Tartozékok, kiegészítők

Lencsés- és tükrös távcsövek
Avatar
rgeri
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2016.09.24. 22:04

Re: Tartozékok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: rgeri » 2018.02.22. 06:45

V. István írta:Sziasztok!

Készítettem egy kisméretű páramentesítőt, amely akkuról táplálható. ...


Szia István!

Tetszik az ötlet! Engedelmeddel le is koppintanám.:) Itthon a fiókban minden megvan hozzá.

Üdv:
Gergő
Üdv:
Gergő (RKM)
Avatar
V. István
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2014.12.27. 13:45

Re: Tartozékok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: V. István » 2018.02.22. 08:48

[/quote]

https://www.kempingshop.hu/haztartasi-cikkek/elektromos-haztartasi-cikkek/utazo-hajszarito-12-v-os#prettyPhoto

(Ez is kis méretű, akkuról táplálható, és még esztétikusabb is...) :D

MDA[/quote]

Ez a változat is megfordult a fejemben. Viszont, egyrészt, hamarabb összebütyköltem ezt, mint ahogy utánajárjak az autós hajszárítónak :) Másrészt, olyan kis fogyasztásút akartam, amely pár amperórás akkuval is ellátható, amely amúgy is megvan egy motoros hajtású mechanikához. Harmadrészt, ez marokban is elfér.
Egyetértek: az esztétikája nem volt prioritás :) Először a jelenséget akartam kipróbálni.
Ha valaki épít még hasonlót, kíváncsi vagyok az eredményességére.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Tartozékok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.02.22. 10:06

Jó lehet ez a csinált is. Nekem tetszenek ezek a "Vargaféle" fiókraktárból épitett szerkentyük. Meg a képes leközlései szépek, hitelesek.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Tartozékok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.02.23. 09:14

V. István írta:... Először a jelenséget akartam kipróbálni. ...


Ez jó megközelítés, de azt azért ellenőrizd (pl. csillagteszttel), hogy a fújás után mennyi idő múlva áll vissza a hirtelen melegítés miatt eltorzult optikai felület...


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Tartozékok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.02.23. 12:00

Gondolom, a fújásos kerülendő akkor (a ... pontok..) Kisebb teljesitményű csöveknél is ilyen kritikus a dolog ?
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Tartozékok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.02.23. 13:04

géza írta:... Kisebb teljesitményű csöveknél is ilyen kritikus a dolog ?


Ki kell próbálni.

Minden esetre a magam részéről sokkal inkább a kontrollált objektív fűtést preferálom.
Ott egy külső hőmérő méri a mindenkori környezeti hőmérsékletet, és ahhoz képest beállítható ΔT-vel fűti csak fel az üveget (ami csak +2 ... +4°C-t jelent), és ott tartja.
Ekkora hőmérséklet-különbség elég, hogy ne csapódjon rá az üvegre a pára vagy a dér, de csak minimálisan torzítja az üveget. Annyi a titka, hogy észlelés előtt min. 2 órával be kell kapcsolni, és mehet egész éjszaka.

Ilyen pl. a DewBuster (én ezt használom): http://www.dewbuster.com/

A torzulás csak az üveg hőmérséklet-változása közben jelentkezik; ha kialakult a (közel) stacioner hőeloszlás, akkor már nincs észrevehető torzulás (legalábbis az általam eddig használt mérettartományban, ami kb. 20cm alatti üvegeket jelent).

Ha viszont folyamatosan, pl. negyedóránként fújkálod az üveget, akkor a tükör vagy a lencse folyamatosan "rugózik".
Véleményem szerint nem szerencsés, bár kényszer-megoldásnak - visszafogottan, távolról fújva - talán jó lehet....

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Tartozékok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.02.23. 14:01

Attila igy már sejtem miért az elektromosak jók (egyszerü szabályzás). Most, hogy felmerült, nem értettem az olcsó és egyszerünek tünő katalitikusok miért nem használatosak ide. Kössz . ( Egyébként az utolsó négy sorodat értettem legjobban hi..)
Avatar
BasaJ
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2017.04.25. 13:23

Re: Tartozékok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: BasaJ » 2019.01.06. 21:40

Kedves Amatőrtársak!
Segítséget kérek. Hol lehetne beszerezni egyszerű védő dugókat sima 31,7mm-es okulár kihuzatba? Két egyforma darabra lenne szükségem.
A távcsőboltok kínálatában nem találtam ezt az apróságot.
Üdv: Basa J.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Tartozékok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.01.06. 22:12

BasaJ írta:
2019.01.06. 21:40
... A távcsőboltok kínálatában nem találtam ezt az apróságot.
Pedig ott vannak, csak valószínűleg nem jól kerested:
https://tavcso.hu/termekcsoport/szerviz_okularkupakok

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Tartozékok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2019.01.06. 22:14

BasaJ írta:
2019.01.06. 21:40
Kedves Amatőrtársak!
Segítséget kérek. Hol lehetne beszerezni egyszerű védő dugókat sima 31,7mm-es okulár kihuzatba? Két egyforma darabra lenne szükségem.
A távcsőboltok kínálatában nem találtam ezt az apróságot.
Üdv: Basa J.
Ha másképp nem megy, lehet 3D nyomtatni is. :) Ha valami speciális méret kellene.
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”