Az univerzum glóriája

Egyéb, a fenti kategóriákba nem besorolható jelenségek, égi események észlelése
Bíró Zoltán
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2011.03.15. 13:03

Re: Az univerzum glóriája

Hozzászólás Szerző: Bíró Zoltán » 2011.03.17. 11:50

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bíró Zoltán 2011.10.19. 12:41-kor.
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Az univerzum glóriája

Hozzászólás Szerző: mpt » 2011.03.17. 11:56

Mitől lenne erősebb a gravitáció?
Szerintem túltárgyaltuk a dolgot.

--mpt
Bíró Zoltán
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2011.03.15. 13:03

Re: Az univerzum glóriája

Hozzászólás Szerző: Bíró Zoltán » 2011.03.21. 10:30

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bíró Zoltán 2011.10.19. 12:41-kor.
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Az univerzum glóriája

Hozzászólás Szerző: mpt » 2011.03.21. 10:36

Leírom még egyszer, kicsit másképp, hátha akkor "átmegy":
Végig kell gondolni, és látszik: éppen a véges terjedés miatt egy adott pontra a gravitációs erő csökkenésének (merthogy távolodik a gömbhéj) hatása éppenhogy előbb ér el a közelebb eső résztől az adott ponthoz (merthogy közelebb van), következésképpen az adott pont gyorsabban megérzi a közelebbi rész csökkenő tömegvonzását (így a távolabbi részek vonzásának relatív növekedését tapasztalná, hiszen a távolabbi részek távolodása miatti csökkenő vonzás jóval később ér csak oda), így nem "kifelé" gyorsul, hanem éppen befelé.
Ez pedig éppen ellentétes a megfigyelésekkel.

--mpt
attila dezső
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2010.01.16. 18:12

Re: Az univerzum glóriája

Hozzászólás Szerző: attila dezső » 2011.03.21. 10:53

Bíró Zoltán írta:Tisztelt Dávid Gyula Úr!

Gömbhéjon belüli területre ható gravitáció nulla?



Még mindig nem érted! Az ábrád azért hibás, mert egy egyszerűsített képből indulsz ki. Az ősrobbanásnak mint olyan nem volt közepe! Dávid Gyulát , és még sok más fizikust idézve a robbanás szó alapvetően tévképzeteket okoz! A big-bang mindenhol egyszerre történt meg! A 4 dimenziós térben. Ezt igencsak nehéz elképzelni, én is nagyjából csak sejtem! Semmi köze nincs a 3d-s gömbhöz.. Azaz mégis, mert jelenlegi érzékszerveinkkel csak 3d-t fogunk fel, és annak a világnak a "kivetülése" egy gömbhéjat képez.. Az általad felvázolt ábra amiatt teljesen hibás! De ezt már jópárszor, és jó pár ember próbálta elmagyarázni! Az általad jelölt "glória fotonok" sem így helyezkednek el! Hanem keresztűl-kasul járják az univerzumunkat! Mintegy kitöltik a teret! Ezért tudjuk érzékelni! Még egy egyszerű gondolat-kísérlet, ha az ábrádat vesszük alapul, akkor azokat a fotonokat azaz a "glóriát" amit ha jól sejtek összekötsz a háttérsugárzással, nem is tudnánk észleni! Mivel ugye már régen az univerzum szélén lennének a modelled szerint. Másrészt ugye minden fénysugár tőlünk ellentétes irányba távolodik, tehát nem tudnánk érzékelni! Például az sem lehet, hogy fogsz egy elemlámpát világítasz vele, majd kikapcsolod, és azt mondod, hogy na jó, most nézzünk utána egy távcsővel, milyen messze jár, mennyit "veresedett" ? Érted most már?
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Az univerzum glóriája

Hozzászólás Szerző: mpt » 2011.03.21. 11:03

Ez mind így van.
Az érdekes számomra az egészben az, hogy HA elfogadjuk a 3D szemléletet, és HA létezne a fotonöv (meg a többi előfeltevés), HA fénysebességgel tágulna és csak kifele látszana, HA a gravitációs hatása befelé fénysebességgel terjedne, AKKOR SE működne a teória! :)

--mpt
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: Az univerzum glóriája

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2011.03.21. 12:28

szerintem a hibát ott vétette a szerző, hogy nem vette figyelembe a tértágulás maradékenergiáját leíró schmitz-grovibromber konstanst.

egyébként egy kérdés (amivel általában rövidre lehet zárni az ilyen vitákat): kedves topikindító! egyáltalán meggyőzhető lennél-e arról, hogy nincs igazad, ha - tételezzük fel, hogy - nem lenne igazad? mert ha nem vagy meggyőzhető sehogysem, akkor fölösleges bárkinek energiát fektetni bele. :)
nincs aláírás
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Az univerzum glóriája

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.03.21. 12:52

ferenc lovró írta:egyáltalán meggyőzhető lennél-e arról, hogy nincs igazad, ha - tételezzük fel, hogy - nem lenne igazad? mert ha nem vagy meggyőzhető sehogysem, akkor fölösleges bárkinek energiát fektetni bele. :)


Ide a fórumba beszabadultak páran, akik nem meggyőzhetőek. Elég sokan pocsékolják rájuk az energiát, hiába :?
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: Az univerzum glóriája

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2011.03.21. 12:58

SzZoli írta:
ferenc lovró írta:egyáltalán meggyőzhető lennél-e arról, hogy nincs igazad, ha - tételezzük fel, hogy - nem lenne igazad? mert ha nem vagy meggyőzhető sehogysem, akkor fölösleges bárkinek energiát fektetni bele. :)


Ide a fórumba beszabadultak páran, akik nem meggyőzhetőek. Elég sokan pocsékolják rájuk az energiát, hiába :?


én csak azt nem értem, hogy ha már ez elvileg az mcse pénzén fenntartott fórum, nem kellene az ilyen tudománytalan dolgokat kiírtani belőle? vagy legalább átrakni egy olyan fórumba, aminek már az elnevezése tükrözné, hogy ott ilyen "alternatív" elmélkedések vannak.

tudom, hogy fúj moderáció, meg minden, de ez egy öngerjesztő folyamat, és mivel lassan minden hasonló lekérdezést ideirányít már a google, a végén a sok bába közt elvész a gyermek szituáció lesz... és akkor már nem azért fognak idejönni az emberek, hogy arról érdeklődjenek, mit érdemes észlelni...

(viszont mpt-nek összedobhatnánk már egy kupára "a világ legtürelmesebb embere" felirattal)
nincs aláírás
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Az univerzum glóriája

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.03.21. 13:23

Engem kifejezetten zavar, hogy az értelmes hsz-ok között túl sok olyan töltelék van, ahol egyesek zseniális 5leteiket taglalják, mások meg - hiába - rámutatnak ezek hibáira.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb jelenségek, égi események”