Tartozékok, kiegészítők

Lencsés- és tükrös távcsövek
Avatar
xyfree
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2011.08.31. 18:29

Re: Tartozékok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: xyfree » 2022.05.29. 14:01

Köszi a választ. Igazából elégedett vagyok a gyári tartozékkal, csak ahogy olvastam róluk gondoltam hátha jobb lenne, talán ad valamennyi pluszt azért a felárért ami miatt megérné lecserélni. De ha olyan sok lényegi különbség nincs akkor azt a pénzt inkább másba teszem majd.
127/1500 MC + EQ3
10x50 Lacerta binokulár

https://egkeprajzok.webnode.hu
Avatar
gyuri17
Hozzászólások: 1285
Csatlakozott: 2018.01.02. 20:17

Re: Tartozékok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: gyuri17 » 2022.05.29. 14:45

xyfree írta:
2022.05.29. 14:01
Köszi a választ. Igazából elégedett vagyok a gyári tartozékkal, csak ahogy olvastam róluk gondoltam hátha jobb lenne, talán ad valamennyi pluszt azért a felárért ami miatt megérné lecserélni. De ha olyan sok lényegi különbség nincs akkor azt a pénzt inkább másba teszem majd.
Maga a technologia külömbség ha minden kiváló sikerült mindkét rétegnél, akkor 8% az eltérés. De egy kiváló dielektrikus és egy rosszúl sikerült hagyományos rétegnél ez lehet akár 15% is és fordítva:egy rosszaul sikerült dielektrikus és egy jó hagyományos között nincs kulömbség. Jaaa, és a dielektrikus fényesebb képe nappal szembetűnőbb, mert kékbe ez a réteg többet ver vissza, így az ember a hidegfehérres képet fényesebbnek érzékeli. Szóval a rendszer színtónusán javíthat ha sárgás a kép, de inkább 8% külömbséggel kalkuláj. Szerintem ez a külömbség talán 0,1 mag külömbséget hozhat, de sokkal több csak abban az esetben, ha esetleg rosszabb volt az alugőzölt.
Gyuricza István
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”