Láttam valamit, mi lehet az?

Szabadszemes jelenségek (légköri jelenségek, halók és rokonaik, éjszakai világító felhők, sarki fények stb.) észlelőinek fóruma
Landy-Gyebnar Monika
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2009.08.05. 23:17

Re: Láttam valamit, mi lehet az?

Hozzászólás Szerző: Landy-Gyebnar Monika » 2009.09.24. 20:26

Kirami írta:Az a csakis véletlenen alapuló "átok"-szerűség ül rajtam, hogy szabadszemes jelenséget eddig csak és kizárólag tömegközlekedési eszközről láttam. Általában valami McGyver-módszerrel lehetőség nyílik ezeknek az azonnali megörökítésére, de mégis... mit írjak hozzá? "Ekkor és ekkor láttam, Gyomaendrőd és Sülysáp között kb. félúton"? Csak ha még egyszer előfordulna... nem ciki?


Ó ne izgulj, ma én is így jártam... Pestről Veszprémbe, hazafelé a buszon, vagyis elsőnek még Budán, egy piros lámpánál várt a busz kanyarban, de még előtte két ház közt kivillant egy másodpercre egy iszonyúan fényes melléknap, mivel a busz épp beállt a ház mögé, így nem lehetett lefotózni. Mire zöld lett a lámpa, melléknap sehol... Kicsit később volt még, de messze nem olyan fényes. Aztán nem sokkal, mielőtt beért Veszprémbe a busz, akkora naposzlop nőtt, hogy elfáradt a szemem, mire végignéztem rajta, volt vagy 15 fok magas. Na erről csináltam vagy 25 képet, de csak egy lett használható, kicsit foltos volt a buszablak...
http://spaceweather.com/submissions/pics/m/Monika-Landy-Gyebnar-092401_1253815913.jpg
Közben majd szétvetett a düh, hogy nem a szabadban vagyok... Ja, és persze, mire hazaértem, s várhattam volna a 19:50-es ISS átvonulást a Hold felett és a "lenyugvását" a Jupiter mellett, addigra klasszul befelhősödött. Na ez egy ilyen nap. :-(
Lesz jobb is! Minden haló után van egy következő, és akárhol is látod, akkor is a Tiéd, ha fotózni is sikerül, akkor másoké is lehet, ha megosztod! Úgyhogy ne a helyszín miatt aggódj, ha Gyomaendrőd és Sülysáp között kb. félúton" akkor ott, és hajrá, küldeni az észlelést és a fotót! :-))
Kirami
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2009.09.07. 15:09

Re: Láttam valamit, mi lehet az?

Hozzászólás Szerző: Kirami » 2009.09.25. 11:24

Oké, így lesz!
wandor
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.11.03. 10:30

Re: Láttam valamit, mi lehet az?

Hozzászólás Szerző: wandor » 2015.11.03. 11:11

Kedves Mónika!

Tegnap reggel láttam valamit,tudni szeretném mi lehet az!

Az észlelés 2015-11-02 06.40-kor történt,déli irányban.Egy nagyon fényes,csillagszerű objektumot lehetett látni,olyan erős fénye volt,hogy a felhőn keresztül is látszott.A Vénusz nem szokott ilyen magasan járni,a többi csillag és bolygó sem látszott már a Napkelte miatt.Máskor nem láttam még ezt az objektumot.Más napszakban is felnéztem az égre,de már nem látszott.
Nem tudom,mennyire látszik a feltöltött képeken,mert le kellett kicsinyíteni a feltöltéshez!Fekete ellipszissel megjelöltem a képeken.
Nagyon kiváncsi vagyok,mi lehet...
PB020368.JPG
PB020362.JPG
PB020361.JPG
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Tom
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2011.07.26. 10:39

Re: Láttam valamit, mi lehet az?

Hozzászólás Szerző: Tom » 2015.11.03. 11:18

A nagyjából déli irány meg az időpont mégis a Vénuszra utal. Ekkor a bolygó majdnem 35 fok magasan látszódott.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Láttam valamit, mi lehet az?

Hozzászólás Szerző: géza » 2015.11.03. 12:51

Wandor, irígylem a szerencsédet. Direkt kerestem, de nem találtam meg. Szeretem nézni az ilyen látványokat pld. Hold kék háttérben
Landy-Gyebnar Monika
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2009.08.05. 23:17

Re: Láttam valamit, mi lehet az?

