eVscope távcsövek

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.12.19. 19:46

Végh Zoli írta:
2019.12.19. 18:49
Hmmm... ha ez ilyen egyszerű , akkor nem értem , hogy a kínaiak miért nem tolták már tele vele a piacot :roll:
Azért annyira nem egyszerű (ezt nem is írtam), mint egy kis darab vasat meggömbölyíteni, hogy távcső mechanikaként el lehessen adni húsz forintért... :mrgreen:

De az tény, hogy - legalábbis a leírások alapján átgondolva - semmilyen vadonatúj technológia nem szükséges az elkészítéséhez. A CCD/CMOS érzékelők, integrált áramkörök, mikroszámítógépek, rájuk telepített képfeldolgozó célszoftverekkel, miniatűr színes LCD kijelzők stb., ezek mind-mind beszerezhetők a sarki szatócsboltban, vagy egy lógós, de értelmes egyetemistával megíratható programok. Egy jogász vagy orvos számára átláthatatlanul bonyolult és nehéz feladat, de műszaki szemmel nem pánikol be tőle senki (bár itt nyilván nem a házat bekábelező villanyszerelőre gondolok - természetesen nem megsértve ezzel egyet sem közülük...). Az egyedüli komolyabb kihívás, hogy mindezt egy nagyobbacska okulár borításán belülre kell miniatürizálni, de ettől sem kell ma már hasra esni.

Biztosan sok munkaóra kell a deszkamodell, majd a prototípus elkészítéséhez, és sok pénz a sorozatgyártás beindításához - ámbár erre szerintem nem érdemes saját gyárat létrehozni; beszállítókkal simán lefedhető a teljes gyártási lánc.
De immár talán ötödik (?) éve maszturbálnak ezek a srácok ezzel a cuccal; az amcsik majdnem ennyi idő alatt fellőtték Amstrong-ot anno a Holdra... :oops:


MDA

u.i.: egyébiránt szerintem simán benne van a pakliban, hogy holnap valamelyik hazai SW lerakatban megjelenik ugyanez SW logóval... 8-) És akkor Géza megveheti majd az első példányt saját magának!!!!!!!!!! :lol:
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2019.12.20. 12:09

Attila írta:
2019.12.19. 19:46
Végh Zoli írta:
2019.12.19. 18:49
Hmmm... ha ez ilyen egyszerű , akkor nem értem , hogy a kínaiak miért nem tolták már tele vele a piacot :roll:
Azért annyira nem egyszerű (ezt nem is írtam), mint egy kis darab vasat meggömbölyíteni, hogy távcső mechanikaként el lehessen adni húsz forintért... :mrgreen:

De az tény, hogy - legalábbis a leírások alapján átgondolva - semmilyen vadonatúj technológia nem szükséges az elkészítéséhez. A CCD/CMOS érzékelők, integrált áramkörök, mikroszámítógépek, rájuk telepített képfeldolgozó célszoftverekkel, miniatűr színes LCD kijelzők stb., ezek mind-mind beszerezhetők a sarki szatócsboltban, vagy egy lógós, de értelmes egyetemistával megíratható programok. Egy jogász vagy orvos számára átláthatatlanul bonyolult és nehéz feladat, de műszaki szemmel nem pánikol be tőle senki (bár itt nyilván nem a házat bekábelező villanyszerelőre gondolok - természetesen nem megsértve ezzel egyet sem közülük...). Az egyedüli komolyabb kihívás, hogy mindezt egy nagyobbacska okulár borításán belülre kell miniatürizálni, de ettől sem kell ma már hasra esni.

Biztosan sok munkaóra kell a deszkamodell, majd a prototípus elkészítéséhez, és sok pénz a sorozatgyártás beindításához - ámbár erre szerintem nem érdemes saját gyárat létrehozni; beszállítókkal simán lefedhető a teljes gyártási lánc.
De immár talán ötödik (?) éve maszturbálnak ezek a srácok ezzel a cuccal; az amcsik majdnem ennyi idő alatt fellőtték Amstrong-ot anno a Holdra... :oops:


MDA

u.i.: egyébiránt szerintem simán benne van a pakliban, hogy holnap valamelyik hazai SW lerakatban megjelenik ugyanez SW logóval... 8-) És akkor Géza megveheti majd az első példányt saját magának!!!!!!!!!! :lol:

Hát igen , ez a vagy öt éve hülyítik a népet buktatja le őket , hogy vagy kamu az egész vagy képtelenek megcsinálni , amit ígértek ....
chip
Hozzászólások: 165
Csatlakozott: 2014.08.12. 20:12

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: chip » 2019.12.27. 08:20

számomra azért kérdéses az egész újszerűsége, mert a mallincam termékei kb ugyanezt csinálják a 90-es êvek óta, kivéve, hogy nem az okulárban jelenik meg az élőkép. szerintem aki ilyesmire vágyik, vagy ilyet kell használnia (pl én CN-en egy kerekesszékes fazontól hallottam erről először, aki rajzolt az élőképről), annak már rég van vmilyen mallincam-je.
attikanagy
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.05.21. 08:17

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: attikanagy » 2019.12.27. 08:44

"az átlagember számára ez (eddig?) egy elérhetetlen hobbi volt."

