eVscope távcsövek

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2021.02.21. 15:23

pisza írta:
2021.02.20. 17:19
Szia, na végre!! Az összes távcsövemet eladom, hogy meg tudjam venni ezt a csodát. Minek az átmérő, meg a nagy mechanika, amikor ez mindet lepipálja.. Szerintem Kereszty Zsolt is leszereli az összes vasat a csillagdájából, ha ezt majd meglátja :D :D :D

Na de komolyra, itt az első vélemény egy valós felhasználó tollából: ( sajnos csak Google fordítással)

"Az evscope nem ipari termék: egy motor kódoló kereke levált, az unistellar támogatása azt mondta, ragasszam magamra a törött részt anélkül, hogy ellátnám az anyaggal.
Néhány hét használat után a távcső már nem indult el (lila led). 1 hónapot kellett várnom, amíg nem hibás SD kártyát kaptam.
Az evscope integrál egy málna Pi mini pc-t, amelynek ára 20 €. Az imx224 érzékelőt használó kamerának annyiba kell kerülnie. Hogyan juthat el 3000 € ártól, ha hatalmas árrést hoz létre ?!
Felhasználóként nincs lehetőségünk saját FITS-képek vagy bármi más lekérésére. Ez legális?
Az érzékelő felbontása valóban túl alacsony! ~ 1M pixel, a 2012-es telefonom 2Mpixeles volt!
Azt hiszem, a teleszkóp meghaladja az EMC-kibocsátási normákat, amikor bekapcsolom az erkélyen lévő távcsövet, a 10 m-es tévéképernyőm villog !!!
Az okostelefon és a távcső közötti kommunikáció nem biztonságos (WPA2 / WPA3 nem ajánlott)
A belső SD-kártya feltöltésének elkerülése érdekében fényképeket kell küldeni az Unistellar szervereire. (információim szerint adatainkat az Egyesült Államokban, az Unistellar Corp-n keresztül értékesítik, hogy elkerüljék a GDPR-t https://unistellaroptics.com/about-us/)
A használat számos problémája: lekapcsolás, sok elzáródás: Goto blokkolva, fokozott látás összeomlik, sőt több intézkedés lehetséges, szükség van az újraindításra, problémák a képek feltöltésére ...
Az elmúlt hetekben a magassági motor rettenetesen csikorgott, amikor a cső felfelé haladt.
1Mpx érzékelővel és GPS nélküli eszközzel NEM tudunk foglalkozni, ráadásul a megfigyelő kampányok nem integrálhatók a mobil alkalmazásba.
Nem alkalmas asztrofotográfiára (nincs adat, saját formátum), bolygók számára használhatatlan (a látómező túl kicsi)
Minden tükör után össze kell igazítani a tükröt (össze kell állítani).
A "fényszennyezés csökkentése" hirdetés tiszta marketing bulleshit ... Úgy gondolom, hogy a goto eljárás során a teleszkóp a célhoz közeli égboltot rögzíti, majd kivonja a képek jobb látásmódban!
Az univerzális alkalmazás nem támogatja a 2019-es iPad pro-t és egy Samsung táblagépet, a Galaxy Tab A 2019-et.
Az elmúlt hónapokban új forró képpontok jelennek meg képeimen erősített látással, még akkor is, ha átdolgozom a sötét képkockámat.
2019 novemberében vettem meg az evscope-t, és egy héttel később megkaptam, míg a Kickstarter és az indigogo támogatói 3 évig vártak: az Unistellar az New Sales-t támogatta, hogy készpénzt hozzon nekik
Ez az induló olyan buboréknak tűnik, amely megsemmisítés előtt törekszik megváltani, hasonlóan a Nikola teherautókhoz vagy a Magic Leap VR szemüvegekhez, amelyek még soha nem működtek igazán.
A cél, mint sok vállalatnál (biotech / pharma / instrumentation), az esetleges kivásárlás tőkésítésének növelése. De úgy tűnik, hogy Meade, GSO, Celestron vagy Synta nem lett bolond!

