A Flat kép?

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
szcsongor
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2014.01.04. 14:35

Re: A Flat kép?

Hozzászólás Szerző: szcsongor » 2015.11.09. 18:45

Nekem egy gyakorlati kérdésem lenne.
A flat képeket ugye homogén megvilágítással kell csinálni, de ezt viszont nem tudom hogyan lehet szépen kivitelezni éjjel, a töksötét égbolt alatt. Mert nyilván akkor készíteném a flateket is amikor meglőttem a light (+dark) képeket. Vagy jó az, ha letakarom egy fehér ruhával a távcsőnyílást, majd mondjuk egy zseblámpával vagy mobiltelefonnal odavilágítok? Nem vagyok biztos benne, hogy így teljesen homogén lesz a megvilágítás.
Vagy várjak másnap reggelig, amikor nappali fényben elkészíthetem a flateket? Ez azért elég macerásnak hangzik, tekintve hogy ehhez nem kéne hozzányúlni se a kamerához, se a távcsőhöz, vagyis várhatok reggelig míg mehet a flat. (addig meg odafagyok a mezőre, vagy hagyhatom kint a kertben az egész cuccot :))
Ezt ki hogy csinálja a gyakorlatban?
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: A Flat kép?

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2015.11.09. 19:19

szcsongor írta:Nekem egy gyakorlati kérdésem lenne.
A flat képeket ugye homogén megvilágítással kell csinálni, de ezt viszont nem tudom hogyan lehet szépen kivitelezni éjjel, a töksötét égbolt alatt. Mert nyilván akkor készíteném a flateket is amikor meglőttem a light (+dark) képeket. Vagy jó az, ha letakarom egy fehér ruhával a távcsőnyílást, majd mondjuk egy zseblámpával vagy mobiltelefonnal odavilágítok? Nem vagyok biztos benne, hogy így teljesen homogén lesz a megvilágítás.
Vagy várjak másnap reggelig, amikor nappali fényben elkészíthetem a flateket? Ez azért elég macerásnak hangzik, tekintve hogy ehhez nem kéne hozzányúlni se a kamerához, se a távcsőhöz, vagyis várhatok reggelig míg mehet a flat. (addig meg odafagyok a mezőre, vagy hagyhatom kint a kertben az egész cuccot :))
Ezt ki hogy csinálja a gyakorlatban?

Éjjel flatbox: http://www.makszutov.hu/termek/scopium-flatbox
Ha reggelig kint maradsz, akkor a hajnali pitymalló ég is megfelelő.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
szcsongor
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2014.01.04. 14:35

Re: A Flat kép?

Hozzászólás Szerző: szcsongor » 2015.11.10. 12:40

SzarkaLevente írta:
szcsongor írta:Nekem egy gyakorlati kérdésem lenne.
A flat képeket ugye homogén megvilágítással kell csinálni, de ezt viszont nem tudom hogyan lehet szépen kivitelezni éjjel, a töksötét égbolt alatt. Mert nyilván akkor készíteném a flateket is amikor meglőttem a light (+dark) képeket. Vagy jó az, ha letakarom egy fehér ruhával a távcsőnyílást, majd mondjuk egy zseblámpával vagy mobiltelefonnal odavilágítok? Nem vagyok biztos benne, hogy így teljesen homogén lesz a megvilágítás.
Vagy várjak másnap reggelig, amikor nappali fényben elkészíthetem a flateket? Ez azért elég macerásnak hangzik, tekintve hogy ehhez nem kéne hozzányúlni se a kamerához, se a távcsőhöz, vagyis várhatok reggelig míg mehet a flat. (addig meg odafagyok a mezőre, vagy hagyhatom kint a kertben az egész cuccot :))
Ezt ki hogy csinálja a gyakorlatban?

Éjjel flatbox: http://www.makszutov.hu/termek/scopium-flatbox
Ha reggelig kint maradsz, akkor a hajnali pitymalló ég is megfelelő.

Köszi, akkor ezek szerint tényleg nincs más megoldás, mint megvárni a hajnalt (nyáron még oké lehet, meleg van és korán kel a nap, de télen...) vagy venni egy ilyen flatboxot.
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”