Webkamerás megfigyelés

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Imre » 2019.09.24. 13:23

Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2019.09.24. 13:41

Szia Imre!

Pontosan, az első linken lévő FW update-et akartam megcsinálni a második linken lévő kamerával.
Ment is az update, amikor kaptam éjszaka a hívást, hogy leálltak a WLAN controllereink, és ahogy fordultam a céges laptopomhoz, azzal a mozdulattal kirántottam a kamerát az USB aljzatból. :oops:
Utána persze már semelyik driverrel nem ismerte fel a Win, csak addig jut, hogy Philips composit device.
Üdv: Frigyes
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Imre » 2019.09.24. 22:43

Akkor sajnos az a helyzet, hogy írás közben megszakadt a folyamat, tehát a csipet közvetlenül kellene programoznod. Ehhez már más módszer kell, pl. olyan, amivel régen az epromokat programozták. Esetleg az IC számából kiderül, hogy mivel és hogyan programozható, és ha ismersz olyan valakit, akinek van valamilyen készüléke hozzá, akkor ahhoz elviszed a kimentett eredeti programot, vagy az újat, és beleiratod. Így már nem fog menni, ugyanis maga a felülíró is része a programnak, amely addig a gép memóriájában van, ameddig a csipet frissíti, utána már erre a felülíró programra nincs szükség. Az ilyen firmware frissítéseknél az az egyedüli kritérium, hogy írás alatt nem szakadhat meg a folyamat, mert ha elszáll a program, akkor szítíródik a tartalaom, és csak külső programozással lehet helyretenni. Gyárilag is ezt teszik. Azért nem kell kidobni, hanem kell keresni egy programozót hozzá. Interneten a csip száma szerint lehet keresni, illetve esetleg egy szervíztől lehet kikönyörögni. Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2019.09.25. 08:14

Köszönöm Imre. Sajnos informatikusként rögtön tudtam, hogy vége, ezért is írtam, hogy a flashelésre keresek interface megoldást. Epromokat itt is programozunk a gyárban milliószám, megkérdezem a srácokat, hogy van-e ötletük. Azt nem tudom, hogy a lementett bináris állománnyal ők tudnak-e kezdeni bármit is. Félek tőle, hogy nem sokat. Mindenesetre ki nem dobom. Hiába hagytam estére a flashelést, amikor alszanak a gyerekek, nyugalom van, az élet átírta a forgatókönyvet. Tipikusan az "így jártam" kategória. Azért köszönöm.
Szerk: most látom, hogy 24C04W6 EEPROM, így jöhet a kiforrasztás, írás (szerencsére csak 8-as SOP).
Üdv: Frigyes
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Imre » 2019.09.25. 19:09

Van egy ötletem. Ha esetleg sikerül beszerezni egy új EEPROM-ot, akkor abba kellene feltölteni az adatot. Persze elsőnek a kiforrasztott tartalmát kéne kiolvasni, és összehasonlítani a régi, vagy az új tartalommal, mármint a lementett tartalommal, ha még megvan. Lehet, hogy csak néhány bájt hibás, és azt egyedileg is helyre lehet tenni! A panelba én betennék valami foglalatot, és abba dugnám vissza az eredeti, illetve javított csipeket. Létezik DIP tokban is! A panelra foglalatot kell forrasztani, és abba dugni az újat! Gondolom, hogy lesz hozzá programozó is! Üdv. Imre
Ui.: Ez egy 4k eeprom az adatlapja szerint, és kapható, közismert típus. https://www.alldatasheet.com/view.jsp?S ... 24C04W6&mo Ha esetleg sikerül szerezni, egy ugyan ilyen kamerát, akkor abból ki lehet forrasztani a jó eeprom-ot, és azt kiolvasni, majd visszaírni a másikba. Próbáljak egy ilyen kamerát beszerezni?
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2019.09.27. 09:36

Nekem is van EEPROM íróm.
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2019.09.27. 11:52

Sziasztok!
Rendeltem hozzá kontakt klipszet, így az íráshoz nem kell kiforrasztanom. Találtam egy Arduinos eeprom író megoldást, pont 24c sorozat írására van optimalizálva. Arduinom rengeteg van itthon, hanmegjön a klipsz, futok egy kört vele.
Ha nem sikerül az eredeti tartalmat visszaírnom (apropo, a bináris file elég, amit lementettem az eredeti állapotban?), agyalok tovább. Imre, Tobe, köszönöm a segítséget. Írok helyzetjelentést, ha megjött a cucc.
Üdv: Frigyes
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Imre » 2019.10.01. 11:48

Gyűjtöttem egy ugyan ilyen kamerát, és abban is ez a csipp van. Elvileg ebből is kinyerhető már a benne lévő program! Win7-re milyen driver kell hozzá? XP-n próbáltam, ott működik. Ha tudtok WIN7 vagy WIN10-re való drivert, akkor használni is tudnám. Igaz, az ősi XP op. rendszerű laptoppal is tudnám, de ahhoz még akkum sincs. Köszi. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Imre » 2019.10.02. 20:05

Az adott leírás szerint pontosan eljárva már látja és felismeri a kamerát a WIN7, csak egy baja van. Nem működik, pedig XP-vel minden rendben. A frissítéskor azt írja, hogy a legújabb program van a gépen, hangra, képre egyaránt. Ha bedugom a kamerát, akkor gyullad a lámpája, de se kép, se hang. Azt hiszem, hogy marad az XP-vel használat. Szereztem még két másféle kamarát is, amit XP-vel azonnal tudtam használni. WIN7-re egyikhez sincs driver, és nem is működnek. Ezek régebbi 2010 előtti szerkezetek. Nagyon unom ezt a WINDOWS-os időrabló játszadozást az emberek türelmével! Szemétség amit a gyártó cége évek óta művel, és hülyíti az emberek millióit. Úgy gondolom, hogy egy fillért sem költök többet számítástechnikára. Erre a kis időre nekem már nincs rá szükségem! Fulladjanak meg ott, ahol vannak! Szemétláda egy társaság! A rablók és csalók ezekhez képest ájtatos kismanók! Szélhámos egy banda, és csak arra utaznak, hogy mindig egyre drágább újabb rendszert vegyünk! Még az a szerencse, hogy a távcsőtükörrel ezt nem lehet eljátszani, mert az őskori szerkezettel is látni az eget. A papír alapú újság, és a könyv is olvasható, de vajon a gépi írás meddig lesz az? Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”