Végül a pozitívumok; -), mert vannak:
Az igazítás hihetetlenül gyors (órákon át, mert ugyanazon az estén többször is meg kell csinálni ...)
Az evscope használata nagyon egyszerű, 8 éves kisfiam időről időre használja. "

Szuper kis cucc!

Csaba

Nos ebből én azt szűrtem le ( a tévedés jogát fenntartva ) hogy a műszaki tartalom nulla , a képeket egy távoli szerveren "dolgozzák" fel , amiknek a valós voltát erősen megkérdőjelezi , hogy bolygóképre alkalmatlan a rendszer . ( amiknél ugye nem lehet konzervből kamut küldeni) Szóval ott vagyunk , amit látatlanban is feltételeztünk , hogy lehúzás az egész .
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: mizar » 2021.09.09. 12:23

Ha valakit még érdekel, itt a lehetőség!
https://www.ebay.com/itm/233378961966?h ... a#shpCntId
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2021.09.09. 12:58

mizar írta:
2021.09.09. 12:23
Ha valakit még érdekel, itt a lehetőség!
https://www.ebay.com/itm/233378961966?h ... a#shpCntId
Állítólag 4-et már eladtak. Zseniális a marketing!
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2021.09.09. 13:32

Vizi Péter írta:
2021.09.09. 12:58
Állítólag 4-et már eladtak. Zseniális a marketing!
Én ennyi pénzből sokkal inkább egy min. 40-es vagy inkább 50-es tükröt vennék...

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
theHassan
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2019.08.16. 20:09

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: theHassan » 2021.09.09. 16:29

Cuki az ebay-től, hogy az ajánlott termékek között meg ott van egy 12 collos RC, alig 5%-kal drágább. Szerintem megéri tovább kattintani...
90/910 SW EQ2
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2021.09.09. 18:00

theHassan írta:
2021.09.09. 16:29
Cuki az ebay-től, hogy az ajánlott termékek között meg ott van egy 12 collos RC, alig 5%-kal drágább. Szerintem megéri tovább kattintani...
Teljesen más a célközönség. Jól ki van ez találva, találtak egy teljesen új, meggyőződésem szerint feltörekvő, növekvő piacot.
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: cbo » 2021.09.09. 18:20

Vizi Péter írta:
2021.09.09. 18:00
theHassan írta:
2021.09.09. 16:29
Cuki az ebay-től, hogy az ajánlott termékek között meg ott van egy 12 collos RC, alig 5%-kal drágább. Szerintem megéri tovább kattintani...
Teljesen más a célközönség. Jól ki van ez találva, találtak egy teljesen új, meggyőződésem szerint feltörekvő, növekvő piacot.
Az az ár amit kifizetnek érte...
Ebből a rövid mondatból jó páran lettek nagyon gazdagok pl. az USA-ban. Ha meg drágálljuk, nem kell megvenni.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2021.09.09. 18:41

cbo írta:
2021.09.09. 18:20
Az az ár amit kifizetnek érte...
Ebből a rövid mondatból jó páran lettek nagyon gazdagok pl. az USA-ban. Ha meg drágálljuk, nem kell megvenni.
Szerintem ez azért ennél kicsit bonyolultabb.

Nem érdemes azon a maximális áron adni, amit még egy gazdag hülye megad érte (kivéve, ha egyetlen termék egyetlen darabjáról van szó, és persze csak az önköltségi szint fölött működik...).
Addig lehet/érdemes az árat emelni (csak átlag-jószág esetén, azaz NEM presztízstermékeknél; ott más törvényszerűségek működnek), amíg az ezzel együtt járó eladott darabszám-csökkenés nem kezdi az egységnyi időszakra eső összbevételt csökkenteni; ez az az árrugalmasság határa, azaz az árrugalmassági görbe maximuma.

A fenti törvényszerűség a buszjegy-áraktól (jegyvásárlók és bliccelők aránya) kezdve a kivetett adók mértékéig (adófizetők és adóelkerülők aránya) mindenre igaz.

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”