Mi lehetett ez?

Szabadszemes jelenségek (légköri jelenségek, halók és rokonaik, éjszakai világító felhők, sarki fények stb.) észlelőinek fóruma
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2011.09.24. 01:20

Szia Tóni!
Stellarium-ban nincs alapból benne az összes műhold, frissíteni kell. beállítások - bővítmények - Satelites -Beállítás(lent) - Update now.
Ez után a Satelites fülre kattintasz és a listában megjelenik már az UARS.
Ezután jobbra lent van a Saves now gomb. Kilépkedsz, majd újra kell indítani a Stellárium-ot, (vajon miért?) és újraindítás után már az F3 kereső megtalálja.
Üdv.
L.
Tóni
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2009.09.23. 13:24

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: Tóni » 2011.09.24. 04:25

Szia Dlajos.
Már többször végigmentem a leírásod szerint a beállításon.
Frissitettem az adatokat. A listán 297 műhold neve van megadva.
Rajta van az URAS is. De az F3 nem találja meg. Azt írja ki, hogy nincs adat.
Viszont én sem találom jobbra lent a Save now gombot!
Neken jobbra lent a Save changes van.
Kösz a segitséget. Valami nem stímmel... lehet, hogy már túl álmos vagyok
és nincs elég türelmem....
Üdv Tóni.
P.GyörgyAttila
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2011.06.25. 10:30

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: P.GyörgyAttila » 2011.09.24. 07:27

Szia Tóni Először be kell kapcsolni a műhold plugin - t. /beállítás ablak/bővítmények/ Aztán betenni a kis pipát a "betöltés indításkor" kis kockába, majd beállít gomb. Ekkor nyit egy új ablakot, itt kiválasztod a "satellites" fület, majd kikeresed a kivánt műholdat a listából. Kétszer ráklikkelsz utána becsukod az ablakokat és ujraindítod a progit. Ha azt akarod hogy látható maradjon a műhold pályája, akkor a "satellites" pont alatt, a jobb alsó sarokban van egy kis kocka "orbit". Oda tegyél egy pipát és akkor telerajzolja neked a csillagos eget... :)
Remélem sikerül...
Amúgy tudja valaki mi van... szerintem még nem zuhant le, akkor felébredtem volna a zajra.... :D
Egyik info oldal sem akar betöltődni...lefagytak a szerverek..

A "stellárium" szerint (bár szerintem már nemigen számol jól) a legjobban - ha még fent lesz - helyi idő szerint 21:30 kor lesz látható. A Mizar (Nagy Medve) felett kb 4 fokkal és Délnyugati irányból jön. 21:26 - 21:34 ig lesz "fent", tehát elég gyorsan teker.. :)

Azérta a NASA szakértőit sem értem. Riogatják az embereket 3 napja hogy ..."majd holnap" közben halvány lila fogalmuk sincs hogy ez mikor fog bekövetkezni. Úgy látszik az a 6.5 tonnás vasdarab nemigazán foglalkozik az ilyenkor megszokott "protokollal"... Tudja valaki a NASA számát? Szolni kéne nekik hogy mikor esik le, mert mi szerintem hamarabb tudni fogjuk... :D
Tóni
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2009.09.23. 13:24

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: Tóni » 2011.09.24. 08:16

Szia Attila!

Mindent jól csináltam, csupán azt nem tudtam, hogy kétszer kell rákikkelni a műhold nevére.
Most már így működik. Köszönöm a segitséget.
Most a 8 órai hírekben közölték, hogy lezuhant, de nem tudják, hogy pontosan hova.
Az Indiai-óceánba zuhant. :!:
Derült eget. Tóni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tóni 2011.09.24. 09:07-kor.
P.GyörgyAttila
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2011.06.25. 10:30

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: P.GyörgyAttila » 2011.09.24. 08:32

Kukac írta:A légkör valahol 25 és 30 km magasan fogy el. Katonai felderítő gépek (SR-71) csúcsmagassága
majdnem 26km. E fölött még van egy vékony levegőréteg, de gyakorlatilag minimális.

Akkor a világűr nincs is olyan messze... kb fél óra autóval... :D
P.GyörgyAttila
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2011.06.25. 10:30

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: P.GyörgyAttila » 2011.09.24. 08:40

Tóni írta:Szia Attila!

Mindent jól csináltam, csupán azt nem tudtam, hogy kétszer kell rákikkelni a műhold nevére.
Most már így működik. Köszönöm a segitséget.
Most a 8 órai hírekben közölték, hogy lezuhant, de nem tudják, hogy pontosan hova.
A NASA szerint a Csendes óceánba.
Derült eget. Tóni.


Na most akkor mi van... a Satellit Tracking szerint még vígan köröz 135km-es magasságban...
P.GyörgyAttila
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2011.06.25. 10:30

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: P.GyörgyAttila » 2011.09.24. 08:54

Na ez azért már odaver... :

""A Twitteren az a hír járja, hogy Lady Gaga találta meg az UARS műhold darabkáit és a következő ruháját már ezekből a darabokból fogja készíteni. Érdekes,..."" :D :D

info: http://hir.ma/tudomany/uars-muhold-a-na ... t-ert/2916

Szerintem még fent van, a tegnapi értékekhez viszonyítva még simán 120-130 km magasan kell lennie... ha csak le nem lőtték az óceán felett.. bár azt kétlem..

Itt vannak a http://www.infosatellites.com/uars-satellite-tracking-norad-21701.html által közölt adatok, és ez a legfrissebb:
UARS
Server time: 02:01:53 AM
Latitude: 11.4°
Longitude: 160.51°
Altitude [km]: 128.86
Altitude [mi]: 80.07
Speed [km/s]: 7.83
Speed [mi/s]: 4.87

E szerint még fent van és szépen gyorsul. Tegnap még "csak" 7.8 km/sec volt a sebessége
Tóni
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2009.09.23. 13:24

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: Tóni » 2011.09.24. 09:11

A most közölt hírekben az Indiai óceánba zuhant.
Tóni.
P.GyörgyAttila
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2011.06.25. 10:30

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: P.GyörgyAttila » 2011.09.24. 09:15

Tóni írta:A most közölt hírekben az Indiai óceánba zuhant.
Tóni.


A NASA oldalán még azt írták hogy fent van... Nesze XXI. század, meg Internet..
rumpfbarna
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2009.12.17. 23:40

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: rumpfbarna » 2011.09.24. 09:30

Most azt írták ki a NASA oldalán, hogy "leesett", de még nem tudják, hová:

"NASA’s decommissioned Upper Atmosphere Research Satellite fell back to Earth between 11:23 p.m. EDT Friday, Sept. 23 and 1:09 a.m. EDT Sept. 24. The satellite was passing eastward over Canada and Africa as well as vast portions of the Pacific, Atlantic and Indian oceans during that period. The precise re-entry time and location are not yet known with certainty."

Akkor erről lemaradtunk...
Válasz küldése

Vissza: “Szabadszemes jelenségek”