3D csillagászati felvételek készítése

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
csoknyai attila
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2011.12.06. 20:27

Re: 3D csillagászati felvételek készítése

Hozzászólás Szerző: csoknyai attila » 2014.01.18. 20:29

János, megnéztem az oldalatokat.
A Wrml-es modellek fantasztikusak, le a kalappal nem kis munka.
A stereo nézegetés érdekessé teszi és hozzáad az egészhez ezt el kell ismernem. Viszont nem is ez a legnagyobb dolog és ez vonta el a figyelmem a lényegről.
Én nekem eszembe se jutott, hogy ekkora munkát raktatok bele és valós térbeli adatokkal dolgoztok.
Valami olyasmire gondoltam, hogy mondjuk luma alapján szétszórtátok a térben, hogy kijöjjön a stereo hatás.

Gratulálok!
Sokat szeretnék tudni és gyorsan, na ezért kérdezek hülyeségeket!
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2459
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: 3D csillagászati felvételek készítése

Hozzászólás Szerző: mephi » 2014.01.19. 09:35

csoknyai attila írta:János, megnéztem az oldalatokat.
A Wrml-es modellek fantasztikusak, le a kalappal nem kis munka.
A stereo nézegetés érdekessé teszi és hozzáad az egészhez ezt el kell ismernem. Viszont nem is ez a legnagyobb dolog és ez vonta el a figyelmem a lényegről.
Én nekem eszembe se jutott, hogy ekkora munkát raktatok bele és valós térbeli adatokkal dolgoztok.
Valami olyasmire gondoltam, hogy mondjuk luma alapján szétszórtátok a térben, hogy kijöjjön a stereo hatás.

Gratulálok!



Köszönet az elismerésért!

Csak hiteles és publikus adatokkal dolgoztunk, és több oldalról is ellenőríztük a 3D-hez fejlesztett algoritmusainkat. Az egész fejlesztést dokumentáltuk, amit szakcsillagászoknak küldtünk el lektorálásra. Úgyhogy valóban nem hasraütéses mutatványról, hanem két ember, mára közel hat éves komoly fejlesztői munkájáról van szó. Remélem nyárra sikerül újabb elemekkel bővíteni a rendszert, és a tarjáni táborban lesz alkalmam be is mutatni.

Mégegyszer kösz, hogy megnézted, és örülök, hogy tetszett.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mephi 2014.01.19. 21:29-kor.
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
csoknyai attila
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2011.12.06. 20:27

Re: 3D csillagászati felvételek készítése

Hozzászólás Szerző: csoknyai attila » 2014.01.19. 21:17

Mi köszönjük, hogy megalkottátok!
Sokat szeretnék tudni és gyorsan, na ezért kérdezek hülyeségeket!
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”