Autoguider

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
Zazu
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.01.05. 12:11

Re: Autoguider

Hozzászólás Szerző: Zazu » 2017.11.05. 11:07

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy a guindingom "féllábas" lett, deklinációs irányban nem működik a vezérlés. PHD2-vel, kamerán keresztül ment eddig a vezetés, valószínűleg a kamera adta fel a harcot.
Át akarok állni kézivezérlő keresztüli megldásra, de a Celestron Ascom driverrel kapcsolatban olvastam már problémákról. A mechanika egy nem túl fiatal Celestron Advanced EQ-5.

Ha valakinek a fenti megldással kapcsolatban van tapasztalata, javaslata kérem, hogy ossza meg velem.

Előre is köszönöm!
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Autoguider

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2017.11.05. 12:26

Zazu írta:Úgy néz ki, hogy a guindingom "féllábas" lett, deklinációs irányban nem működik a vezérlés. PHD2-vel, kamerán keresztül ment eddig a vezetés, valószínűleg a kamera adta fel a harcot.

Ha gondolod, tudok küldeni egy guider kamerát (QHY5L-IIc klón), amivel tudsz kisérletezni. (Ugyanaz a chip van benne, csak a kamerát más gyártja sok cég számára.)
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Zazu
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.01.05. 12:11

Re: Autoguider

Hozzászólás Szerző: Zazu » 2017.11.06. 19:30

SzarkaLevente írta:
Zazu írta:Úgy néz ki, hogy a guindingom "féllábas" lett, deklinációs irányban nem működik a vezérlés. PHD2-vel, kamerán keresztül ment eddig a vezetés, valószínűleg a kamera adta fel a harcot.

Ha gondolod, tudok küldeni egy guider kamerát (QHY5L-IIc klón), amivel tudsz kisérletezni. (Ugyanaz a chip van benne, csak a kamerát más gyártja sok cég számára.)


Köszönöm a felajánlást!
Először próbálom az Attila által vázolt módon kizárni a mechanika hibáját. Persze ha itt lesz a baj, akkor sem tudok sok mindent csinálni. Nem tudom, hogy valaki javít-e ilyen régi masinát.
Nekem is az említett QHY5L-IIc van, nagyon jók voltak az eddigi tapasztalataim, 4 éve használom. A klón mennyiben más?
metlaki
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018.07.30. 01:26

Re: Autoguider

Hozzászólás Szerző: metlaki » 2020.10.13. 17:52

Sziasztok!

Hangsúlyozom totál kezdő vagyok az asztrofotózásban, ezért leírom részletesen a problémámat, lehet más gondok is vannak a tervemmel... :D

Van egy neq5 mechanikám dual axis meghajtással, a kézivezérlőn st4 porttal, valamint egy logitech pro4000 ccd webkamerám amit vezetésre szeretnék használni. A webkamera egy laptopba lenne csatlakoztatva. A laptopot kellene összekötnöm a kézivezérlő st4 portjával, ehhez viszont kellene egy átalakító. Ahogy olvastam a GPUSB cucc erre alkalmas lehet, illetve volt egy magyar gyártmány Ursa minor - ha jól tudom, de ezeket sajnos már sehol nem lehet megvásárolni. Töltöttem le kapcsolási rajzot, de én nem állnék neki...

Van valakinek ötlete, hogy hogyan tudnám összekötni a laptopot a kézivezérlő st-4 portjával, van-e alternatíva a felsoroltakon kívül (GPUSB, Ursa minor)?

Köszönöm!

T.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Autoguider

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2020.10.25. 13:00

Szakértő Kollégák! Tanácsot kérek.
Fix állványon lakik a 200/1200-as newtonom, rajta Canon 1000D. Pólusra van állva, de vezetni szeretném a fotókat (fotometria van, nem asztrofotózás). Erre keresek abszolút egyszerű megoldást. Nem MGEN-t :-)
Lesz egy 50-60 mm-es vezetőtávcső, abba a legegyszerűbb kamera kerül (de melyik?). Laptop kizárva, tablet vagy okostelefon jöhet szóba, inkább tablet. Nem vagyok informatikus, azaz parancssoros megoldások, nem grafikus kezelőfelületű szoftverek nem kellenek. A távcsőidőt nem szoftverek és hardverek izélgetésével szeretném tölteni...
A lényeg a maximálisan felhasználóbarát, szög egyszerű megoldás.

