Mit láttam?

Egyéb, a fenti kategóriákba nem besorolható jelenségek, égi események észlelése
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: Imre » 2011.11.10. 13:39

Küldött valaki egy linket:
http://www.youtube.com/watch?v=x0BifYPQQJE
Azt kérte mondjak véleményt!
Nem akarok senkit befolyásolni, ezért semmit nem fűzök hozzá,
de kíváncsi lennék a "sasszeműek" véleményére! Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
lacus66
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2010.10.20. 10:00

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: lacus66 » 2011.11.10. 13:56

Hááát...

Ha egy 1 méter körüli test így becsapódik, nem hiszem, hogy 50-100 méter távolságban így állva maradnának a fiatalok...
Aztán azt sem értem, hogy miért nem mutat a testből gyakorlatilag semmi, csak a srácot meg a környezetet...

Szerintem ügyes hamisítvány, de akkor is hamisítvány...

Vagy lehet, hogy tévedek... :oops:
meunier
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2009.09.15. 13:21

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: meunier » 2011.11.10. 15:51

Ma reggel fél nyolc óra tájban, az M5 autópálya bevezető szakaszán, még a Budapest tába előtt az égen egy fényjelenséget láttam dél-keleti irányban. Arra lettem figyelmes, hogy egy fénylő pötty mozog a horizont irányába, közepes horizon feletti magasságban. A Naptól kb. 10 foknyira lehetett nyugati irányban. A fényessége nagyobbank tűnt, mint a Vénusz fényessége.
Pulzált egyet, majd fényes csíkot húzva kialudt. Az egész jelenség kb. 7-8 másodpercig tartott csupán. Látta-e valaki ezt? Illetve ez lehetett valami űrszemét?
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2011.11.10. 16:21

Imre írta:Küldött valaki egy linket:
http://www.youtube.com/watch?v=x0BifYPQQJE
Azt kérte mondjak véleményt!
Nem akarok senkit befolyásolni, ezért semmit nem fűzök hozzá,
de kíváncsi lennék a "sasszeműek" véleményére! Üdv. Imre



Nekem nincs sas szemem, de van a Googe, ami kidobta, hogy a fenti videót még az IMDB is jegyzi, mint scifi alkotást. Benne a színészek neve, a történet, képek, stb.

Természetesen a színészek élnek és virulnak.

http://www.imdb.com/title/tt1941479/
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2011.11.10. 16:26

Imre írta:Küldött valaki egy linket:
http://www.youtube.com/watch?v=x0BifYPQQJE
Azt kérte mondjak véleményt!
Nem akarok senkit befolyásolni, ezért semmit nem fűzök hozzá,
de kíváncsi lennék a "sasszeműek" véleményére! Üdv. Imre



Ócska hamisítvány, dugig az ilyenekkel a net. Meg a hollywoodi filmek.
Ha egy ekkora darab leesne, krátert csinálna. Hogy csak egy dolgot mondjak...
Nem érdemes ezekre szót vesztegetni.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2011.11.10. 16:28

meunier írta:Ma reggel fél nyolc óra tájban, az M5 autópálya bevezető szakaszán, még a Budapest tába előtt az égen egy fényjelenséget láttam dél-keleti irányban. Arra lettem figyelmes, hogy egy fénylő pötty mozog a horizont irányába, közepes horizon feletti magasságban. A Naptól kb. 10 foknyira lehetett nyugati irányban. A fényessége nagyobbank tűnt, mint a Vénusz fényessége.
Pulzált egyet, majd fényes csíkot húzva kialudt. Az egész jelenség kb. 7-8 másodpercig tartott csupán. Látta-e valaki ezt? Illetve ez lehetett valami űrszemét?


Repülő, aminek a testén csillog a fény? Ilyeneket szoktam észlelgetni a nyári melegben repcsivadászat közben.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2011.11.11. 23:46

"Küldött valaki egy linket:
http://www.youtube.com/watch?v=x0BifYPQQJE
Azt kérte mondjak véleményt!
Nem akarok senkit befolyásolni, ezért semmit nem fűzök hozzá,
de kíváncsi lennék a "sasszeműek" véleményére! Üdv. Imre"

Nagyon gyenge, rosszul megkomponált amatőr film! (A többi is az.) Arról a füstölgő valamiről ordít, hogy trükk (megjegyzem az öcsém, anno 1973-ban egy 2x8-as felvevővel ügyesebbet csinált, a Vigszinház elhasznált kellékeit felhasználva.)
Nem tünt fel, hogy a az operatőr előre tudta, hogy honnan jön majd "valami", és hova? Az sem szúrt szemet, hogy egy kissé férfias küllemű leányzó egy édeskettes randira operatőr kíséretében megy kirándulni?
Ha már hamisítanak, legaklább ügyesen kellene! BQ.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: Imre » 2011.11.12. 10:07

Köszönöm a véleményeket! Magam is így gondoltam, de a kérdező meggyőzésére úgy gondolom, hogy ennyi "szakvélemény" bőven elegendő lesz. Ha nem hiszi, akkor maradjon meg a tévhite! Mi többet nem tehetünk érte. Ennyi a mi véleményünk, megadtuk, rajtunk igazán ne múljon a nyugodt álma. Üdv. Imre.
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2011.11.12. 10:46

Kedves Imre, és többiek! Nem egészen ide tartozik, de leírom, mert pozitiv tanulságu.
Pár napja egy általános iskolában tartottam előadást (vidéken), ugy 8-12 éveseknek. Feltűnt, hogy sokat kérdezősködtek, de sem ufó-ról, sem "világvégéről", meg Nibiruról semmit. Én mondtam a végén, hogy nem lesz semmi extra. Utána az egyik nagyobb gyerek oda jön, és azt mondja:
- Mondta a tanárnő is, hogy ez mind kamu!"
Szóval csak világosítsuk fel az oktatókat is!
Viszont egy-egy érdekes jelenséget jó megmagyarázni, és pl. azt is elmondani, hogy ha valaki mondjuk egy tűzgömböt lát, jegyezze meg a színét, időtartamát, esetleg merre és főleg mikor látta!
Üdv: BQ.
Atis
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2010.06.18. 21:03

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: Atis » 2011.11.12. 12:41

astrohist írta:Ha már hamisítanak, legaklább ügyesen kellene! BQ.


Tényleg nagyon gyenge ez a felvétel. Nem vagyok sasszemű, de már az emberi reakciókból lehet érzeni, hogy kamu az egész. Nagyon amerikai volt, tiszta "sült krumpli ízű" a befejezés is. ;) A fekete füstfelhő, a tűzfelhő is 1 másodperc alatt kialszik, nincs kráter, semmi különös hangjelenség, a növények meg sem mozdulnak a környéken. Csak sajnálni tudom azt, aki ezt elhiszi. Mert biztos van ilyen...
Inkább segíts minthogy kötözködj.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb jelenségek, égi események”