A vizuális mélyégészlelés új dimenziója

A gömb- és nyílthalmazok, ködök, galaxisok észlelőinek fóruma
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

A vizuális mélyégészlelés új dimenziója

Hozzászólás Szerző: Attila » 2015.03.27. 18:42

Sokáig hezitáltam, hogy melyik topic-ba tegyem be ezt a link-et, de talán itt leginkább releváns a téma.

Most találtam az alábbi cikket:
http://index.hu/tudomany/egeszseg/2015/03/27/par_csepp_ize_es_latunk_a_sotetben/

Ha igaz, amit a cikkben írnak (ami persze koránt sem biztos...), akkor az emberi szem "kvantumhatásfoka" orbitális módon megnövelhető, és így egy kisebb távcsővel is eddig elképzelhetetlen vizuális HMG lesz elérhető.

Elég durva, nem???


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: A vizuális mélyégészlelés új dimenziója

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2015.03.27. 19:09

Az az érzésem, hogy legjobb lenne sürgősen elfelejteni wzt az egéészet:
"A megoldás lényege, hogy egy Chlorin e6 nevű, fényérzékeny anyagot cseppentenek az alany szemébe, ami természetes segédanyagok, mint például inzulin és egyszerű sóoldat segítségével képes meg is ragadni a szem szerkezetében anélkül, hogy károsítaná azt, ami eleve ott van.'

Már a neve is gyanús - nem szeretem a szervezetemben a klórt (kivéve a konyhasó alakjáába(. Inzulint pedig végleg ne tápláljanak belém, nincsen cukorbetegségem. Hogy az ilyen féle kotyvalékok mi minden kárt okozhatnak, azt szakorvosok részletesen elmondhatják. BQ.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: A vizuális mélyégészlelés új dimenziója

Hozzászólás Szerző: Attila » 2015.03.27. 19:13

astrohist írta:... Már a neve is gyanús ...


Valóban, igen nagyon morbid kinézetű a pasi szeme, de azt írják:
"A felhasznált anyag tehát egyelőre veszélytelennek és igen hatékonynak tűnik, ráadásul az egész nem túl drága, a kutatók szerint a hozzávalók egyike sem kerül sok pénzbe, ráadásul korábban már más okok miatt széles körben vizsgálták a mellékhatásaikat."

Kérdés csak az, hogy kacsa, vagy igaz?

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: A vizuális mélyégészlelés új dimenziója

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2015.03.27. 19:32

Attila írta:"A felhasznált anyag tehát egyelőre veszélytelennek és igen hatékonynak tűnik, ráadásul az egész nem túl drága, a kutatók szerint a hozzávalók egyike sem kerül sok pénzbe, ráadásul korábban már más okok miatt széles körben vizsgálták a mellékhatásaikat."

Olcsóbb egy nagyobb távcső mint egy új szem, ma még...
Üdv,
L.
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: A vizuális mélyégészlelés új dimenziója

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2015.03.27. 19:50

Remélem a moderátor nem tekinti reklámnak, de döntésüket elfogadom!
<off>
Kedves fórumozók!
Dr. Boldogkői Zsolt, aki régóta harcol az áltudományos, un. alternatív vagy komplementer gyógyítási módszerek ellen, petíciót készített, ami elérhatő az alábbi linken.
http://beveszed.hu/
Ha rászántok csak egy percet, elolvassátok és ha a céllal egyetértetek, csatlakozzatok a petícióhoz. Segítségeteket Zsolt nevében, előre is köszönöm!
Üdv,
L.
<on>
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: A vizuális mélyégészlelés új dimenziója

Hozzászólás Szerző: Attila » 2015.03.27. 19:51

Dlajos írta:Olcsóbb egy nagyobb távcső mint egy új szem, ma még...


Igen, így van; ez nem vita tárgya.
Én sem rohannék még egy cseppentésért...

De lehet benne perspektíva, azért ezt se tagadjuk le.
Majd a szigorú orvosi tesztek (mint a gyógyszerkísérletek esetében is) remélhetőleg eldöntik - ha lesznek ilyenek.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: A vizuális mélyégészlelés új dimenziója

Hozzászólás Szerző: mizar » 2015.03.27. 19:59

Az okuláros dobozomban még van egy üres rekesz, pont belefér a szemcseppentő. :)
Sirius
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:59

Re: A vizuális mélyégészlelés új dimenziója

Hozzászólás Szerző: Sirius » 2015.03.27. 20:34

Akkor van baj, ha jön mondjuk egy -10es tűzgömb, vagy ha felkapcsolják rád a külső villanyt, vagy ha a szomszéd felnyomja az autó fényszóróját, stb.
A csávó szeme tuti PS, vagy adtak rá egy kontaktlencsét.
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: A vizuális mélyégészlelés új dimenziója

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2015.03.28. 14:07

Na, tisztázzuk: egyszerű pupillatágítóról, vagy másról van szó?
Sidius

Re: A vizuális mélyégészlelés új dimenziója

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2015.03.28. 16:20

Attila írta:Majd a szigorú orvosi tesztek (mint a gyógyszerkísérletek esetében is) remélhetőleg eldöntik - ha lesznek ilyenek.

Így kéne lennie, de én valahogy már nem hiszek ebben (de ez csak én vagyok).
Ahogy általában látom, ha egy szer nem gyilkol azonnal, akkor elsősorban attól függ az engedélyezés, hogy várhatóan mennyi profitot termel.
Válasz küldése

Vissza: “Mély-ég”