Hold rajzolása

Csillagászati rajzok fóruma
arpiszan
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2009.09.16. 22:27

Re: Hold rajzolása

Hozzászólás Szerző: arpiszan » 2011.10.23. 20:41

:o
Tamás, ez brutálisan jó! Talán a legjobb rajz amit ezen a fórumon valaha láttunk.
A szén elvileg azért is jó mert sokkal szebben lehet tónusokat , meg árnyalatokat kialakítani vele mint ceruzával. Csak hát érteni kell hozzá, ami nekem nem ment...
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Hold rajzolása

Hozzászólás Szerző: bognart » 2011.11.07. 21:08

Még egy rajz... péntekről..

Kép
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: Hold rajzolása

Hozzászólás Szerző: sp. » 2011.11.07. 22:56

hü Tamás, ezek nagyon jók, egy "eredeti Bognár" -ra régóta fáj a fogam . "eredeti sq" már van, "eredeti hanne" is jó lenne.

sp.
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Hold rajzolása

Hozzászólás Szerző: bognart » 2011.11.07. 23:02

Ezen ne múljon Mesterem ! :)

Melyiket kéred ? :)
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Hold rajzolása

Hozzászólás Szerző: bognart » 2011.11.14. 17:43

Akkor ide is felteszem..

Kép
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Hold rajzolása

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2011.11.15. 09:41

Éppen Isztambulban vagyok üzleti úton, és a törökök nagyon lelkesek, Hold rajzolásban. Igaz, szegények kicsit
el vannak tévedve, mert mindig ugyan abban a fázisban rajzolnak, és valamiért ragaszkodnak a vörös színhez.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Hold rajzolása

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.11.15. 13:12

Kukac írta:Éppen Isztambulban vagyok üzleti úton, és a törökök nagyon lelkesek, Hold rajzolásban. Igaz, szegények kicsit
el vannak tévedve, mert mindig ugyan abban a fázisban rajzolnak, és valamiért ragaszkodnak a vörös színhez.


Nagyon érdekes, nem lehet, hogy a törökök nagyon tudnak valamit régről és NIBIRU takarja a Holdat el, mert ez olyan, mint egy fogyatkozás, vagy napfogyatkozás és a Hold takarja a Napot még meg naplementekor és azért ilyen vörös a színe, ennek még lenne is értelme, kérdés, hogy mikorra datálódik ?

A NIBIRU-ért ne haragudjatok, de az volt az első ami beugrott a képről, nehogy már túl komorak maradjunk !

Amúgy a nevemet is nézzétek közben, lehet én is arról felől származom valamikor az 1500-as évek körülről, magam sem tudom, annyira nem ismerem a családfámat visszamenőleg, de nem lehetetlen. :)
arpiszan
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2009.09.16. 22:27

Re: Hold rajzolása

Hozzászólás Szerző: arpiszan » 2011.11.23. 14:32

Tamás,
Brutál jók ezek a szénrajzok. Írhatnál egy cikket róla (Meteorban esetleg?), milyen papírt, szenet, radírt stb használsz. Én is kipróbálnám a szénrajzot, de sok kínlódást megspórolnék :roll:

Esetleg már leírtad valahova?
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Hold rajzolása

Hozzászólás Szerző: bognart » 2011.11.23. 14:51

Szia Árpi !

Köszönöm ! A cikkíráshoz kevésnek érzem magamat. Bevallom őszintén... :) Vannak közöttünk olyanok akik igen profin tudnának mesélni a szénről.. Annyi az egész, hogy Ők nem rajzolnak holdat, hozzájuk képest csak lelkes kezdő vagyok. :) Őket kellene felkérni a szénnel rajzolás elmondására. Én csak a saját , most alakuló módszeremet tudom ehhez tenni.

Az alap ötlet és az első próba rajz Erika G. Rix leírása és baráti tanácsai alapján történt. Őt tartom ebben a technikában a legjobb általam ismert rajzolónak. Sokszor megcsodáltam a rajzait és elhatároztam, hogy ezt megcsinálom én is. Ezek a rajzok az első lépések... :)

A szén külön világ. Másabb mint a grafit. Másképpen kel használni. Könnyebben, lazábban, ráadásul szereti a teret. :) Akinek sikerült rajzolnia vele az tudja mit jelent. :)) Először én is sokat szerencsétlenkedtem vele..
De szerencsére lett két segítőm a csillagvároson belül Tűzgömb Lány és Schlosser Sándor. Mindegyikük az egyéniségének megfelelően igen sokat segített. Nélkülük ezek a rajzok sem ilyen minőségben születtek volna meg !

Amúgy szentségtörő módon olyan papírt használok amit nem szeret a szén, mert nem tapad meg rajta (mezei fénymásoló papír). De, azt hiszem meglepem magamat majd olyan papírral amihez a szén is jobban kötődik. Ez annyiból számít, hogy a fekete tényleg fekete lesz... :)
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
arpiszan
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2009.09.16. 22:27

Re: Hold rajzolása

Hozzászólás Szerző: arpiszan » 2011.12.27. 20:54

Sziasztok
Régen csillagászkodtam már, úgyhogy most rajzoltam egy Claviust - csak ceruza, nem szén...
Nem úgy sikerült mint szerettem volna, és sokat levon belőle, hogy fotó alapján készült. Igaz hogy saját fotóból, de akkor is...
Vagy két hete volt egy tiszta ég, de csak erkélyről nézegettem, és a seeing annyira rossz volt. hogy rajzolással meg sem próbálkoztam, úgyhogy gondoltam előszedek valami régi rossz fotót, és lepingálom azt. Nos ez jött ki belőle. Sajnos a szkennelés sem lett az igazi, de azt hiszem ki lehet venni
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Válasz küldése

Vissza: “Rajzolástechnika”