Gemini G41 Pulsar vezérléssel

Kereskedelmi és saját építésű távcsőmechanikák
Simons
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2009.10.11. 23:25

Gemini G41 Pulsar vezérléssel

Hozzászólás Szerző: Simons » 2009.11.29. 12:48

Üdv mindenkinek!
Tanácsot szeretnék kérni azoktól, akik rendelkeznek vele.
A gondom az, hogy a DEC tengely kupplung fékje nem eléggé zár ill. szerintem elég nagy erövel való behúzáskor is csúszik és emiatt lekókad a teleszkópom vagy a DEC motor üresen teker /valószinüleg szorulhat a DEC tengely is/. Tehát úgy néz ki, hogy két probléma is adott: a fék és a tengely szorulása.
A csúszást okozhatja netán a kenôzsír bejutása a kupplung-fék alá vagy valami más?
Lehetséges kívülröl kenni a DEC tengelyt anélkül, hogy a kenöanyag behatoljon a kuplung alá? /találtam egy vak csavaros nyílást, látszatra funkció nélkül közel a fék karjához/.
Mivel lehet tisztítania kuplung féket és hogyan?
Köszönöm a válaszokat.
Simons
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Simons 2009.12.17. 00:00-kor.
dzsobacsi
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2009.09.18. 09:57

Re: Gemini G41 Pulsar vezérléssel

Hozzászólás Szerző: dzsobacsi » 2009.12.03. 12:17

Szia!

Elnézést, nem gyakorlati tanácsot szeretnék adni az adott problémára, nem venném a bátorságot, pláne, hogy a G41 alkotójánál segítőkészebb embert nem nagyon láttam még. Szerintem keresd meg és minden kérdésre tudja a választ, sőt a gyakorlati megoldást is...

Dán András astronomy@astronomy.hu

Ha ő nem tudja, akkor senki...:-)

Üdv

Oldal József
G42 Observatory+
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Gemini G41 Pulsar vezérléssel

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.12.03. 13:29

dzsobacsi írta:Elnézést, nem gyakorlati tanácsot szeretnék adni az adott problémára, nem venném a bátorságot, pláne, hogy a G41 alkotójánál segítőkészebb embert nem nagyon láttam még. Szerintem keresd meg és minden kérdésre tudja a választ, sőt a gyakorlati megoldást is...

Dán András astronomy@astronomy.hu

Szerintem a kérdés másokat is érdekel, és mivel András még nincs itt a Csillagvároson, javaslom, dobj neki egy emailt ennek a fórumnak a megjelölésével!

Laci
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
Simons
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2009.10.11. 23:25

Re: Gemini G41 Pulsar vezérléssel

Hozzászólás Szerző: Simons » 2009.12.17. 00:12

Sziasztok mindenki !

Természetesen Dán Andrással is konzultáltam és végül úgy oldottam meg ad dolgot, hogy a fék-kar helyett nagy erövel csillagkulccsal egy csavaranyát húztam be.
Ezt megelözöen tisztító benzinnel megpróbáltam a tengely és a csúszókupplung közti rést kiöblítve kipucolni. Ezután a szorulás megenyhült és a behúzás után egyenlöre minden fixen áll.
Köszi a válaszokat.
Simons
Simons
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2009.10.11. 23:25

Re: Gemini G41 Pulsar vezérléssel

Hozzászólás Szerző: Simons » 2015.07.22. 23:37

Udvozlok mindenkit a fórumon!

Nem tudja valaki a Gemini G 41-es mechanika(Dán András) szerelési rajzát megkuldeni (tele van a T...a dekli tengellyel-ill. a merevséggel, mert csúszik a kuplung)?
A csapágyházat hogyan szerelhetem szét-ill. a dekli tengelyét hogyan húzzam ki, hogy hozáférjek a kuplunghoz?
Vállalja valaki a javítást?
Legyetek szívesek segíteni!
Koszonettel
István
Válasz küldése

Vissza: “Mechanikák”