Montenegrói észlelőhétvége

A gömb- és nyílthalmazok, ködök, galaxisok észlelőinek fóruma
Varus
Hozzászólások: 332
Csatlakozott: 2009.12.16. 18:31

Re: Montenegrói észlelőhétvége

Hozzászólás Szerző: Varus » 2010.05.19. 23:22

Janicsillagasz írta:8 óra volt csak a komp?? Te jó ég mennyi idő volt a teljes út?? Hát írtó sok... Ha jól számoltam a Montenegró kijönne egy olyan 5-7 órából.... Ja és mivel ilyen hosszú az út, felajánlom jogosítványom a könnyítés érdekében mert azért csak fárasztó egy csöppet (én is vezethetek ha gondoljátok).


Jogosítvány!
Na igen, ennek utána kell nézni, mert lehetséges, hogy Montenegróban is feltétel a nemzetközi vezetői engedély!
Én Kréta miatt megcsináltattam.
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Montenegrói észlelőhétvége

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2010.05.26. 19:59

És útlevél szükséges? Erre sajna még mindig nem kaptam választ. Ezekhez meg nem is értek nagyon :roll:
Mert ha kell útlevél is akkor csuda sokba fog nekem kerülni:
-10 az út ugyebár
-5 az útlevél
-7 a vonat szegedre
-10 a sátor
-5 a kaja
-5 a szunevír (valami jófajta külföldi italt akarok venni, egy üvegért táncsak nem noszogatnak meg a vámnál)

Vagyis össz eddig 40-42.000 Ft.
Sátor lehet hogy lesz de akkor 30-32.000 körül lesz a kiruccanás :oops:
Már csak abban bízok hogy a nyáron találok melót és lesz egy kis keresetem......

Remélem ti nem vagytok ilyen helyzetben, bízom benne hogy csak én vagyok ilyen szerencsétlen :D
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Montenegrói észlelőhétvége

Hozzászólás Szerző: santage » 2010.05.31. 08:38

Janicsillagasz írta:És útlevél szükséges? Erre sajna még mindig nem kaptam választ. Ezekhez meg nem is értek nagyon :roll:
Mert ha kell útlevél is akkor csuda sokba fog nekem kerülni:
-10 az út ugyebár
-5 az útlevél
-7 a vonat szegedre
-10 a sátor
-5 a kaja
-5 a szunevír (valami jófajta külföldi italt akarok venni, egy üvegért táncsak nem noszogatnak meg a vámnál)

Vagyis össz eddig 40-42.000 Ft.
Sátor lehet hogy lesz de akkor 30-32.000 körül lesz a kiruccanás :oops:
Már csak abban bízok hogy a nyáron találok melót és lesz egy kis keresetem......

Remélem ti nem vagytok ilyen helyzetben, bízom benne hogy csak én vagyok ilyen szerencsétlen :D


Igen, szükséges az útlevél. Nagy valószínűséggel európai vezetői engedély is.
A számításaidba azonban kis hiba csúszott:
Nem lesz 7 a vonat, csak 3300, mert 25 év alatt jár az 50%-os hétvégi kedvezmény,
Nem 5, hanem 7000 az útlevél,
Sátort 5000-ért kapsz a tescoban, ami jó, de a helyedben inkább kölcsönkérnék, mert akkor már itthon biztos senkinek se kell.
A többit rád bízom.

Neked most mindent meg kell venned, csináltatnod, ami rossz. De még így is - ha a sátrat is beleveszem - 35 körül van. Amiből 20 a pia és a kaja, meg az útlevél, és a sátor. Szóval benzinnel, kajával ezt ki lehet hozni 20-25-ből, csoda lenne, ha nem.

