talán meteorit

Meteorészlelők fóruma
huppancs
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2014.05.01. 16:52

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: huppancs » 2014.07.05. 15:12

Tuzgombos adat nem eggyezik, azt 23:04.kor eszleltek, ez pedig 22:40.
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: cbo » 2014.07.05. 22:18

Beszélek Hegével!!!
A legutóbbi Reentering előrejelzés Július 1-re volt. Akkor egy Atlas-5 fokozat becsapódása volt várható a Csendes óceánon.
A környező országok kamaeráinak is jelezni kellett vmit, meg a hazai All-sky rendszernek is.

A "The Latest Worldwide Meteor/Meteorite News" Július 02-ai legfrisebb bejegyzése egy angliai tűzgömböt jelez.

Tehát kellenek a magyar adatok.

Üdv:
Zs
astrohist írta:Re: Akkomodálás. Igen, a szemnek idő kell az alkalmazkodáshoz (akkomodáció) Sajnos az a helyzet, hogy a látás-érzékenység másodpercek alatt romlik, (elég, hogy egy autó reflektora a szembe villanjon)utána hosszú idő kell, amíg vissza nyeri az érzékenységét. Régi profi csillagászok, teljesen zavaró fénytől mentes környezetben kb. 15 percben adták meg a, amíg az érzékenység kellő mértéket ér el. Addig nem is éészleltek.
Re: Tűzgömb. - Hát a tűzgömb fotózó hálózat mit jelzett? Ha vannak képek, meghatározható lenne a pálya!
A műhold nyílvántartás nem jelez légkörben elégő objektumot? - BQ
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: cbo » 2014.07.05. 22:39

Addig is míg, a tűzgömbről nincs több info, itt egy újabb találós kérdés.

Mi lehet ez?
Segítség:
- orosz,
- nem meteorit, impaktit,
- nagyon erősen kötődik a meteoritikához.

Üdv:
Zs
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: cbo » 2014.07.05. 23:13

Hupssz Kolléga!

Tuti volt sonic-boom? És ha igen egy vagy több?

Zs

huppancs írta:Nyugaton 22:40kor hatalmas robajjal, fényjelenség kíséretével valami széteshetett az égen, mintha pezsgőt bontottak volna ez volt az utolsó hangjelenség. Kutyák megörültek a környéken én pedig továbbra is néztem a vb-t miközben mások a szabad ég alá rohantak :D Valaki nyugaton tapasztalt hasonlót?

ui: szomszédos falvakból is kaptam visszajelzést ismerősök által pár percre
huppancs
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2014.05.01. 16:52

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: huppancs » 2014.07.05. 23:22

Ennyit sikerült kiderítenem másoktól, az irány biztos, felettünk mint egy gyorsvonat úgy húzott el. Pár tized másodperc se kellett jött a recsegő ropogó hang Óhíd felett és megszűnt utána, amit az ismerőseim megerősítettek.
Élménynek jó volt, berezelt az egész család :D környék állatvilágáról ne is beszéljünk...
Falvakat kötöttem össze a hang észleléssel, ebből következtettem az irányra.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: cbo » 2014.07.05. 23:31

Koszi!

Jo munka!
Kerdes mit mondanak a kamerak a hullasi ellipsziste.
A kamera kepek alapjan nem latszik a robbanas?!
Meg nem is tunt olyan marha fenyesnek, de a hangjelenseg
mindenkeppen biztato!

Koszi meg1X!
Zs
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2014.07.05. 23:52

"az irány biztos, felettünk mint egy gyorsvonat úgy húzott el. Pár tized másodperc se kellett jött a recsegő ropogó hang Óhíd felett és megszűnt utána, amit az ismerőseim megerősítettek".

No ez furcsa. A hang terjedési sebességét (vegyük kereken 300 m/sec-nek) figyelembe véve, a "pár tized másodperc" azt jelenti, hogy kb. 100 méter körül kellett lennie! Az még egy repülőgépnek is kevés! Arról nem is szólva, hogy lökéshullámnak is kellett volna jelentkeznie.
Kamerák továbbra is hallgatnak? - BQ.
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2014.07.06. 09:44

Az a baj, hogy a zalaegerszegi kamera sem látott semmit, pedig az nagyon közel van...
Huppancs, a tűzgömböt pillantottad meg és dörrent, vagy a hangra kaptad fel a fejed?
Üdv,
L.
huppancs
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2014.05.01. 16:52

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: huppancs » 2014.07.06. 10:11

Egerszegi kamera ugy latom aprilistol nem is mukodik. Hang amire en felfigyeltem suvito hang, de semmihez nem tudom hasonlitani olyan hangos volt es gyors, majd jott a recsego ropogo hang es vege. Bezzeg en a vbvel voltam elfoglalva, csak akkor eszmeltem fel mikor a csalad egyes tagjai az emeltre rohantak a kornyek kutyai pedig meghulyultek. Par perc utan fbon ismerosok neki alltak irogatni, hogy lattam e valamit...
"eltevedt cseszealj lehetett ha nincs magyarazat ra, ennyi ember nem halucinalhat"
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2014.07.06. 11:12

Huppancs,
az, hogy így nyaranta a falu napok idején hány ember hallucinál, az nem tartozik szigorúan a tárgyhoz.
Annak sincs jelentősége, hogy kiemeltem a zalaegerszegi kamerát... :-)
Ha javasolhatom, nézz utána a meteoroknak, pl. a kialakuló plazma csíknak, és a sebességnek amivel elérik a magas légkört. Ha utána olvasol rájössz arra, hogy ha a jelenség csak pár másodpercig tartott, akkor ezt az egész ország területén észlelték volna. A meteorok feltűnési magassága 80–120 km, és általában 40–60 km magasan hunynak ki. A légkör felső határához 10–70 km/s sebességgel érkeznek.
Természetesen a hangrobbanás lokális, de a fényjelenség látható lett volna.
A fényjelenség és a hangrobbanás észlelésére egy példa: 2011. 08. 06.-án 20:46 UT észleltek egy komolyabb meteort. Debrecentől Sopronig észlelték, de a becsehelyi kamera is rögzítette. Valószínűsítették, hogy a Balaton felett robbant, a hangjelenséget Nagykanizsától Enyingig hallották.
Persze ez is méretfüggő. De az is igaz, hogy egy meteor ami ekkora fesztivált rendez, ahogyan azt leírtad, annak az észlelése nem korlátozódik néhány falura...
Megjegyzem, hogy téged eddig még senki sem támadott, nem vádolt hallucinációval vagy más csúnya dologgal.
Ha nem hinnénk neked, nem foglalkoznánk vele.
Csak furcsa...
Üdv,
L.
Válasz küldése

Vissza: “Meteorok”