Asztrofotózás mobiltelefonnal

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
Avatar
Tom
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2011.07.26. 10:39

Re: Asztrofotózás mobiltelefonnal

Hozzászólás Szerző: Tom » 2018.05.09. 10:24

Frigyes írta:
Tom írta:Az Adobe Lightroom programmal hozzá tudok férni a telefon kamerájának bővebb beállításához. Tudok ISO-t, fehéregyensúlyt és záridőt állítani. Éjszakai felvételeknél szoktam használni, mikor az alap kamera app már nem boldogul.

Tom, ez az ingyenesben is benne van, vagy csak a fizetős (pro) változatban? Kösz!


Igen, ez működik az ingyenes verzióban is.
Avatar
smisy
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2017.05.21. 12:24

Re: Asztrofotózás mobiltelefonnal

Hozzászólás Szerző: smisy » 2018.05.09. 10:38

Köszönöm, Balázs! Én meg a te fotóidon ámulok, pláne az ISS átvonuláson! A bolygós próbálkozásaim közel sem sikerültek olyan jól, mint a mélyegek, ez valahol jó is, de bosszant is. Azimutális a mechanikám, így nem tudom, majd milyenek lesznek az összeadott képek, nyilván nem ugyanolyan, ha a rotációt kompenzálja a program, mintha eleve azonos kivágással készült képeket ad össze.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Asztrofotózás mobiltelefonnal

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2018.05.09. 10:50

Megmondom őszintén, ez a mobil fényképezés engem első sorban a járda csillagászat terén érdekel, mélyég és bolygó fotózásnál csak a kíváncsiságom hajt (ott egyelőre használnám a "hagyományos" eszközeimet). Egy bemutatónál (szerintem) tök jó lenne, ha nem egyszerre egy ember bámulná pl. a Hold krátereket az okulárba pislogva, hanem ahányan köréférnek, egyszerre csodálhatnák a látványt.
De pont a Ti képeitek inspirálnak és piszkálják a kíváncsiságomat, hogy mit lehet ebből kihozni.
Csak gratulálni tudok a képekhez!
Üdv: Frigyes
Avatar
Balage
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:15

Re: Asztrofotózás mobiltelefonnal

Hozzászólás Szerző: Balage » 2018.05.09. 11:57

Frigyes írta:Megmondom őszintén, ez a mobil fényképezés engem első sorban a járda csillagászat terén érdekel, mélyég és bolygó fotózásnál csak a kíváncsiságom hajt (ott egyelőre használnám a "hagyományos" eszközeimet). Egy bemutatónál (szerintem) tök jó lenne, ha nem egyszerre egy ember bámulná pl. a Hold krátereket az okulárba pislogva, hanem ahányan köréférnek, egyszerre csodálhatnák a látványt.
De pont a Ti képeitek inspirálnak és piszkálják a kíváncsiságomat, hogy mit lehet ebből kihozni.
Csak gratulálni tudok a képekhez!

Már volt alkalmam kisebb társaságnak telefon kijelzőjén Hold élőképet bemutatni, rendkívül hasznos eszköz. :) Nem kell egyesével mindenkinek belenézni. Mást már persze nem lehet vele prezentálni, de Holdra tökéletes. Járdacsillagásztnál egyedüli "veszélye", hogy mindenki rá akarja majd tenni a sajátját :)

smisy írta:A bolygós próbálkozásaim közel sem sikerültek olyan jól, mint a mélyegek...

Azért kíváncsi lennék 1-2 felvételre :) Én ilyen félperces videókból kapartam össze a bolygóképeket, amíg ki nem úszik a látómezőből... megnézném, hogy, egy félperces vezetett videóból a C8-cal mi jön ki. Vagy kapcsold ki a vezetést, ott nincs rotáció :lol: (ezt csak félig szántam viccnek)
Benei Balázs
110/800 Tal Newton
Avatar
smisy
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2017.05.21. 12:24

Re: Asztrofotózás mobiltelefonnal

Hozzászólás Szerző: smisy » 2018.05.09. 12:04

Balázs, milyen progival csináltad a videóból a képet? Milyen felbontást érdemes a videónál használni?
Avatar
Balage
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:15

Re: Asztrofotózás mobiltelefonnal

Hozzászólás Szerző: Balage » 2018.05.09. 12:18

smisy írta:Balázs, milyen progival csináltad a videóból a képet? Milyen felbontást érdemes a videónál használni?

A kiúszós videót a PIPP - Planetary Imaging PreProcessor gyönyörűen megvágja és középpontba helyezi a bolygót minden egyes képkockán. Ezt az előfeldolgozott-croppolt videót hívom be Registax-ba, amivel szépen össze lehet stackelni.
Mekkora felbontást használok? Jó kérdés hirtelen, szerintem maxra van húzva.
Benei Balázs
110/800 Tal Newton
Avatar
smisy
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2017.05.21. 12:24

Re: Asztrofotózás mobiltelefonnal

Hozzászólás Szerző: smisy » 2018.05.13. 19:25

Üdv újra! Múlt éjjel megint feszegettem a mobil asztrofotózás határait, még mindig 1 darab expokkal dolgozva objektumonként. Most igazán sötét a völgy, a téli szezonok külső hoteldíszei rengeteget elvettek a téli ég látványosságaiból. 15 másodperces expozícióval "dolgoztam" és meglepően jó képek születtek, igaz, ezek még mindig a fényesebb témák közé tartoznak. ISO 1000, monokróm mód, Huawei P10, Celestron 8" katadioptrikus teleszkóp,25mm-es okuláron át.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Asztrofotózás mobiltelefonnal

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2018.05.14. 09:15

Nagyon jó képek!
Avatar
smisy
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2017.05.21. 12:24

Re: Asztrofotózás mobiltelefonnal

Hozzászólás Szerző: smisy » 2018.05.14. 15:36

Köszönöm, örülök, hogy tetszik! Szerintem kell ilyen is, amatőroldalakon. Mármint egy abszolút amatőrnek például jobb először ilyen képeket látni, mint éjszakákon át fotózott több ezer képből stackelt mélyégfotókat. Ezek a fotók nagyon közel állnak a vizuális megfigyelés élményéhez, jó kondíciók mellett, jó teleszkóppal nagyjából ennyit lehet látni ezekből a ködökből,legalábbis az én tapasztalatom eddig ezt támasztja alá. Igaz, teljesen sötét helyen még sajnos nem is voltam az eszközeimmel.
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Asztrofotózás mobiltelefonnal

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2018.05.14. 16:02

Én is csak gratulálni tudok hozzá, pláne, hogy nem stackelt fotó.
A színes kamerája nem fogható hasonlóan munkára asztrofotózáshoz?
Üdv: Frigyes
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”