Távcsöves adok-veszek

Lencsés- és tükrös távcsövek
Avatar
Maczó András
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:25

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: Maczó András » 2022.07.27. 13:27

Hogy a másik oldalról is legyen valami... van egy fotóobjektív-hirdetésem pár hét óta. Volt már több jelentkező.

Szia megvan még az obi? (Meg)
Szia aktuális még? (Igen)
Szia mit fotóztál vele? (... ezen azért elgondolkodik az ember... nem hóttmindegy, hogy minek a fénye ment át rajta, ha nem karcos és perfektül működik? Mindegy, leírtam... Gondolom, ha sivatagi dűnéket fotózok, akkor karcos, ha meg cápákat, akkor gombás? Vagy mire gondolhatott??)
Szia érdekelne az obi. (Szuper, vedd meg)

Lényeg a lényeg: miután felteszik a súlyos kérdéseiket és megkapják a választ, eltűnnek nyomtalanul. Pedig volt olyan, amelyik fb-on és emailben is keresett. Aztán soha többet.
Ezeknek a pszichodoki írta fel, hogy ismerkedjenek emberekkel, és naplózni kell, hány embernek írtak? Vagy miért kell eltűnni? Hol múlt el a szándék?
140/890 GPU
150/930 newton
Avatar
Anti_45
Hozzászólások: 1179
Csatlakozott: 2021.07.08. 17:58

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: Anti_45 » 2022.07.27. 14:26

Sajnos ez is létező jelenség.
Szoros "barátságot" ápolok azon ,FB-on szocializálódott földlakókkal,akik még arra sem veszik a fáradságot,hogy saját kérdést fogalmazzanak meg.
Az utóbbi időben már nem is válaszolok az : "Érdekel","Ez még megvan?",stb...típusú,automata üzenetekre.
Olyan is volt,hogy könyörgésre/ígéretre félretettem az INGYEN elvihető! franciaágyat és nem jött érte.
Ez van. Ezzel (ezekkel)együtt kell élni. :)
Kiss Antal
195/1200T , 130/865T , 130/650T , 60/700L , 50/500L , 50/200L ED
10x50 ED binokulár
Alt-az (Dobson?) zsámoly ; Skytee 2 alt-az mechanika
Stabi Micro mecha ; TMS Eq platform
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2022.07.30. 13:18

Elkelt !
LV426
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2019.01.10. 08:37

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: LV426 » 2022.08.02. 00:52

Mindenki szépen nyugodjon meg és ne kívánjon senki a másiknak borús eget és rossz seeinget meg mi egymást, nem gondoltam meg magam az okulár eladással kapcsolatban és senki nem lett álltalam átverve, egy nagyon komoly jellegű magánéleti problémám alakult ki ezért nem tudtam "még" Istók Úrral lebonyolítani az adásvételt! De már felkerestem és közöltem neki hogy eljuttatom hozzá amennyiben még igényt tart rá.

Továbbá időközben még egy okulárom került eladó sorba: TeleVue Delos 12mm - 135.000ft / carolofthebells0607@gmail.com e-mail címen lehet érdeklődni.

Tiszta eget mindenkinek! Üdv.
Avatar
Anti_45
Hozzászólások: 1179
Csatlakozott: 2021.07.08. 17:58

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: Anti_45 » 2022.08.02. 06:39

LV426 írta:
2022.08.02. 00:52
Mindenki szépen nyugodjon meg és ne kívánjon senki a másiknak borús eget és rossz seeinget meg mi egymást, nem gondoltam meg magam az okulár eladással kapcsolatban és senki nem lett álltalam átverve, egy nagyon komoly jellegű magánéleti problémám alakult ki ezért nem tudtam "még" Istók Úrral lebonyolítani az adásvételt! De már felkerestem és közöltem neki hogy eljuttatom hozzá amennyiben még igényt tart rá.

Továbbá időközben még egy okulárom került eladó sorba: TeleVue Delos 12mm - 135.000ft / carolofthebells0607@gmail.com e-mail címen lehet érdeklődni.

