Meade távcső

Lencsés- és tükrös távcsövek
horadam
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.06.05. 23:00

Re: Meade távcső

Hozzászólás Szerző: horadam » 2020.08.07. 12:20

Ebben a diskurzusban egyébként az a legszebb, hogy a kérdés feltevője, topik indítója azóta se járt erre. Mondjuk ez általában így szokott lenni..

ui.: már akkor nem értettem, hogy minek ezért új topikot indítani, de friss reg-eseknél ez is megszokott..
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Meade távcső

Hozzászólás Szerző: Attila » 2020.08.07. 13:20

horadam írta:
2020.08.07. 12:20
Ebben a diskurzusban egyébként az a legszebb, hogy a kérdés feltevője, topik indítója azóta se járt erre. Mondjuk ez általában így szokott lenni..
Ráadásul nem kapott választ a kérdésére...

Írtam a Bresser-nek (és elküldtem a fotót), akik - még Meade Europe néven - az összes Meade LX cuccot behozták Európába, és az alábbi választ kaptam egy nagyon rég óta ott dolgozó ismerősömtől:

"I would say this is an 10" LX90 OTA which has been delivered in white colour in last few years. All LX200GPS SC/ACF which have been delivered during the last 15 Years have the mirror lock system and the old LX200 Classic without mirror lock have been delivered only in blue.

By the way, MEADE USA indeed has sold also white LX90/LX200 OTA´s but they also can be clearly seperated because of the mirror lock."

Tehát, amit Zsolt írt, hogy létezett anno mirror lock nélküli LX200 is, az igaz, de az csak kék színben létezett.
Azaz ez a fehér kukker 99.99% valószínűséggel LX90-es (már ha nincs a fenekén tükör-rögzítő gomb).

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Meade távcső

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2020.08.08. 19:09

By the way, az első oldal elején én is ezt írtam, pedig a f.bookon lévő képeit nem láttam, mert nem vagyok ott regisztrálva, de az itteni kép ablak-visszatükröződése erre engedett következtetni.
De azóta sem igazán hatotta meg a kérdezőt az igyekezetünk, hogy próbálunk segíteni.
Erről ennyit...

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
horadam
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.06.05. 23:00

Re: Meade távcső

Hozzászólás Szerző: horadam » 2020.08.08. 20:59

D.Laci írta:
2020.08.08. 19:09
De azóta sem igazán hatotta meg a kérdezőt az igyekezetünk, hogy próbálunk segíteni.
Erről ennyit...

D.Laci
Pontosan.. nem is értem, itt miért nincs az, mint néhány külföldi fórumon, hogy csak bizonyos hozzászólás szám (pl. 10) után lehet csak topikot nyitni.
Avatar
akovacs
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2020.08.04. 11:19

Re: Meade távcső

Hozzászólás Szerző: akovacs » 2020.08.10. 20:52

Köszönöm a hozzászólásokat mindenkinek, és jogos a felvetés, a témaindító miért nincs jelen, de az elmúlt pár napban gyakorlatilag nem volt időm gép elé ülni, egyéb elfoglaltségok miatt, ill. (valószínűleg hibás beállítás miatt) nem kaptam e-mail értesítőt az érkező kommntekről. Emiatt még egyszer elnézést mindenkitől.
A Meade-ről:
Közben más platformokon is indított megkeresésekből is az szűrhető le, hogy az eladó (akitől a tubust vettem) hibásan azonosította LX200-ként, de mivel őt nem tudom elérni, ez a szál már nem visszakövethető. A távcső valóban fehér, bár eredetileg kék is lehetett volna, ugyanis jelenleg le van fóliázva matt fehérrel. Tehát valószínűleg egy korai (talán kétezres évek elejéről származó) LX90-ről van szó. Kis(?) hibája, hogy a gyári fókuszírozó használata közben kissé elmozdul a látott kép.
Mivel valóban nem ment fel a másik két kép, teszek föl még egyet, az azonosítást segítendő. A képen látható Crayford már rajta volt, amikor megvettem, ill láthatóan a "fogantyú" is utólagosan felszerelt, bár kétség kívül segíti a szállítást...
IMG_20200804_172148.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára akovacs 2020.08.10. 21:07-kor.
Avatar
akovacs
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2020.08.04. 11:19

Re: Meade távcső

Hozzászólás Szerző: akovacs » 2020.08.10. 20:56

És mivel láthatóan nálam sokkal tapasztaltabb fórumtársak tisztelték meg a topikot hozzászólásukkal, szeretném megkérdezni, vélemyényetek szerint mennyit lehetne elkérni ezért a műszerért?
Nemsokára eladósorba kerül, és emiatt szivesen fogadom a véleményeket...
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”