A vizuális mélyégészlelés új dimenziója

A gömb- és nyílthalmazok, ködök, galaxisok észlelőinek fóruma
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: A vizuális mélyégészlelés új dimenziója

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2015.07.08. 13:34

Kukac írta:1. Nemtom, honnan vetted ezt, ha gyógyszerész vagy orvos lenél, tudnád, hogy ez nem igaz. Gyógyszernek minősül még a C vitamin is, aminek nincs mellékhatása. Évekig eheted, minden nap, akár az előírt adag 1000x mennyiségét is beveheted, nem lesz bajod. Semit nem tudsz a cseppekről, de "tuti roncsolja a szervet". Mégis, milyen alapon jelented ezt ki?

2. Ezek szerint az asztrofotózáshoz legalább 1000 méter átmérőjű távcsöveket használunk itt, a kiskertben a sufni mögött, hogy a szabad szemmel nem látható, halvány objektumokat lefotózzuk. Mert ugye olyan, hogy expozíciós idő, az nem létezik. Nem lehet olyan sem, hogy a fényképezőgépből kivesszük az IR szűrőt, mert akkor egy csomó olyan extra foton érkezik a gépbe, amit az IR kiszűr.
Persze, ezeket most találom ki.

3. Igazából egy index cikk alapján, amiből semmit, de konkrétan egy árva részletet nem tudtunk meg sem a kémiai összetételéről, sem a hatás mechanizmusáról, de te, minden infót nélkülözve kijelented, hogy hülyeség. Ez inkább a a minősítőt minősíti, nem a cseppeket.

4. Nem mondom, hogy bármi igaz lenne a cseppekkel kapcsolatban, de a fordítottját sem írom, mert adatok, tények nélkül nyilatkozni egy témában, botorság.
:shock: :shock: :shock:


1: Bocsáss meg hogy aggódok csillagásztársaim egészségéért. :? Ígérem többé nem fogok -.-"
(ja és a C vitamin túlzott fogyasztása (4g fölött) vesekövet okozhat).
2: Én a látásról beszélek nem a fotózásról... Hiába nézem az adott területet akár 5 órán keresztül is, nem fogom meglátni a 20 magnis galaxist... (oké a sokáig elhúzódó észlelésből adódó részletmegpillantás az megint más!)
3: Szerintem akkor is hülyeség (még) a mai technológiával. Mindegy aki hisz benne az tegyen amit akar, én nem akarok tehénszemeket :lol:
Válasz küldése

Vissza: “Mély-ég”