Tiszta eget mindenkinek! Üdv.
Kedves LV426!
Nem akarok bíráskodni(nem tisztem), amennyiben tényleg magánéleti problémáid voltak/vannak úgy azt nagyon sajnálom, valamint,hogy lásd nem vagyok egy gonosz ember,ezennel az átkot és a rontást leveszem rólad!
Mindazonáltal a véleményemen ez mit sem változtat,továbbra is fenntartom,hogy tisztességtelen voltál és 2x is palira vetted Pétert.
Az mégis mi,hogy: eladom-mégsem adom-ja,de mégiscsak eladom-ismét mégsem(elérhetetlenné válok).....aztán most megint eladom. :?
Ez nem m.é.-i válság,hanem egy olyan ember viselkedése,aki jóformán önmaga sem tudja mit akar .
Ha nekem,ne adj' Isten,bármilyen komoly magánjellegű problémám akadna egy adásvétel közben, akkor is venném a fáradtságot és szólnék a vevőnek,hogy legyen egy kis türelemmel,nem gondoltam meg magam,csak közbejött egy nem várt esemény.
Emberek vagyunk, szerintem ezt mindenki megértené.

Egy szó mint száz;az átkot megszüntettem, véleményem nem változott,így a bocsánatkérés most elmarad.
További szép napot és DERŰS EGET! :)
Kiss Antal
195/1200T , 130/865T , 130/650T , 60/700L , 50/500L , 50/200L ED
10x50 ED binokulár
Alt-az (Dobson?) zsámoly ; Skytee 2 alt-az mechanika
Stabi Micro mecha ; TMS Eq platform
Avatar
adam.gali
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2014.03.17. 08:55

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: adam.gali » 2022.08.02. 07:22

Anti_45 írta:
2022.08.02. 06:39
LV426 írta:
2022.08.02. 00:52
Mindenki szépen nyugodjon meg és ne kívánjon senki a másiknak borús eget és rossz seeinget meg mi egymást, nem gondoltam meg magam az okulár eladással kapcsolatban és senki nem lett álltalam átverve, egy nagyon komoly jellegű magánéleti problémám alakult ki ezért nem tudtam "még" Istók Úrral lebonyolítani az adásvételt! De már felkerestem és közöltem neki hogy eljuttatom hozzá amennyiben még igényt tart rá.

Továbbá időközben még egy okulárom került eladó sorba: TeleVue Delos 12mm - 135.000ft / carolofthebells0607@gmail.com e-mail címen lehet érdeklődni.

Tiszta eget mindenkinek! Üdv.
Kedves LV426!
Nem akarok bíráskodni(nem tisztem), amennyiben tényleg magánéleti problémáid voltak/vannak úgy azt nagyon sajnálom, valamint,hogy lásd nem vagyok egy gonosz ember,ezennel az átkot és a rontást leveszem rólad!
Mindazonáltal a véleményemen ez mit sem változtat,továbbra is fenntartom,hogy tisztességtelen voltál és 2x is palira vetted Pétert.
Az mégis mi,hogy: eladom-mégsem adom-ja,de mégiscsak eladom-ismét mégsem(elérhetetlenné válok).....aztán most megint eladom. :?
Ez nem m.é.-i válság,hanem egy olyan ember viselkedése,aki jóformán önmaga sem tudja mit akar .
Ha nekem,ne adj' Isten,bármilyen komoly magánjellegű problémám akadna egy adásvétel közben, akkor is venném a fáradtságot és szólnék a vevőnek,hogy legyen egy kis türelemmel,nem gondoltam meg magam,csak közbejött egy nem várt esemény.
Emberek vagyunk, szerintem ezt mindenki megértené.

Egy szó mint száz;az átkot megszüntettem, véleményem nem változott,így a bocsánatkérés most elmarad.
További szép napot és DERŰS EGET! :)
Köszi Anti, nekem ez jól esett így reggel :D
LV426
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2019.01.10. 08:37

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: LV426 » 2022.08.02. 17:40

Kedves Anti_45!

