Ragyogó sárga pontok - mi lehetett?

Szabadszemes jelenségek (légköri jelenségek, halók és rokonaik, éjszakai világító felhők, sarki fények stb.) észlelőinek fóruma
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Ragyogó sárga pontok - mi lehetett?

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.08.20. 12:29

Tegnap este városunkat is megszállta egy lampion hadsereg, először ufónak néztem, kocsival követni kezdtük, majd kiderült, hogy mi az, tényleg elég furcsán tudnak mozogni és a széláramlatokban, hirtelen szinte irányt is vált, sárgás kissé pislogó fénye van, kissé kiterjedtnek látszik, sose láttam még ilyet, elég meglepő volt.
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Ragyogó sárga pontok - mi lehetett?

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2011.08.20. 12:46

A múlt héten én is láttam ilyeneket. Legénybúcsún voltam Hajós községben, és pont akkor ment egy esküvő is a közelben. Pont hullócsillagokat akartam nézni, erre jöttek ezek a fényes repülő lámpák.
Először azt hittem, a vörösborba kevertek valami halucinogént és a Hold vagy a Jupiter kezdett el
körözni a fejem körül, de amikor már 4-5 is volt belőlük, akkor esett le, mit is látok.
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Ragyogó sárga pontok - mi lehetett?

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.08.29. 17:43

"Kivonják a repülő lámpásokat a forgalomból"
http://index.hu/bulvar/2011/08/29/kivon ... rgalombol/
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Ragyogó sárga pontok - mi lehetett?

Hozzászólás Szerző: Imre » 2011.10.09. 00:12

Betiltották, de itt van helyette az újabb, modernebb változat, ami órákig világít, de nem okoz tüzet!
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Ragyogó sárga pontok - mi lehetett?

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2011.10.09. 00:34

És ez mitől repül fel? Héliummal van töltve?
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Ragyogó sárga pontok - mi lehetett?

Hozzászólás Szerző: Imre » 2011.10.09. 02:34

Dehogy! Vagy sima léggömre, vagy a papírsárkány farkára, fejére erősítik fel azzal a cellux-al, amivel a ledet ráfogják az elemre. Távcsővel néztem, de csak a fénylő színes pontokat láttam, magát a szerkezetet nem, csak következtettem rá. A ledek időnként egymást takarták, illetve volt, hogy három is látszott egy vonalban a fejénél, de a farokra ragasztott mindig egy színben világított, zölden, kéken. A fejének sarkaira tett meg el-elfordult, a széljárásnak megfelelően, és szinte vibrált piros-kék, lila színben, néha fehéren is. Feltehetően közel egy magasságban volt ez a 3 féle színű led, és keveredtek a színek, azért látszott időnként lilának. Jó kis virbli lehet belőle, ha elszabadul és feljebb megy! Pontosan arra van egy repülőút.
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Válasz küldése

Vissza: “Szabadszemes jelenségek”