Hozzászólás Szerző: Landy-Gyebnar Monika » 2015.11.03. 16:22

Szerintem is a Vénusz, helyén van és pont így kell kinéznie napkelte után picivel :)
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Láttam valamit, mi lehet az?

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2015.11.03. 17:41

Landy-Gyebnar Monika írta:Szerintem is a Vénusz, helyén van és pont így kell kinéznie napkelte után picivel :)


Bizony a Vénusz, sőt mellette a Jupiter és közelben a Mars is érdemes korán kelni!
Még napkelte előtt.

Üdv: D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Mircea
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2012.01.29. 15:58

Re: Láttam valamit, mi lehet az?

Hozzászólás Szerző: Mircea » 2015.11.03. 21:19

Wandor
En is azt hiszem hogy a Venuszt eszlelted ,gratulalok.
Ma reggel ujra koran felebresztet a macska ,igazi aszisztens-csillagasz... :lol:
Probaltam bolygokat fenkepezni.
Fent a Jupiter ,lent a Venusz.
Az eredti kepen, balra es egy kicsit fejeb a Venusztol latszik nagyon halvanyan a Mars.
(Nem tudom sikerul a Mars halvany pontocska at menjen a szerveren.)
Ma reggel suru kod volt nalunk.
A kepet Nikon Coolpix S3300 , ''the one and lonely'' kompakt kameraval vegeztem.

Venus-Jupiter-Mars 3 Nov.JPG


Egy kiss eroltetesel meg a Smiley A5 telefon is rogzitete a Venuszt.

Venus 3Nov.15 SmileyA5.jpg


Halas lennek hogy ha valaki jelezne hogy a Marsnak sikerult at utazni az elso kepen...
Udv,Mircea
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
LV426
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2019.01.10. 08:37

Re: Láttam valamit, mi lehet az?

Hozzászólás Szerző: LV426 » 2020.04.01. 21:16

Sziasztok!

Tegnap este 22 és 23 óra között keleti irányban látta valaki rajtam kívül ezt az égi jelenséget ?

Szolnok városában lettem figyelmes a jelenségre a fenn leírt időpontban keleti irányban, aránylag alacsonyan volt az égen nem sokkal a horizont fölött. Pontosan azt a területet figyeltem mikor megjelent az égen a semmiből egy csillagnak tűnő vörös pont. Nagyon távolinak tűnt de jól lehetett látni. 10-15 másodpercig figyeltem és próbáltam eldönteni hogy most az mi lehet és ekkor elkezdett mozgásba lendülni balra vízszintesen és eltűnt egy ház mögött majd pár másodperc múlva pontosan ugyan oda vissza repült ahonnan feltűnt először, ekkor egyhelyben állt megint pár másodpercig majd szintén mozgásba lendült szintén balra de közben ereszkedett lefele folyamatosan és végül eltűnt ereszkedés közben. Nem láttam már utána. A kérdésem kizárólag arra irányul hogy látta e valaki ezt rajtam kívül nem pedig arra hogy elméletezgessünk hogy mi lehetett ez mert nem gondolom azt hogy ezt ki lehetne találni vagy következtetni. Annyit hozzá tennék még hogy szabad szemmel láttam szóval nem távcsövön keresztül nézelődtem. Írjon aki látta !
Avatar
Csillagos Pisti
Hozzászólások: 1639
Csatlakozott: 2010.03.17. 20:43

Re: Láttam valamit, mi lehet az?

Hozzászólás Szerző: Csillagos Pisti » 2020.04.02. 01:32

Mircea írta:
2015.11.03. 21:19

Ma reggel ujra koran felebresztet a macska ,igazi aszisztens-csillagasz... :lol:
:D
Földvári István Zoltán
10x50 & 20x60 Tento, 70/500mm refr, 80/900mm refr, 127/1500mm MC + AZ5.
https://csillagokutjan.blogspot.com/
https://holdfenyarnyek.wordpress.com/
https://youtube.com/channel/UCTypZPog53vuLGwIzn7503Q
Válasz küldése

Vissza: “Szabadszemes jelenségek”