Kettős átvonulás?

Egyéb, a fenti kategóriákba nem besorolható jelenségek, égi események észlelése
paulo92
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.08.16. 23:13

Kettős átvonulás?

Hozzászólás Szerző: paulo92 » 2012.08.16. 23:29

Sziasztok!
Egy kérdéssel fordulnék hozzátok:
2012. ‎augusztus ‎14., ‏‎22:21:56 órakkor egy számomra érdekes jelenséget fotóztam le. Timelapse videóhoz készítettem éppen képeket, és a fotók visszanézésekor szinte teljesen egy időben két objektum jelent meg a képeken. Repülőgépet én kizártam, mert azok hosszabban szoktak világítani, és a fotónak az egyik végétől a másikig mennek, míg ezek a "dolgok" csak úgy megjelentek. Én kettős műhold átvonulásra gondolok, de nem tudom, hogy ez lehetséges-e egyáltalán. Feltöltök 6 fotót, ebből Négyen látható a jelenség ( ISO-3200, Expo: 30sec) , a másik kettő pedig az első és az utolsó kép, amiken még nem látható (bizonyítva, hogy tényleg csak megjelentek)

1.:
_DSC8829.jpg

2.:
_DSC8830.jpg

3.:
_DSC8831.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára paulo92 2012.08.16. 23:32-kor.
paulo92
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.08.16. 23:13

Re: Kettős átvonulás?

Hozzászólás Szerző: paulo92 » 2012.08.16. 23:32

4.:
_DSC8832.jpg

5.:
_DSC8833.jpg

6.:
_DSC8834.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
lizzike
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.02.26. 11:44

Re: Kettős átvonulás?

Hozzászólás Szerző: lizzike » 2012.08.17. 18:47

paulo92 írta:Sziasztok!
Egy kérdéssel fordulnék hozzátok:
2012. ‎augusztus ‎14., ‏‎22:21:56 órakkor egy számomra érdekes jelenséget fotóztam le. Timelapse videóhoz készítettem éppen képeket, és a fotók visszanézésekor szinte teljesen egy időben két objektum jelent meg a képeken. Repülőgépet én kizártam, mert azok hosszabban szoktak világítani, és a fotónak az egyik végétől a másikig mennek, míg ezek a "dolgok" csak úgy megjelentek. Én kettős műhold átvonulásra gondolok, de nem tudom, hogy ez lehetséges-e egyáltalán. Feltöltök 6 fotót, ebből Négyen látható a jelenség ( ISO-3200, Expo: 30sec) , a másik kettő pedig az első és az utolsó kép, amiken még nem látható (bizonyítva, hogy tényleg csak megjelentek)

1.:
_DSC8829.jpg

2.:
_DSC8830.jpg

3.:
_DSC8831.jpg


Ezek valóban csak műholdak! Az én fotóim is tele vannak ilyenekkel, minden napra jut bőven belőlük. :) De a stellben megtudod nézni, hogy akkor, abban az időben melyik műhold járt arra.
paulo92
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.08.16. 23:13

Re: Kettős átvonulás?

Hozzászólás Szerző: paulo92 » 2012.08.17. 20:38

Igen, sejtettem, hogy műhold, nekem is elég sokszor megjelenik a képeken műhold, de kettőt egyszerre még sosem láttam egymáshoz ilyen "közel" :D Ezért is kérdeztem rá. Amúgy én a Star Walk alkalmazást használom és azon ebben az időpontban csak a Genesis I jelent meg, a másikat nem tudom, hogy melyik lehetett. ( Déli irány)
oldfire
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.08.28. 21:43

Re: Kettős átvonulás?

Hozzászólás Szerző: oldfire » 2012.08.28. 21:58

Ma este, 21:40 körül hasonlót észleltem. A Cassiopeia irányában (egy-két fok a horizont felé) valami erősen felfénylett (mintha egy napelem-tábla fordult volna tükrözésre, tehát nem hirtelen), majd elhalványodott, s úgy egy foknyira a horizont felé egy párhuzamosan futó fény is feltűnt. Kőbányán lakom, tízemeletes házak között, sajnos csak a másodikon. A két fény együtt futott, változó fényességgel, elég lassan. Keleti irányból észak felé. Némileg különböző volt a sebességük, a halványabb fénylő test fokozatosan lehagyta a fényesebbet, aztán északi irányban eltűntek. A fények sebessége azzal megegyező volt, ahogy egy átvonuló műholdat, vagy egy tízezer méter körül haladó repülőgépet láthatnánk. Gyakorlott észlelő lévén (az égbolt egy területén az oda nem illő, "felesleges" fénypont tűnik fel), meg tudom különböztetni a műholdat a repülőgéptől, éjszakai fényei alapján. Fényerősségük lassan, de folyamatosan változott, hol erősödött, hol gyengült.
Ezt az oldalt és fórumot véletlenül találtam meg. Az eset nem kavart fel különösebben, de örülnék, ha más is észlelt hasonlót, s lám, igen! Budapest, 2012.08.28.
oldfire
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb jelenségek, égi események”