A sötét energia?

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
Einstein
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.09.21. 15:26

A sötét energia?

Hozzászólás Szerző: Einstein » 2011.11.06. 19:04

A sötét energia!?, fából vaskarika.
Az asztrofizikusok által napjainkban keresett sötét energia, mely a világegyetem gyorsulásáért felelős véleményem szerint nem létezik. A háromdimenziós világunkban a kozmosz mint gömb képzelésével elképzelhető a tágulás jelenidőben még gyorsuló állapota. A téridőt gömbként elképzelve az általunk látható világegyetem tágul és a tágulás nem egy ismeretlen erő következménye, hanem a kezdeti állapot Big Bang mai napig tartó energiája okozza. A gyorsuló hatást, melyet mérések is bizonyítják, a sugár növekedésére vezethető vissza. ahogy tágul a tér peremén, kerületén mért távolság is gyorsulva nő, minél nagyobb a sugár az un. körcikkely két tetszőleges pontja látszólag gyorsulva tágul egymástól.
Fentiek figyelembe vételével az általunk ismert erőket már igánkba hajtottuk, az ismert négy erőn kívül nincs több. A világegyetem korát tekintve még a tágulási szakaszban vagyunk, az eltelt 13 milliárd földi év rengeteg de mihez mérjük az eltelt éveket? Ha a megfigyelések finomításával igazolható fenti elmélet, az összehúzódó szakasz teóriája nem elvetendő. A Nagy Reccs, az összes anyag x idő múlva történő egy pontba történő zuhanása a jó öreg gravitáció hatására igazolhatná az Ősrobbanás elméletét.
Bp. 2011 11 06
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: A sötét energia?

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2011.11.06. 20:27

APA, KEZDŐDIK!
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: A sötét energia?

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.11.07. 09:19

Aha. Ez a véleményed. Legyen.

De mi köze mindennek az asztrofotózáshoz?
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”