Narancssárga repülő valami

Egyéb, a fenti kategóriákba nem besorolható jelenségek, égi események észlelése
Kece
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.09.10. 22:10

Narancssárga repülő valami

Hozzászólás Szerző: Kece » 2011.09.10. 22:26

Sziasztok!

Ma, szombat este 22:07 körül Szegeden láttam valamit amit nem tudtam hova tenni. Egy narancssárga folt vonult végig az égen ami dél felől északra tartott, egyenletesen haladva. Előkaptam a kétszemes kis távcsövemet, és egy sárga gyűrűt láttam amit egyenletesen haladt előre. Kb. 20 mp alatt el is tűnt a távolban. Hangját nem igazán hallottam. Valószínű ezek alapján, hogy valami gép volt, de távcsővel elég vagy volt a gyűrű, tisztán kivehető volt. Lehet, hogy valami vadászgép volt? Lehet annak látni a hajtóművét éjszaka? Szabad szemmel is feltűnően fényes volt. Meg egyáltalán, létezik, hogy itt ilyenek repkedenk éjszaka?
Van valami rapid fórum még ahol ilyeneket lehet megbeszélni?

Üdv,

Kece
P.GyörgyAttila
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2011.06.25. 10:30

Re: Narancssárga repülő valami

Hozzászólás Szerző: P.GyörgyAttila » 2011.09.10. 22:53

Kece írta:Sziasztok!

Ma, szombat este 22:07 körül Szegeden láttam valamit amit nem tudtam hova tenni. Egy narancssárga folt vonult végig az égen ami dél felől északra tartott, egyenletesen haladva. Előkaptam a kétszemes kis távcsövemet, és egy sárga gyűrűt láttam amit egyenletesen haladt előre. Kb. 20 mp alatt el is tűnt a távolban. Hangját nem igazán hallottam. Valószínű ezek alapján, hogy valami gép volt, de távcsővel elég vagy volt a gyűrű, tisztán kivehető volt. Lehet, hogy valami vadászgép volt? Lehet annak látni a hajtóművét éjszaka? Szabad szemmel is feltűnően fényes volt. Meg egyáltalán, létezik, hogy itt ilyenek repkedenk éjszaka?
Van valami rapid fórum még ahol ilyeneket lehet megbeszélni?

Üdv,

Kece

Üdv
Itt volt már róla szó: Egyéb jelenségek, égi események/Mit láttam?

Szerintem te is ezt láthattad:
Re: Mit láttam?
Szerző: Bartha Lajos (astrohist) » 2011. szeptember 4., vasárnap 22:54

mbalazs81 írta:
Hello

kb 1 hónapja este láttunk egy narancssárgás csillagszerű valamit. Emelkedett, de nem egyenesen ment, hanem imbolygott, kb fél percig lehetett látni aztán eltűnt, majd kb 2 hét múlva egy másik megyében láttunk egy hasonlóan imbolygó mozgású dolgot, de ez nem felfele szállt, hanem oldalra-le távolodott, mik lehettek ezek? Mert hogy nem légi jármű az biztos. Érdekes volt utóbbit láttuk kb 15-en.

Ez bizony a most divatos léggömb-lampion volt (mind a két esetben), tömegesen hirdetik, és minden jobb név- és szülnapra, esküvőre, stb. felbocsátanak párat. Ezért van olyan rendszertelen mnozgása. Most a környezetvédelem (a szárazságra tekintettel) betiltotta, de azért még eregetik. Üdv: Lajos
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára astrohist 2011. szeptember 8., csütörtök 23:03-kor.
Bartha Lajos (astrohist)
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Narancssárga repülő valami

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2011.09.10. 23:00

Igen, az a gyanum, hogy ez is egy ilyen kinai repülő lampion lesz. Nagyon divatos, szárazságban nagyon veszélyes, és már sokszor okozott kérdőjelet főleg a távoli megfigyelőknek. Üdvözlettel: Lajos
Kece
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.09.10. 22:10

Re: Narancssárga repülő valami

Hozzászólás Szerző: Kece » 2011.09.10. 23:44

Sziasztok!

Nem volt sokkal a horizont felett, és teljesen vízszintesen ment. Távcsővel amennyit láttam, abból úgy tűnt, hogy elég nagy és gyors volt. Áthaladt délről északra kb 35 mp alatt. Ez nem lampion volt szerintem, de átgonodolom én is.

Köszi válaszokat.

Üdv,

Kece
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb jelenségek, égi események”