Fotózás az alapoktól.....

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
lucidus
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2009.09.21. 15:31

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: lucidus » 2015.10.28. 18:29

Sziasztok!
Képfeldolgozásnál belefutottam egy olyan jelenségbe, amit nem tudok kiszűrni.
A RAW képek előfeldolgozás után így néznek ki:
Kép

Sony A6000 kamerát használok, mindent manuális módban, és nem tudom kiszűrni a szín eltéréseket.
Már csak a képérzékelőre tudok gondolni.. Esetleg a melegedése okozza a szín beli ingadozást?
Avatar
Tom
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2011.07.26. 10:39

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Tom » 2015.11.04. 11:01

Lenne egy alapvető kérdésem. Kamerázáshoz a SharpCap 2.6 programot használom. Nemrég váltottam Scopium kameráról Asi-ra. Eddig nem tűnt fel ez a dolog, de most szemet szúrt.

Kép

A képen látszik mire gondolok. Jobbra a tálcákon van egy olyan rész, hogy Camera Control, ahol az Exposure beállítható, alatta a Video Proc Amp-ban pedig a Gain érték.

Van egy olyan rész, hogy Video Capture Filter, ahol a Show gomb hatására előugrik a tulajdonságok paletta, ahol látszólag a fenti két dolgot be tudom állítani. (Ez érhető el az options menüből is.)

De ezek valószínüleg nem ugyanazon dolgok, mivel, a két Exp és Gain változó felvehet más-más értéket.

Miért ez a két beállítási lehetőség, melyiket veszi érvényesnek, vagy ezek valahogy összevonódnak? Honnan tudom mekkora értékekkel dolgozok?
sovanyvigasz
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.11.05. 23:43

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: sovanyvigasz » 2015.11.06. 09:28

Sziasztok !
Az lenne a kérdésem, miért van az,hogy ha betöltök egy RAW képet a DSS-be az levág az oldalából egy jó nagy részt (kb. az egyötöde marad meg a kép bal oldalán, a többi eltűnik )? JPEG-nél nem csinál ilyet.
A másik kérdésem, hogy ha RAW-ot átalakítom DNG képpé, hogy a Photoshop kezelni tudja, az ugyanolyan jó képfeldolgozás szempontjából ?
Köszönöm előre is !
PolluxHUN
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2014.02.06. 14:15

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: PolluxHUN » 2015.11.13. 11:54

Attila írta:Viszont, ha jobban megnézem a képedet, szerintem ez nem is vezetési hiba...
Ha az lenne, akkor a teljes képfelületen, minden csillag esetében egy-ugyanazon irányban, egymással tökéletesen párhuzamosan, és azonos hosszúságban elnyúlva kellene látszania a hibának.
A képeden ugyanakkor a jobb felső sarokban nem is látok elnyúlt csillagokat, a bal alsó sarokban pedig ferdék a csíkok - bár nincs kinagyítva, csak a kép közepe.

Ez inkább talán kollimációs hiba lehet, de jobban meg kellene nézni a képet... Nem billeg a tükröd?

MDA


...és tényleg kollimációs hiba volt. A tükör valószínűleg vagy nem volt elég lehűlve amikor jusztíroztam vagy a csavarokat hagytam lazán. Mindenesetre tanulságos történet. Köszönöm az infókat még 1x! ;)
Peeter
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.06.06. 16:51

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Peeter » 2016.01.02. 17:15

Sziasztok, vezetés ügyben kérném a tanácsotok.

Egy nem rég vásárolt EQ6 mechanika PHD grafikonját csatoltam be. Látszik, h kb 350 másodpercenként egy sok pixeles korrigálhatatlan hiba van benne. Persze közben is van egy rakás pici korrekció, pólushiba, szél stb, de a PHD nagyjából kezelni tudja 1 pixeles eltérés alatt.

Mi lehet itt a baj, mit lehet tenni? Ez nem egy átlagos PE-nek tűnik, inkább vmi alapvetőbb hibának.

Üdv, Péter
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
PengePeti
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2014.01.21. 20:43

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: PengePeti » 2016.01.07. 20:46

sovanyvigasz írta:Sziasztok !
Az lenne a kérdésem, miért van az,hogy ha betöltök egy RAW képet a DSS-be az levág az oldalából egy jó nagy részt (kb. az egyötöde marad meg a kép bal oldalán, a többi eltűnik )? JPEG-nél nem csinál ilyet.
A másik kérdésem, hogy ha RAW-ot átalakítom DNG képpé, hogy a Photoshop kezelni tudja, az ugyanolyan jó képfeldolgozás szempontjából ?
Köszönöm előre is !

A hiba a DSS és Windows.
Telepítsd a DSS legújabb verzióját, és töltsd le a Winhez a RAW codek-et.Akkor minden oké lesz.
Akkor még a PH is tudni fogja, bár minek is, mikor a DSS TIFF-ben ment.
Remélem tudtam segíteni, tiszta eget!
Peti.
PengePeti
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2014.01.21. 20:43

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: PengePeti » 2016.01.07. 20:47

Peeter írta:Sziasztok, vezetés ügyben kérném a tanácsotok.

Egy nem rég vásárolt EQ6 mechanika PHD grafikonját csatoltam be. Látszik, h kb 350 másodpercenként egy sok pixeles korrigálhatatlan hiba van benne. Persze közben is van egy rakás pici korrekció, pólushiba, szél stb, de a PHD nagyjából kezelni tudja 1 pixeles eltérés alatt.

Mi lehet itt a baj, mit lehet tenni? Ez nem egy átlagos PE-nek tűnik, inkább vmi alapvetőbb hibának.

Üdv, Péter

Nagyon elméleti enber nem vagyok, de ez nekem csigaorsó csapágycserének tűnik.
Remélhetőleg csak csapágy.
Üdv.:Peti.
Peeter
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.06.06. 16:51

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Peeter » 2016.01.08. 10:59

PengePeti írta:
Peeter írta:Sziasztok, vezetés ügyben kérném a tanácsotok.

Nagyon elméleti enber nem vagyok, de ez nekem csigaorsó csapágycserének tűnik.
Remélhetőleg csak csapágy.
Üdv.:Peti.


Kösz Peti a hozzászólást. Közben visszavittem, és vmit csináltak az üzletben. A kitérés ugyanakkora maradt, csak a periódus változott. Eddig kb. 350 mp volt és most 750 mp körüli lett (szóval kb a duplája).

Ez esetleg megerősíti a diagnózisod vagy eseteleg új elmélet? :)

2_new_PE_750s.JPG
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Tom
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2011.07.26. 10:39

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Tom » 2016.01.19. 10:49

Tegnap végre sikerült kipróbálnom az ASI kamerám long expo módban. Kezdőként, eddig bolygókat, Holdat, Napot fotóztam) könnyű célpontként az M42-t választottam.
Most ott tartok, hogy van pár avi fájlom amiket valami módon fel kéne dolgoznom. Gondolom a Registax nem erre való, mert az átlagolja a képeket, most viszont össze kéne adnom őket.
Néztem az Iris feldolgozást, amihez jó kis segédletet csinált Csoki, de ott ő raw-ból indul ki, avival nem sokra mentem.

Valaki tud adni valami segítséget, merre induljak tovább?
lESI FOTÓS
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.08. 17:58

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: lESI FOTÓS » 2016.01.19. 11:30

Avi-t kapd szét bmp-kre,utána már eszi az IRIS
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”