Ügyes marketing,kellő rábeszélő képesség és persze vágy keltés. És máris jön a: "kell ez nekem" érzés. http://mlzphoto.hu/2019/11/20/soha-nem- ... agfotozas/
Avatar
Tüsi
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2018.04.07. 15:29

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: Tüsi » 2019.12.27. 08:51

attikanagy írta:
2019.12.27. 08:44
"az átlagember számára ez (eddig?) egy elérhetetlen hobbi volt."

Ügyes marketing,kellő rábeszélő képesség és persze vágy keltés. És máris jön a: "kell ez nekem" érzés. http://mlzphoto.hu/2019/11/20/soha-nem- ... agfotozas/
Továbbra is az a problémám ezekkel, hogy nem értem, miért venné el valaki magától a felfedezés, küzdelmes út örömét? Hol van ebben a fejlődés? Meddig érdekes ez egy laikusnak? Mit élvez benne? Hogy meg tudta venni? Mert mást nemigen. Nem tesz semmit a képekért, nincs öröme benne, nem érzi magáénak, hiszen nem volt benne a keze. Én magamon mindig azt tapasztaltam, hogy a végeredmény csak egy mellékes velejárója a hobbiknak, maga a tevékenység és fejlődés amit igazán élvezek.
Tüsi (Tóth Csaba) - moderátor
--
KépOmegon Dobson ProDob N 203/1200
7mm SW Sky Panorama UW (82°) - 15mm SW Sky Panorama UW (82°) - 32mm Omegon SWA 2”
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.12.27. 09:27

Tüsi írta:
2019.12.27. 08:51
... maga a tevékenység és fejlődés amit igazán élvezek.
Bingó!!!!!!!!!!!!!! :D

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
chip
Hozzászólások: 165
Csatlakozott: 2014.08.12. 20:12

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: chip » 2019.12.27. 11:23

mindenkinek mást jelent a fejlődés, csak azért nem szólnék le valakit, mert más utat választ. ha így nézzük, le lehet szólni az asztrofotósokat, azokat akik nem binoklival kezdenek, azokat, akik nem 10 centis kukkerrel kezdenek, a robottávcsövezőket. george mikest parafrazálva: mindenki lenéz valakit és mindenkit lenéz valaki. ennek az evscopenak is lehetne haszna, pl el tudnám képzelni vizuális változózáshoz, ha lehetne szabályozni az érzékenységét, könnyen meg lehetne vele határozni egy változó fényességét.
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2019.12.27. 11:46

chip írta:
2019.12.27. 11:23
mindenkinek mást jelent a fejlődés, csak azért nem szólnék le valakit, mert más utat választ. ha így nézzük, le lehet szólni az asztrofotósokat, azokat akik nem binoklival kezdenek, azokat, akik nem 10 centis kukkerrel kezdenek, a robottávcsövezőket. george mikest parafrazálva: mindenki lenéz valakit és mindenkit lenéz valaki. ennek az evscopenak is lehetne haszna, pl el tudnám képzelni vizuális változózáshoz, ha lehetne szabályozni az érzékenységét, könnyen meg lehetne vele határozni egy változó fényességét.
Vizuális változózás EVscope távcsővel ? :shock: ez fából vaskarika ...
Ezek a távcsövek inkább az önvezető autókhoz hasonlítanak , abban is csak utas vagy nem sofőr ...
Avatar
Tüsi
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2018.04.07. 15:29

