Mi lehetett ez?

Szabadszemes jelenségek (légköri jelenségek, halók és rokonaik, éjszakai világító felhők, sarki fények stb.) észlelőinek fóruma
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.10.22. 19:05

Itt a műhold miatt kérdezném, hogy általában a legtöbb műhold ilyesmi pályán mozog, ami az északi szélesség 50fok környéke és déli szélesség 50 fok közé esik kb. ? Így a lakott területet takarják be ezzel, gondolom, vagy az északi déli sark fölé meg olyanokat küldenek, ami azokat vizsgálja direkt, ezekből ha jól sejtem kevesebb lehet.
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.10.24. 16:54

Szerintem főleg a fellövés szélessége adja meg a pályasíkot, hacsak el nem tolják utána.
Konkrét
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.11.19. 20:18

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: Konkrét » 2011.11.23. 20:43

Még körülbelül 2006-7ben a paksi kollégium erkélyén álltam. Szürkület felé járt. Egyszer csak dél-délkelet felől -kb az atomerőmű felé lehetett az irány- szóval feltűnt egy fényes csík az égen, nem tudom hogyan, mert a feltünést nem láttam csak h ott van. Odanéztem és egy olyan vastag, Holdhoz képest kb fele vastag, holdátmérőnél kb 3-4 szer hosszabb csíkot láttam, aminek a közepe világosabb volt, a két széle világos zöldes. A jelenség körülbelül 1-2 másodpercig tarthatott maximum. Na ez mi volt? :)
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2011.11.23. 23:32

Eléggé egyértelműen egy lökös gép kondenzcsíkja, amit a magassági szél hamar szétzilált. Valószínüleg egy instabil légtömeg jöhetett be, annak határán a kondenzcsik még eléggé rövid életű. BQ.
Konkrét
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.11.19. 20:18

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: Konkrét » 2011.11.24. 00:59

A nap lemenőfélben volt. Ezért világított? Mert fényesnek tűnt. Amúgy ha kondenzcsík volt, akkor miért csak azon a szakaszon látszott? És nem elhalványodott, hanem egyik pillanatrol a másikra "kialudt". Életem egyik meghatározó élménye volt, bármilyen rövid is volt a jelenség. A szivem utána percekig kalapált, nagyon fura élmény volt. Amikor megtörtént, utána még hosszan bámultam a hűlt helyét, de nem láttam arrafelé kondenzcsíkot előtte-utána a képzeletbeli "meghosszabbitásainál".
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: Imre » 2011.11.24. 02:41

Konkrét írta:... Amúgy ha kondenzcsík volt, akkor miért csak azon a szakaszon látszott? És nem elhalványodott, hanem egyik pillanatrol a másikra "kialudt".

Némely repülőgépen van több csap, amit megnyitva a fölösleges üzemanyagot egyszerűen kiengedik a levegőbe. Ez a milliónyi apró permetcsepp meglehetősen széles sávban látható, ameddig el nem párolog. Amikor a csapot nyitják, azonnal megjelenik a kondenzcsíknál fényesebb permetcsík, és amikor elzárják azonnal végeszakad. Az internet tele van olyan felvételekkel, amit a környezetvédők tettek fel, és látható rajtuk, amint a harci, vagy utasgépek a leszállásuk előtt így szabadulnak meg a fölös üzemanyagtól. Van ahol addig kőröztetik, ameddig el nem fogy, de több helyen ezt az egyszerübb megoldást választják. Például itt jól látható egy felvételen.
http://www.youtube.com/watch?v=B9EWNMnlOkM
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Konkrét
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.11.19. 20:18

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: Konkrét » 2011.11.25. 14:58

Köszönöm Imre!
Eddig 1:1:1 arányban megoszlott a saját elképzelésem valahogy így
hallucináltam : UFO-t láttam : biztos van rá magyarázat
De megnyugtatóbb így valahogy. :D
péter szöllősi
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.01.25. 19:51

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: péter szöllősi » 2012.01.25. 19:58

Sziasztok!
Kazincbarcikán láttam szabad szemmel egy villogó pontot de már máskor is észrevettem arra gondoltam egy műhold de most egy másik időpontban is ugyanott van már kicsit furcsa.
Elővettem hát a távcsövemet és fókuszálta, meglepődtem, valamiféle csillag ami változtatja a szívét piris kék, zöld stb nagyon gyorsan. erősebb lencsét tettem rá majd újra megnéztem úgy nézett ki mintha több csillag lenne és vonalakkal lenne összekötve. amit furcsállok de valószínűleg csak a szemem káprázott a villogástól. Nah valaki ha hasonlót tapasztalt akkor kérem írja le hogy mi lehet ez a fényjelenség
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: mpt » 2012.01.25. 20:05

csoknyai attila
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2011.12.06. 20:27

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: csoknyai attila » 2012.02.13. 20:54

Sziasztok!

Most láttam Óbudáról egy elég fényes csíkot ac α Canis Minoris (Procyon) felett.
Először az jutott az eszembe, hogy egy kondenz csík de kicsit rövid stb és sokkal fényesebb mint a környezete.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Sokat szeretnék tudni és gyorsan, na ezért kérdezek hülyeségeket!
Válasz küldése

Vissza: “Szabadszemes jelenségek”