Nem tudom hogy te egyedülálló ember vagy e vagy van e valakid de nekem van egy gyönyörű menyasszonyom akit nagyon szeretek és derült égből villámcsapásként sújtott rá egy nagyon komoly jellegű szívritmus zavar ami azóta is folyamatos kórházi kezelést igényel ........... A többit nem részletezném mert magától értetődő hogy az édesanyámat se hívtam volna fel bármilyen jellegű dolog lebonyolítása miatt nem még hogy egy okulár eladással foglalkozzak egy ilyen helyzetben, azt elismerem hogy " illő lett volna " Istók Úrnak közölni a dolgokat időben rendje módja szerint de egy ilyen helyzetben eszembe se jutott az első nyomasztó nehéz napokban, ezért remélem nem kell bocsánatot kérnem senkitől.

Részemről ennyit az ügyről, ezt is csak azért fejtettem ki hogy minden világos legyen és ne legyek megbélyegezve úgy mint egy bizalmatlan alak továbbá ez egy csillagászati fórum, arra kérek mindenkit hogy ennek megfelelő témákkal foglalkozzatok innentől kezdve.
Ed
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2010.04.04. 09:06

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: Ed » 2022.08.02. 18:02

Tisztelt Fórumozók!

Ma felvettem a kapcsolatot LV426-al e-mailben ,megbeszéltük a dolgot. Előbb beszéltem a testvérével, “úgy néz ki ,holnap pont kerül a történetre”. Innen is kívánok mielőbbi gyógyulást menyasszonyának.

Tisztelettel Istók Péter.
Avatar
Anti_45
Hozzászólások: 1179
Csatlakozott: 2021.07.08. 17:58

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: Anti_45 » 2022.08.02. 20:49

Kedves LV426!
Ígérem, részemről is ez az utolsó bejegyzés a témában.
Igazán, tiszta szívemből sajnálom a menyasszonyod és kívánok neki mielőbbi gyógyulást.
Felvetésedre válaszolva: igen,nekem is van családom,van kiért aggódni,van kit szeretni.
Értékelem,hogy megosztottad velem/velünk a problémád,de nem tartozol azzal,hogy ezt elmond.
Ne értsd félre, nem a rosszindulat beszél belőlem és nem azért mondom, mert nem érdekel,hanem tényleg; én csak egy hozzászóló(számodra idegen) vagyok a fórumon,aki az itt leírtak alapján megfogalmazott egy véleményt. Nekem nem tartozol magyarázattal,de megértem,hogy megvéded magad.
Ha valakire ez rajtatok kívül tartozik,az talán Péter.
Ha ezt amit itt nekem leírtál,elmondod neki első alkalommal,akkor ez szájkarate itt le sem zajlik.
Ennyi kellett volna,nem több.
Tudom az akkori feldúlt és kétségbeesett állapotodban,nehéz volt gondolkodni,de ahogy azt közölted vele,hogy nem adod el mégsem,úgy megtehetted volna azt is, hogy közlöd vele a tényeket és megkéred,várjon. Ennyi lett volna,nem több.
És akkor részemről(is) itt a vége.
Ahogy az elején írtam; többet nem teszek egy árva billentyű leütést sem a témában.
Kívánok sikeres adásvételt Péterrel,valamint hosszú, egészséges,boldog közös életet Neked és kedves Menyasszonyodnak!
Kiss Antal
195/1200T , 130/865T , 130/650T , 60/700L , 50/500L , 50/200L ED
10x50 ED binokulár
Alt-az (Dobson?) zsámoly ; Skytee 2 alt-az mechanika
Stabi Micro mecha ; TMS Eq platform
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2022.08.03. 01:55

Tessék látni: vannak emberi tragédiák, akik bármelyikünket elérhetik. Bármikor.
Pont ezért: legyünk türelmesek és megértőek.
Ez az online tér megengedi azt, amit anno a face-to-face (direkt így írtam) világ szépen kisimított, legömbölyített.
Most mindenre születhet azonnali reagálás. Ez nem jó. Lásd a 2022-es MTT topikban is.
A kommunikáció a legfontosabb és az IDŐ. Legyen időnk egymásra. Tájékozódni, megismerni a dolgok állását.
Alapállás: mindenki jót akar.
Ennyi off bele kell, hogy férjen ebbe a topikba, hiszen van időnk, különösen az univerzum korához képest :-)
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”