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: Tüsi » 2019.12.27. 12:49

chip írta:
2019.12.27. 11:23
mindenkinek mást jelent a fejlődés, csak azért nem szólnék le valakit, mert más utat választ. ha így nézzük, le lehet szólni az asztrofotósokat, azokat akik nem binoklival kezdenek, azokat, akik nem 10 centis kukkerrel kezdenek, a robottávcsövezőket. george mikest parafrazálva: mindenki lenéz valakit és mindenkit lenéz valaki. ennek az evscopenak is lehetne haszna, pl el tudnám képzelni vizuális változózáshoz, ha lehetne szabályozni az érzékenységét, könnyen meg lehetne vele határozni egy változó fényességét.
Abban mi a fejlődés, hogy kirakom és csinál amit csinál, megnézem a végeredményt? Egyáltalán nem olyan ez, mint az asztrofotózás, meg a többi amit írtál. Ott tanulnod kell, és sikert csak akkor érsz el ha megértetted a folyamatok működését és tudod is alkalmazni az összefüggéseket. Az a TE produktumod. Ez nem. Abban benne van a végeredményben a TE döntéseidnek sokasága. Ebben nem. Visszanézed "vajon miért nem olyan lett, amit akartam, mit kéne másként?". Ez a fejlődés. Itt nincs mit rosszul csinálni, hacsak nem egy fa alá teszed le amitől nem lát semmit. Bár lehet akkor is mutatna valamit :D

Leszólás nincs ebben, vegye meg, aki akarja, úgy kezdtem az írásomat, hogy "nekem az a problémám ezzel".
Tüsi (Tóth Csaba) - moderátor
--
KépOmegon Dobson ProDob N 203/1200
7mm SW Sky Panorama UW (82°) - 15mm SW Sky Panorama UW (82°) - 32mm Omegon SWA 2”
Avatar
Csillagos Pisti
Hozzászólások: 1639
Csatlakozott: 2010.03.17. 20:43

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: Csillagos Pisti » 2019.12.27. 13:19

Tüsi írta:
2019.12.27. 12:49
chip írta:
2019.12.27. 11:23
mindenkinek mást jelent a fejlődés, csak azért nem szólnék le valakit, mert más utat választ. ha így nézzük, le lehet szólni az asztrofotósokat, azokat akik nem binoklival kezdenek, azokat, akik nem 10 centis kukkerrel kezdenek, a robottávcsövezőket. george mikest parafrazálva: mindenki lenéz valakit és mindenkit lenéz valaki. ennek az evscopenak is lehetne haszna, pl el tudnám képzelni vizuális változózáshoz, ha lehetne szabályozni az érzékenységét, könnyen meg lehetne vele határozni egy változó fényességét.
Abban mi a fejlődés, hogy kirakom és csinál amit csinál, megnézem a végeredményt? Egyáltalán nem olyan ez, mint az asztrofotózás, meg a többi amit írtál. Ott tanulnod kell, és sikert csak akkor érsz el ha megértetted a folyamatok működését és tudod is alkalmazni az összefüggéseket. Az a TE produktumod. Ez nem. Abban benne van a végeredményben a TE döntéseidnek sokasága. Ebben nem. Visszanézed "vajon miért nem olyan lett, amit akartam, mit kéne másként?". Ez a fejlődés. Itt nincs mit rosszul csinálni, hacsak nem egy fa alá teszed le amitől nem lát semmit. Bár lehet akkor is mutatna valamit :D

Leszólás nincs ebben, vegye meg, aki akarja, úgy kezdtem az írásomat, hogy "nekem az a problémám ezzel".

Az a baj, hogy nem mindenki akar fejlődni, hanem csak úgy egyszerűen élvezni a latványt. Elvégre minek "szenvedni" a technikával... Meg... minek rajzolni amit ugyebár már úgyis 3500szer lefotóztak... Volt aki nekem azt mondta "hát neki nem lenne TÜRELME rajzolni"...nem azért mert nem tud, egyszerűen a TÜRELEM hiány.. És itt a probléma, ha valami "túl sokáig tart" az már farasztó, meg lemarad valami más fontos dologról, meg eleve minden úgyis instant már...
Gyorsan gyorsan gyorsan! Na hát a csillagos ég, a Hold, bolygók, képfeldolgozás stb ismerete, kiismerése pont nem ez a terep!!! Elég csak megnézni mennyi az eladásra váró távcső: "nincs időm rá, vagy, nem olyan amire számítottunk" stb. Személy szerint a legelejétől nem értem én magam sem, minek kéne kimenni az éjszakába, azt mínelni ezzel az evscope cuccal, mintha valami hallatlanul komoly dolgot csinálnának. Távcsövezni komolyabban lusták ugyebár, dizájnszkóppal pózekedni már nem. (Fő hogy a szomszéd lássa, hallhassa, nekie elmondhassa) :|
Földvári István Zoltán
10x50 & 20x60 Tento, 70/500mm refr, 80/900mm refr, 127/1500mm MC + AZ5.
https://csillagokutjan.blogspot.com/
https://holdfenyarnyek.wordpress.com/
https://youtube.com/channel/UCTypZPog53vuLGwIzn7503Q
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”