Erre keresem a KÉSZ megoldást.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Autoguider

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2021.02.19. 21:29

Nos, a projekt jelenlegi állása.
Vezetőtávcsőben PlanetPro kamera, vezetésre.
Laptopon PHD2, AstroPhotographyTool, ASCOM V2, kameraszoftver telepítve.
Kamera USB-vel a laptopba, kézivezérlő (HEQ5Pro) a mechanikába és USB-vel a laptopba bekötve.
Szeretném pl. a szoftverekből mozgatni a mechát, de nem mozdul.
Mi a teendő?
Zazu
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.01.05. 12:11

Re: Autoguider

Hozzászólás Szerző: Zazu » 2021.02.22. 07:03

Vizi Péter írta:
2021.02.19. 21:29
Nos, a projekt jelenlegi állása.
Vezetőtávcsőben PlanetPro kamera, vezetésre.
Laptopon PHD2, AstroPhotographyTool, ASCOM V2, kameraszoftver telepítve.
Kamera USB-vel a laptopba, kézivezérlő (HEQ5Pro) a mechanikába és USB-vel a laptopba bekötve.
Szeretném pl. a szoftverekből mozgatni a mechát, de nem mozdul.
Mi a teendő?
Amikor az USB-t bedugod a gépbe van hangjelzés, vagyis felismeri, hogy egy eszköz csatlakozott rá? Ha igen, akkor ellenőrízni kellene, hogy a megfelelő soros porton keresik-e a szoftverek a mechanikát? Az Ascom Diagnostic-ban a Tools->List Available COM Ports listában lehet ellenőrízni, hogy mely port(ok) van(nak) használatban, erre kell beállítani a programo(ka)t is.
Ha ezeket már ellenőrízted, akkor nincs ötletem.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Autoguider

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2021.03.13. 09:35

COM3, de hol állítom ezt be a PHD2-ben és az APT-ben?
Másik probléma meg ennél elsöprőbb: a HEQ5 Pro minden bekapcsolás után azt üzeni, Both axes...No response. Nem tápfesz probléma, megmértem.
Igazából kiváltanám ezt az ótvar SynScan kézivezérlőt, mert több sebből vérzik.
Kösz a segítséget.
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Autoguider

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2021.03.13. 19:58

Vizi Péter írta:
2021.03.13. 09:35
Másik probléma meg ennél elsöprőbb: a HEQ5 Pro minden bekapcsolás után azt üzeni, Both axes...No response. Nem tápfesz probléma, megmértem.
Igazából kiváltanám ezt az ótvar SynScan kézivezérlőt, mert több sebből vérzik.
Kösz a segítséget.
No response lehet RJ45 kábel probléma vagy alaplapi panel probléma.

SynScan kézivezérlő kiváltására több megoldás is van, wifi adapter, usb adapter, eq-mod kábel.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Autoguider

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2021.03.13. 20:14

Próbáltam másik kézivezérlővel, azzal is ez volt az üzenet. Eszerint alaplapi probléma. Fasza.
Mit kéne kiforrasztani? (Költői a kérdés...)
Hónapok óta próbálom összelőni a rendszert (nyilván nem napi 8 órában, de azért rengeteg órámba van már ez), problémahegyek vannak, nem vagyok informatikus.
Ott tartok, hogy vagy elengedem ezt a problémát (vezetés...) vagy végigjárom és írok belőle egy - elnézést - hülyeálló leírást arról, mit és hogyan kell megcsinálni/letölteni/beállítani ahhoz, hogy működjön a költséghatékony megoldás.
Megnéztem/elolvastam számtalan leírást és szamárvezetőt a témában, de mégis kevés. Mindig vannak elmagyarázatlan részletek, kézenfekvőnek tekintett, de egyáltalán nem kézenfekvő részletek.
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”