Magyar rajz az ASOD-on

Csillagászati rajzok fóruma
nyozo
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2009.10.21. 10:24

Re: Magyar rajz az ASOD-on

Hozzászólás Szerző: nyozo » 2009.11.13. 11:13

Ha jól látom megszálltuk az ASOD-ot. :) Ma éppen Székffy Tamás C2006/W3 (Christensen) rajza a napirajz, ami nagyon tetszetős, szép munka. Nem is tudtam, hogy ceruzával is tolja Tamás az ipart -- legalábbis a nyersanyag ceruzás ha jól értem. :)

Különösen tetszik a LM-kör tájolásának kreatív módja. :) Csak így tovább, ceruzára magyar! :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nyozo 2009.11.13. 11:41-kor.
Amcsillüdv: Nyözö
Kirami
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2009.09.07. 15:09

Re: Magyar rajz az ASOD-on

Hozzászólás Szerző: Kirami » 2009.11.13. 11:35

Hajrá Magyarok! Had' lássák a külföldiék, hogy mi milyen jól rajzolunk!
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Magyar rajz az ASOD-on

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2009.11.13. 12:16

Én is beküldtem már az SN 2009dd rajzomat.
Tényleg milyen időközönként érdemes beküldeni rajzokat? És lehetőleg minél frissebbet? Kell adni hozzá ismertető szöveget/leírást?
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: Magyar rajz az ASOD-on

Hozzászólás Szerző: sp. » 2009.11.13. 18:52

Sztem valami leirás kell, néhány szó van, ha megnézel 1 párat, mesélnek a szerző rajzosok a dologról. Az angoltól ne félj, tuti van aki segit + nem kell túl bonyolitani sztem.
Kirami, igen, igen, szerintem is, de a legjobb azt látni, hogy ők látják hogy ti hogyan rajzoltok, és ti látjátok hogy ők hogyan rajzolnak, azaz sokan látjuk hogy ki hogyan rajzol. :D

sp.
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Magyar rajz az ASOD-on

Hozzászólás Szerző: santage » 2009.11.14. 09:33

Tényleg eléggé túlburjánzanak a magyar rajzok ott, de hát végülis tetszik nekik, ezért rakják be. :))

Szerintem örülnek nagyon, hogy nem csak M. McKenna és F. McCabe, vagy E. Rix rajzai kerülnek be.:)
Egyszer láttam két nagyon jó PL rajzot, melyet egy francia pofa csinált egy kb 60 cm-es lencsével cirka 1500x nagyítással. Hubble fotókra emlékeztettek...

Snt
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Magyar rajz az ASOD-on

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2009.11.14. 10:27

Na az már brutál... :O a legnagyobb is amit láttam eddig az is "csak" 53 centis volt :O Na arra a távcsőre kíváncsi lennék......
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Magyar rajz az ASOD-on

Hozzászólás Szerző: santage » 2009.11.18. 19:57

Janicsillagasz írta:Na az már brutál... :O a legnagyobb is amit láttam eddig az is "csak" 53 centis volt :O Na arra a távcsőre kíváncsi lennék......


Hol láttál 53 cm-es lencsét????

Bele is néztél??

A bécsi obszervatóriumban van egy 70 cm-es refraktor, és arról híres, hogy a Vesta átmérőjét mérték meg vele (vagy a Ceresét, nem tudom) - tény, hogy egy kb. 0,1"-es korongot képes volt mutatni. Na, azzal megnézném a Plútót, bontaná is szerintem. És nem én lennék az első. Anno amikor a Plútó holdját a Charont felfedezték, azaz a 70-es években, Fred Whipple felsétált egy nagy távcsőhöz, beállította a Plútót, majd belenézett a műszerbe - és ott volt a Charon.

Snt
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: Magyar rajz az ASOD-on

Hozzászólás Szerző: sp. » 2009.11.18. 21:29

santage írta:...Szerintem örülnek nagyon, hogy nem csak M. McKenna és F. McCabe, vagy E. Rix rajzai kerülnek be.:)...

Ó van ott más sok rajzos is (pl.: http://www.perezmedia.net/beltofvenus/ nekem a non+ultra) No mindegy, lehet őket alázni, de hát az nyilvánvaló hogy minden ilyen felületen kell 1-2 motor (mint pl itt is pl. te meg a ...meg a ....)

Amit szerettem volna mondani az csak annyi hogy nagyszerü felület ez az asod arra hogy a különböző stílusok találkozzanak, egyáltalán körbenézzhessetek, lássunk.

sp.
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Magyar rajz az ASOD-on

Hozzászólás Szerző: bognart » 2009.11.19. 08:08

sp. írta:Ó van ott más sok rajzos is (pl.: http://www.perezmedia.net/beltofvenus/ nekem a non+ultra) No mindegy, lehet őket alázni, de hát az nyilvánvaló hogy minden ilyen felületen kell 1-2 motor (mint pl itt is pl. te meg a ...meg a ....)
sp.


Megnéztem a linket nagyon jó ! Iszonyatos.....
Mélyeget kellene megkóstolni.....valahogyan mindig volt némi gátlásom tőle... :)
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Magyar rajz az ASOD-on

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2009.11.19. 11:25

santage írta:
Janicsillagasz írta:Na az már brutál... :O a legnagyobb is amit láttam eddig az is "csak" 53 centis volt :O Na arra a távcsőre kíváncsi lennék......


Hol láttál 53 cm-es lencsét????

Bele is néztél??

A bécsi obszervatóriumban van egy 70 cm-es refraktor, és arról híres, hogy a Vesta átmérőjét mérték meg vele (vagy a Ceresét, nem tudom) - tény, hogy egy kb. 0,1"-es korongot képes volt mutatni. Na, azzal megnézném a Plútót, bontaná is szerintem. És nem én lennék az első. Anno amikor a Plútó holdját a Charont felfedezték, azaz a 70-es években, Fred Whipple felsétált egy nagy távcsőhöz, beállította a Plútót, majd belenézett a műszerbe - és ott volt a Charon.

Snt


Nem nem néztem bele ekkora csőbe, a legnagyobb még csak 40 centi volt xD (Ágasvár)
Ez az 53 centis refraktor (Ráadásul triplet apokromát, megtekinthető a "távcsővásárlás kezdőknek" c. fórumtémában.... ott már ki lett vesézve :D
Amúgy itt van:
http://www.astroshop.eu/apm-apochromati ... ota/p,8508
és ahogy látom 825.000 Euro vagyis nem hinném hogy bárkinek is lenne ilyene a közeljövőben Magyarországon :D
Válasz küldése

Vissza: “Rajzolástechnika”