Éjszakai égbolt kép

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
Offsboy
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.08.13. 10:40

Re: Éjszakai égbolt kép

Hozzászólás Szerző: Offsboy » 2010.08.17. 18:53

Én sajnos ennyire nem értek a térképkészítéshez, inkább csak a fotózás részéhez, de ebben van a nagy igazság:
ferenc lovró írta: Viszont a sima Descartes-koordinátás ábrázolás esetén (talán inkább hívhatnánk alt-az rendszernek) a "zenit" bár a valóságban egy pont fölöttünk, ábrázolva egy olyan hosszú egyenessé válik, mint amilyen hosszú a horizont. magyarul minél közelebb ábrázolunk valamit a zenithez, annál torzabb a kép, annyira, hogy a felső kb 40 foknyi ég - szerintem - már felismerhetetlen.


A zenit pontszerűsége perspektivikus látószögnél teljesen elveszik, és arányosan torzul minden a zenittől való távolsága függvényében. A polárkoordinátás megoldás az egyetlen ami szóba jöhet, azonban hiányos ismereteim okán azt hittem "könnyen" el tudom készíteni a panorámát, ilyen képek sorozatából:

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Egyértelmű, hogy csak polárkoordinátás ábrázolás lehet a használható kimenet, de sajnos akárhány illesztési pontot adtam meg manuálisan nem sikerült összeilleszteni akkora képnek az elemeket, hogy használható lenyomat készülhessen belőle.
Stella_209
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2009.09.21. 13:16

Re: Éjszakai égbolt kép

Hozzászólás Szerző: Stella_209 » 2010.09.05. 07:23

Tudod, sokkal fiatalabb koromban szintén álmodtam a plafonra egy nagy csillagos eget, de....
Én úgy képzeltem, hogy a fotót diavetítővel (filmes korszak!), ma projektorral a plafonra vetíteném, majd UV fényben világító festékkel a pöttyöket felvinném a vetített sablon alapján. Majd éjjel egy kis UV lámpável megvílágítva láthatóvá tenném.
Nagy munka, de mi nem az!
Avatar
mudlee
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2011.04.04. 08:53

Re: Éjszakai égbolt kép

Hozzászólás Szerző: mudlee » 2011.05.25. 09:00

Jól emlékeztem, hogy volt egy ilyen topic.
A topic indítónak és a többieknek is ajánlom: http://skysurvey.org/
Bp. XVII. ker.
TS 102/714 Doublet APO + EQ5
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Éjszakai égbolt kép

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2011.06.11. 15:11

acz71
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2009.09.19. 15:04

Re: Éjszakai égbolt kép

Hozzászólás Szerző: acz71 » 2011.08.29. 20:16

Sziasztok!

Csodálatos felvételek: Randy Halverson-nak volt egy jó nyara sok viharral és csillagokkal, júniustól augusztusig lőtte...

Forrás: indavideo.hu
Cím: Viharos Tejút

Jó észlelést!
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”