Új lehetőségek észlelőknek, érdeklődőknek

Szabadszemes jelenségek (légköri jelenségek, halók és rokonaik, éjszakai világító felhők, sarki fények stb.) észlelőinek fóruma
Laccos
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2009.09.16. 17:18

Re: Új lehetőségek észlelőknek, érdeklődőknek

Hozzászólás Szerző: Laccos » 2009.10.07. 09:17

Szerintem én is hasonló időpontban láttam a jelenséget. Krepuszkuláris sugár és antikrepuszkuláris sugár is volt, átszelte az egész égboltot északnyugattól délkeletig. Nagyon erős volt. Sajnos nincs halszemoptikám, így több darabban fotóztam le. Majd előkeresem én is. Én Mosdósról láttam a kertemből.
Landy-Gyebnar Monika
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2009.08.05. 23:17

Re: Új lehetőségek észlelőknek, érdeklődőknek

Hozzászólás Szerző: Landy-Gyebnar Monika » 2009.10.07. 18:13

Laccos írta:Szerintem én is hasonló időpontban láttam a jelenséget. Krepuszkuláris sugár és antikrepuszkuláris sugár is volt, átszelte az egész égboltot északnyugattól délkeletig. Nagyon erős volt. Sajnos nincs halszemoptikám, így több darabban fotóztam le. Majd előkeresem én is. Én Mosdósról láttam a kertemből.


Kíváncsian várom a képet! (ha ilyesmi adódik, érdemes úgy fotózni, hogy utlag panorámaprogival össze leheessen rakni egy képpé, már ha az embernek van rá lehetősége)
szolcs
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2009.09.14. 20:21

Re: Új lehetőségek észlelőknek, érdeklődőknek

Hozzászólás Szerző: szolcs » 2009.10.08. 19:10

Nagyon szép dolgokat lehet Nálatok látni. Panoráma progit most találtam:

http://download.chip.eu/hu/Hugin-Panora ... 16056.html

Installtam XP alá, de sok platformon megy. Beta verziók, az install nem túl bonyolulut, egy zip fájl, kibontod és kész. Indul is! Kipróbálom. Üdv: Szolcs
szolcs
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2009.09.14. 20:21

Re: Új lehetőségek észlelőknek, érdeklődőknek

Hozzászólás Szerző: szolcs » 2009.10.08. 19:35

Bocs, kell hozzá egy autopano.exe is (már letöltöttem, de ki tudja, mi minden lesz itt még) - majd a végén nyilatkozom a tapasztalatokról. Üdv: Szolcs
pont
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2009.10.06. 20:41

Re: Új lehetőségek észlelőknek, érdeklődőknek

Hozzászólás Szerző: pont » 2009.10.10. 18:11

most tettem fel egy linket pottable panoráma progi...

http://www.csillagvaros.hu/forum/viewtopic.php?f=69&t=1461
kincsesm
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2009.09.19. 13:00

Re: Új lehetőségek észlelőknek, érdeklődőknek

Hozzászólás Szerző: kincsesm » 2009.10.15. 18:37

Érdekes, oszlop-szerű sugaras naplemente volt ma. Nem tudom, hogy mi a jelenség szakszerű neve (ha van neki), de igen látványos volt, főleg az elmúlt napok időjárását tekintve. Sajnos digitális fényképezőgép nem volt nálam, csak mobiltelefonnal tudtam lefényképezni. A kép nem túl jó minőségű, de egy kicsit azért visszaad a látványból.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Új lehetőségek észlelőknek, érdeklődőknek

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.10.15. 21:49

Naposzlop a neve, nem túl gyakori jelenség. Utoljára valamikor tavasszal láttam ilyet.
http://legkoroptika.uw.hu/jelenseg/tore ... /napo.html
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
Landy-Gyebnar Monika
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2009.08.05. 23:17

Re: Új lehetőségek észlelőknek, érdeklődőknek

Hozzászólás Szerző: Landy-Gyebnar Monika » 2009.10.15. 22:51

kincsesm írta:Érdekes, oszlop-szerű sugaras naplemente volt ma. Nem tudom, hogy mi a jelenség szakszerű neve (ha van neki), de igen látványos volt, főleg az elmúlt napok időjárását tekintve. Sajnos digitális fényképezőgép nem volt nálam, csak mobiltelefonnal tudtam lefényképezni. A kép nem túl jó minőségű, de egy kicsit azért visszaad a látványból.

Jól mondja Balaton Laci, naposzlop! Nagyon szép, örülök, hogy meg tudtad örökíteni!
Ramirez
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009.09.11. 12:55

Re: Új lehetőségek észlelőknek, érdeklődőknek

Hozzászólás Szerző: Ramirez » 2009.10.16. 08:18

Üdv Mindenkinek!

Szintén telefonnal készült kép Naposzlopról. A felvételen nem látszik, de a valóságban 4 oszlop látszódott. A legnagyobb széle is eléggé el volt mosódva, de még jól látható mellette egy kisebb, halványabb mellékoszlop, valamint a baloldalitól (a képen már nem látható) volt a negyedik délkeleti irányba. A felvétel időpontja 2009.10.16. 07:48 (helyi idő szerint), Cibakháza
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Landy-Gyebnar Monika
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2009.08.05. 23:17

Re: Új lehetőségek észlelőknek, érdeklődőknek

Hozzászólás Szerző: Landy-Gyebnar Monika » 2009.10.16. 09:48

Ramirez írta:Üdv Mindenkinek!

Szintén telefonnal készült kép Naposzlopról. A felvételen nem látszik, de a valóságban 4 oszlop látszódott. A legnagyobb széle is eléggé el volt mosódva, de még jól látható mellette egy kisebb, halványabb mellékoszlop, valamint a baloldalitól (a képen már nem látható) volt a negyedik délkeleti irányba. A felvétel időpontja 2009.10.16. 07:48 (helyi idő szerint), Cibakháza


Ezek pedig krepuszkuláris sugarak! Szép lehetett élőben is!
Válasz küldése

Vissza: “Szabadszemes jelenségek”