MC távcsövek

Lencsés- és tükrös távcsövek
5150head
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2021.03.07. 11:42

Re: MC távcsövek

Hozzászólás Szerző: 5150head » 2023.04.29. 08:46

Maczó András írta:
2023.04.28. 22:39
Vizi Péter írta:
2023.04.28. 21:04
Biztos vagyok benne, hogy a boltban megpróbálják orvosolni a gyárilag gyatra tubusokat, de a rossz megoldásokkal ők sem tudnak mit kezdeni, mint ahogy az elcseszett optikákkal sem.
Ez így van, csak ugye a vevő erre azt fogja mondani, hogy a vásárláskor még nem mondták neki ezt a lényeges információt, hogy "jó ez, csak gyárilag vannak benne gyatra megoldások" meg "alapvetően elcseszett optika, csomagoljam?" és valahol neki is igaza van.

Ezt csak azért mondom, mert nagyon régen írtam én is itt ehhez hasonlót: fantasztikus bevonatokkal bíró vadiúj fejlesztésű nagybinokli, 3 hét után már kettőzött, a boltos nagyon korrektül visszavette, bejusztírozta, tényleg jó volt további két hétig, majd újra kettőzött... a reklamációra ez a válasz érkezett: hát ennyi pénzért mit vártál?

Úgyhogy sok évvel később van egy 20x80-as monokulárom és egy rakás optikai kacat.
Pontosan ezt mondták nekem is amit írsz. Amikor szóvá tettem, hogy ez miért nincs feltűntetve azt a választ kaptam, hogy a kezdők azt se tudják hogy mi az h jusztír, meg ha mégis úgyse tudják beállítani, ezért nem tartják fontosnak a közlését. :roll:
Ennyi pénzért olyat várok el, ami nem a kategóriára vall.
Ras írta:
2023.04.28. 18:15
Üdv.
El állítot fókusz problémaval kerestem fel én is a Btc-t a 102/1300mc ügyében, persze közöltem a mailban hogy miről van szó és hogy nincsenek rajta jusztír csavarok, írtak hogy nem gond vigyem be. Mondtam ok lehajthatottam 200 km Pestre majd vissza és pár napra rá ismét. A boltban kérdeztem hogy mi volt a gond? Mondta az eladó hogy a jusztír. Én kérdeztem és hogy jó a képe? az eladó mondta hogy jó. Én kérdeztem hogy jó vagy perfekt? Na itt már gondolkodott egy picit, de csak rá mondta hogy perfekt. Na amikor itthon kipróbáltam, hát messze nem volt perfekt. Így hát szét szedtem és amennyire dudtam beállítottam.Job lett mint a btc felé beállítás,de nem tökéletes. Az lett volna korrekt a részükről hogy ha közlik hogy a jusztír csavarok miatt csak a meniszkusz mozgatásával lehetett korrigálni a jusztírt és igazából nincs jobb módszerük.És a másik dolog hogy a meniszkusz ki van ékelve kis műanyag ékekkel, és valószínűleg ez csörgött neked a tubusban.
A használatiban az van, ha szétszedem, bukom a garit. Ergo ha elállítódik hordhatom még 1,5 évig 130km-re állítgatni? Ez se normális szerintem.
Röviden leírnád kérlek, hogy hogyan kell beállítani?
Ras
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2021.02.06. 09:15

Re: MC távcsövek

Hozzászólás Szerző: Ras » 2023.04.29. 18:18

Hát baromira egyszerű abból a szempontból hogy csak meg lazitod a három meniszkuszt rögzítő csavart és egy mű csillag segítségével először kisebb aztán minél nagyobb nagyításon próbálsz szimmetrikus képek kapni defókuszalt állapotban. Persze lehet igazi csillag is de akkor jó ha van követés. Más részt azzal hogy nincsen finom hangolási lehetőség, mégis csak inkább szívás mire sikerül beálitani a megfelelő képét
5150head
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2021.03.07. 11:42

Re: MC távcsövek

Hozzászólás Szerző: 5150head » 2023.05.03. 16:05

Köszi srácok a hozzászólásokat.
Nem úgy tűnik, hogy megoldódna a dolog. Valamilyen módon fixálni akarják a beállítást, hogy nehezebben állítódjon el. (ragasztják?)
Kezd elmenni a kedvem az egésztől amúgy. :?
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”