Képfeldolgozás Linuxon

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
Avatar
fery
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2009.09.16. 17:26

Képfeldolgozás Linuxon

Hozzászólás Szerző: fery » 2018.08.20. 16:31

Úgy érzem bár lassan de biztosan egyre növekszik a Linux OP rendszert használók tábora, a képfeldolgozás tekintetében a kedves fórumozók nem, vagy csak alig említik meg a linuxos lehetőségeket. Kérlek benneteket, hogy itt csak a tisztán linuxos megoldásokra koncentráljatok, a Windows-os programok Linux alatti használatának lehetőségeit ne itt ismertessük.
Régóta keresek megfelelő linuxos képfeldolgozásra alkalmas programot. telepítettem az IRAF-ot, A GCX Astro-Image Processort, és még kitudja miket, a használatuk (egészen biztosan az én hiányos ismerteim miatt) nem vezetett eredményre. A minap találtam egy ígéretes programot, ami használhatónak tűnik. A program neve Siril. Sikerült vele feldolgozni egy képet. Bár nem lett túl jó, de a kevés, és gyenge minőségű nyers képből a windowsos programokkal sem tudtam volna jobbat. Alapból meg tudja nyitni a CANON EOS 700D RAW formátumú képeit, kezeli a dark, flat, bias flatdark képeket. Az utómunkát a gimp 2.10 -zel végeztem, így a feldolgozást kizárólag Linux alatt végeztem. Ha van hozzá kedvetek szerintem egy próbát megér, várom a tapasztalatokat. és ha találtatok más linuxos lehetőséget, azt is írjátok meg.
Avatar
Alexian74
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.09.04. 09:23

Re: Képfeldolgozás Linuxon

Hozzászólás Szerző: Alexian74 » 2018.09.04. 11:12

fery írta:
2018.08.20. 16:31
Úgy érzem bár lassan de biztosan egyre növekszik a Linux OP rendszert használók tábora, a képfeldolgozás tekintetében a kedves fórumozók nem, vagy csak alig említik meg a linuxos lehetőségeket. Kérlek benneteket, hogy itt csak a tisztán linuxos megoldásokra koncentráljatok, a Windows-os programok Linux alatti használatának lehetőségeit ne itt ismertessük.
Régóta keresek megfelelő linuxos képfeldolgozásra alkalmas programot. telepítettem az IRAF-ot, A GCX Astro-Image Processort, és még kitudja miket, a használatuk (egészen biztosan az én hiányos ismerteim miatt) nem vezetett eredményre. A minap találtam egy ígéretes programot, ami használhatónak tűnik. A program neve Siril. Sikerült vele feldolgozni egy képet. Bár nem lett túl jó, de a kevés, és gyenge minőségű nyers képből a windowsos programokkal sem tudtam volna jobbat. Alapból meg tudja nyitni a CANON EOS 700D RAW formátumú képeit, kezeli a dark, flat, bias flatdark képeket. Az utómunkát a gimp 2.10 -zel végeztem, így a feldolgozást kizárólag Linux alatt végeztem. Ha van hozzá kedvetek szerintem egy próbát megér, várom a tapasztalatokat. és ha találtatok más linuxos lehetőséget, azt is írjátok meg.

Ez jóó hír! Lesz egy kis időm felrakom és tesztelem én is!
AG WEB (Astronomy) lnk: https://www.agweb.hu
Avatar
fery
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2009.09.16. 17:26

Re: Képfeldolgozás Linuxon

Hozzászólás Szerző: fery » 2018.11.27. 15:53

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fery 2022.09.12. 14:56-kor.
Catpool
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2017.10.19. 15:18

Re: Képfeldolgozás Linuxon

Hozzászólás Szerző: Catpool » 2019.01.08. 16:49

Pixinsight, elérhető linuxon is, és emlékeim szerint linux alatt még gyorsabban is fut, mint windows alatt.
Avatar
fery
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2009.09.16. 17:26

Re: Képfeldolgozás Linuxon

Hozzászólás Szerző: fery » 2019.02.19. 15:59

Catpool írta:
2019.01.08. 16:49
Pixinsight, elérhető linuxon is, és emlékeim szerint linux alatt még gyorsabban is fut, mint windows alatt.
A fent említett Siril is tud hátteret készíteni. A linuxos Pixinsight-tal még nem találkoztam, de majd rákeresek.
Lac
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2013.09.05. 13:43

Re: Képfeldolgozás Linuxon

Hozzászólás Szerző: Lac » 2019.11.20. 14:59

Egy kicsit húzós a Pixinsight licenc. Amíg hobbiként művelem erre nem szánnék 100kHUF-ot. Azért kipróbálom a trial verziót mindenképp.
Avatar
fery
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2009.09.16. 17:26

Re: Képfeldolgozás Linuxon

Hozzászólás Szerző: fery » 2021.09.20. 12:43

Mit lehet tenni? Hosszabb fókuszú távcsövekkel problémát jelenthet, hogy a fotózásra kijelölt objektum nem fér bele a látómezőbe. Megoldásként szóba jöhet a fókuszreduktor... Nekem nem vált be. ...vagy a panoráma kép készítése. Terveim közt szerepel az M54 lefényképezése 9 részletből. Erre kerestem egy illesztésre alkalmas Linuxos programot. A próba során egyelőre 2 részlet illesztése tetszetős eredményt hozott. Persze majd az éles használat dönti el, hogy mennyire alkalmas a probléma megoldására. A program neve: "fotoxx" Ha van tapasztalatotok ezzel vagy más illesztővel, várom a válaszokat.
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”