelőinek fóruma
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: sp. » 2010.09.01. 19:46

Balázs, Gábor, nemFeri,
sztem ebből a 3 hozzászólásból minimális +munkával lehetne cikket csinálni. Itt kb +2 nap és betemeti a fórum.
köszönettel:
sp.
Pape
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2009.09.07. 18:05

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: Pape » 2010.09.01. 21:12

Annyit tennék hozzá, hogy én is jóideig azt hittem, hogy csak a rajzos észlelést lehet beküldeni, csak az számít rendes észlelésnek. (Aztán persze láttam a meteorokban a leírásokat, meg néhány napja Gábor is írt az efféle tudnivalókról a rajzos topicba.)
Ez tényleg frankó mert sok embernek nincs ideje vagy kedve rajzolni, de már látom hogy anélkül is hozzá lehet járulni a mélyég-tudomány haladásához. Szóval küldjétek!
Épp ma küldtem el néhány leírást és Gábor szerint használhatóak. :) (Köszi amúgy a bíztatást Gábor, jól esik. :) )

Sp-vel meg egyetértek, a helyzet nem biztos hogy javulni fog ha csak néhány emberke tud erről a sztoriról.
90/900 refraktor
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2010.09.01. 21:25

Gábor, én is csak annyit tudnék hozzátenni, hogy kitartás, és ne add fel, bárhogyan is van!

Lehetnek ínségesebb időszakok, mikor kevesebb észlelés érkezik...gondolom ebbe a rossz ég és rossz időjárás is beleszól. Én a magam részéről csak azt tudom mondani, hogy nagyon pozitív kép alakult ki bennem Tarjánban a mélyegezésről, úgy a rajzolásról, mint az egész jövőjéről.
Van most jópár lelkes kezdő amatőr - engedelmetekkel közéjük sorolnám magamat -, és igyekszem/igyekszünk mindent megtenni a rovat fellendítéséért! :)

Nekem is az a véleményem, hogy az iménti pár hsz-ből cikket kellene kovácsolni, akár a Meteorba, akár a szak-honlapra. Nem szabad, hogy elfelejtődjön a dolog...szinte mindenki csak az utolsó oldalát nézi a fórumoknak! Jusson el mindenkihez, akit érdekel a mélyegezés szépsége.
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: santage » 2010.09.01. 22:14

Nanu!

Lesz most egy kis lamentálás az újságban az észlelési tervek készítéséről, s volt 2 éve a leírásokról is. Szívesen összerakok egy kis színest a mélyég-észlelés mélységeiről (ej, de szépen fogalmaztam), de annak nem hiszem, hogy az újságban a helye, egyrészt mert csak 2-3 hónap múlva jut el az érdeklődőkhöz, másrészt, mert inkább mélyég-objektumokról írok a lapba :) Majd a honlapra kitesszük.

Köszönöm a biztatást, ez még akkor is jól esik ha mellette némi jogos kritika is jön. A honlap ügye meg tényleg még plusz egy emberért kiált.

Egyébiránt a mostani augusztus nagyon jól, sőt, várakozáson felül alakult, ha jól számoltam 16-17 ember küldött be anyagot (általában a fele-harmada szokott lenni), igaz ők főleg kezdő amatőrök, de hát valahol el kell indulni. Sok az egynyári, tábori virágszál, akik talán máskor nem is küldenek be anyagot. Az lenne a jó, ha lenne 4-5 emberben annyi kitartás, hogy éveken, évtizedeken hozzá tudna járulni a rovathoz havi szinten, nem csak hébe-hóba. Kellene olvasni a Sky and Telescope és az Astronomy mélyég-rovatát, sőt rovatait (ott is van egy "sekély-mély-ég", illetve egy "mély-mély-ég" rovat :)), és alapjában véve sokat olvasni. Nem csak a Meteorokban van mélyeges tartalom, hanem pl. Hédervári Péter könyvei is tele vannak szuper fotókkal, infókkal. Angolul tudóknak Stephen James O'Meara munkáit és a BCH-t tudom ajánlani. (BCH: Burnham's Celestial Handbook 1-3. kötet.)
A kezdők munkáinak bemutatására külön al-rovatot hoztam létre Kezdő észlelők fóruma címen, ide csak a kezdők rajzai és leírásai kerülnek 1-2 oldalon. Fontos, hogy viszontlássák a munkájukat!

Snt
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2010.09.01. 23:26

ha már külföldi folyóiratoknál tartunk, júniusi L'Astronomie-t (a francia csill. egyesület folyóiratát) nem tudja valaki beszerezni véletlenül?

engem most esz a fene... olyan ég van kint, hogy a ház előtti lámpa alatt felnézve is ordít a tejút. csak mellé olyan szél van, hogy... egyszer próbáltam ilyen szélben észlelni, de a dobson mindig beállt tőle irányba. pedig most még időm is lenne. :(

visszatérve, jó, hogy a kezdők inspirálódhatnak :D
nincs aláírás
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2010.09.02. 00:24

santage írta:A kezdők munkáinak bemutatására külön al-rovatot hoztam létre Kezdő észlelők fóruma címen, ide csak a kezdők rajzai és leírásai kerülnek 1-2 oldalon. Fontos, hogy viszontlássák a munkájukat!

Ki dönti el, hogy adott illető kezdőnek minősül-e vagy sem? És mi alapján?
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: santage » 2010.09.02. 09:08

Ez szerintem elég egyértelmű. Ha valaki első alkalommal küld megfigyelést, jó eséllyel annak minősül. És addig a néhány hónapig, amíg bele nem rázódik. De nem is ez a felosztás igazán lényeges, hanem hogy jó eséllyel mindenki megjelenjen a rovatban, viszontlássa a munkáját, bátorítást kapjon, még ha csak egy mondat erejéig.

snt
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: csakb » 2010.09.02. 13:18

sp. írta:sztem ebből a 3 hozzászólásból minimális +munkával lehetne cikket csinálni. Itt kb +2 nap és betemeti a fórum.
köszönettel:
sp.


Jó ötlet, ha megírod, kitesszük! :)

A honlap szerkesztése egyelőre ott tart, hogy nincs elég magas jogosultságom a nagyobb átalakításokhoz. Remélem, a napokban ez megoldódik. Addig csak tartalmat tudunk feltölteni, és a kategóriákon változtatni, bővíteni.
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: sp. » 2010.09.02. 22:58

csakb írta:...Jó ötlet, ha megírod, kitesszük! :)...

úgy feketén-fehéren?

csakb írta:...nincs elég magas jogosultságom a nagyobb átalakításokhoz. Remélem, a napokban ez megoldódik. ...

remélem lesz.

Levente! Te sztem régebben küldtél be, most miért nem küldöd az észleléseket? Próbálnám kiszedni másból is hogy mi lenne az ami jó, ami működne. (mondjuk a mak galéria jól működik sztem)

sp.
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Mélyég-honlap

Hozzászólás Szerző: csakb » 2010.09.23. 12:02

Nanu!

Sikerült végre átfaragni egy kicsit a honlapot:

http://melyeg.mcse.hu/


Továbbra is várunk cikkeket, észlelési élménybeszámolókat, bármilyen mélyeges anyagot!

A nagy dobás az észlelési archívum bedrótozása lenne, de sajnos továbbra sem tudom, hogy ez projekt hol is tart...
Válasz küldése

Vissza: “Mély-ég”