Snt
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Montenegrói észlelőhétvége

Hozzászólás Szerző: santage » 2010.05.31. 08:46

Pape írta:
santage írta: Jövő nyáron mindenképp benne lennék, ha lesz jelentkező. Csak legyünk oylan 4-5-en. A repjegy olcsóbb, a szállás viszont drágább lesz nyáron. Összességében véve kicsit olcsóbban, 100 ezer körül ki kellene jönnie az egy hétnek.
Az viszont meggondolandó, hogy az éjszakák rövidebbek mint áprilisban. Talán 5-6 órát lehetne éjszakánként távcsövezni, míg mi 9 órát tudtunk észlelni. Igaz, a nyári tejút tele lesz objektumokkal.


Mivel látnátok többet nyáron annál mint amit így április végén láttatok?


Igaz. Valójában nem sokkal, bár a nyári tejút objektumaira összességében véve igen kevés idő maradt, és egy csomó objektumot - az Ara és Norma csillagképekben - nem is tudtunk leészlelni. Aztán ott van még jó pár halványabb, érdekes halmaz a Skorpióban, a CrA ködössége (6726-7). Aztán csak az őszi ég volna, sajnos ott már csak néhány 10m-s galaxissal. Bár júliusban a Grus és a Scl is jó már, ezekben nagyon sok 8-11m-s galaxis van. Bár ezek legszebbjei az Adriáról is elérhetőek.
Én azért úgy gondolom, hogy a nyári Tejút megéri, hogy délebbről is megnézzük.

Snt
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Montenegrói észlelőhétvége

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2010.05.31. 19:59

Űűűű....most gondolok csak bele :D Látni fogjuk a Tejút magját egészen magasan :D
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Montenegrói észlelőhétvége

Hozzászólás Szerző: santage » 2010.06.01. 21:50

Janicsillagasz írta:Űűűű....most gondolok csak bele :D Látni fogjuk a Tejút magját egészen magasan :D


Hát sajnos októberben már erősen hanyatlik a középpont, de azért még jó lesz. Nem lesz magasabban, mint tőlünk, de arra biztos nem lesz fényszennyezés (mert tenger lesz). Szóval biztos szép lesz még.

Snt
Varus
Hozzászólások: 332
Csatlakozott: 2009.12.16. 18:31

Re: Montenegrói észlelőhétvége

Hozzászólás Szerző: Varus » 2010.06.02. 23:19

Janicsillagasz írta:Űűűű....most gondolok csak bele :D Látni fogjuk a Tejút magját egészen magasan :D


Én 2008 októberében jártam Olaszország délkeleti részén, pont Montenegróval azonos szélességi körön. Sajnos akkor onnét napnyugta után a Skorpió farka már lenyugvóban volt, a Tejút centrumát nem sokáig lehetett látni. Úgyhogy októberben Montenegróból is a Sculptor és Fornax látványos, fényes galaxisai kerülhetnek terítékre, hajnalban meg már bele lehet kóstolni a Puppis csillagképbe is. És ne feledkezzünk el a 8.5 magnis NGC 1291 galaxisról, ami Magyarországról még reménytelen. Továbbá Montenegróból binoklival nagy esélyünk lesz a Sculptor és Fornax törpékre is! És persze ott van az NGC 1851 gömbhalmaz is. Szóval nagyon jó választás az októberi hétvége.
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Montenegrói észlelőhétvége

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2010.06.03. 11:46

Csak akkor még tényleg az van amit Snt mond... kocsi. Nincs valakinek olyan ismerőse aki esetleg kölcsön adná? Én nem tok senkit.
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Montenegrói észlelőhétvége

Hozzászólás Szerző: santage » 2010.06.03. 19:45

Ez egyelőre nagy probléma. De bízzunk benne, hogy a nyáron aktivizálódik ez a blog és összejön a csapat.

Nem kell aggódni mert a jelentkezés augusztus végéig tart. Tarjánban majd nagyon erős propagandát fogunk kifejteni az ügy érdekében.

snt
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Montenegrói észlelőhétvége

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2010.06.04. 08:37

Na az jó lesz, addig én is érdeklődök össze-vissza....
Válasz küldése

Vissza: “Mély-ég”