LXD 75 mechanika

Kereskedelmi és saját építésű távcsőmechanikák
Franky
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2010.05.30. 01:08

Re: LXD 75 mechanika

Hozzászólás Szerző: Franky » 2010.06.17. 01:01

1) A szorosság a tengely elfordulási szorossága. Tehát terheletlen, rögzítetlen állapotban egy SW EQ-5 sokkal könyebben fordul el, mint ez... Ezen hogy lehet állítani? Szét se tudtam szedni annyira, hogy kivegyem a Drumot...

2) Beállítottam, maga a csigakeréknek, és az orsónak egymáshoz képest nincs holtjátéka. Mégis amikor az okulárbanézve deklinációban mozgatom a tubust, a gomb lenyomásától számítva 2 másodperc telik el 1 fok/sec-es sebességnél, mire az okulárban megmozdul a csillag. Nem tudom, minek nevezzem ezt, vagy mi okozza...

3) Ezt értem... ez minden mechanikánál tapasztalható? Mi ennek a tűrése? Mert pl. ha 800mA-s tápról hatom meg a mechanikát, akkor a holtjátékos rész beállítása után könnyedén viszi a motor a fogaskoszorút, az ellentétes oldalon pedig egyszerűen megáll, és nem mozdul... Ezutóbbi lehet garanciális hiba? Vagy hiába cseréltetem ki, a többi LXD-75 is ilyen lesz? Mert azért 500 euró sok volt egy ilyen szarért... már elnézést...
Namost... Ez vagy valami, vagy megy valahová... Nem?
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: LXD 75 mechanika

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2010.06.17. 01:22

1) Ha személyesen összefutunk megmutatom mit kell állitani.
2) Holtjáték lehet a szervomotoron levő fogaskerék-áttételek miatt (bár ekkora holtjáték csak ebből kifolyólag nehezen valószínű). Ezen nem tudsz segiteni. Használj backlash kompenzációt a kézivezérlőben.
3) Minden EQ-x mechanika ugyanúgy működik tehát tipushiba. Használj nagyobb tápot, vagy még inkább játszadozz a csigaorsó beállitásával. Ha nem boldogulsz küldd vissza a mechanikát a Meadenek. Én legalábbis egyszer már megtettem.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Franky
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2010.05.30. 01:08

Re: LXD 75 mechanika

Hozzászólás Szerző: Franky » 2010.06.17. 01:33

Csigaorsóval játszottam, most be van állítva holtjátékmentesen, de nagyon rosszul követ. Az SW EQ-5-ömmel vezetetlenül jobb képeket csináltam 2 perces expoval, mint ezzel 30 sec-es expoval. Reseteltem, traindrive is volt, és az egyik tengelyen hibázik is. Ami fura, mert elmozdítja, visszaviszi, és amikor utána nekem kéne beállítsam a céltárgyat középre, akkor vertikálisan el van mozdulva a céltárgy, pedig abba az irányba nem is mozdult el a mechanika...

Hú, tudom, ez így eléggé érthetetlen...

Hogyan tudunk személyesen összefutni? Vigyem be? Vagy kijössz hozzám? Vagy én megyek hozzád Kispest?

Előre is köszi... :oops:
Namost... Ez vagy valami, vagy megy valahová... Nem?
Franky
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2010.05.30. 01:08

Re: LXD 75 mechanika

Hozzászólás Szerző: Franky » 2010.06.30. 11:04

orion73 írta:Sziasztok!

Tudna segíteni valaki? LXD 75-ös kézivezérlöm furcsa dolgokat produkál. A motorok jók és a követés, a sebesség kiválasztásaira reagál jól müködik. A problémám a kiírásokkal van nem a szokásos lépésekben müködik, nem tudok objektumokat kiválasztani mintha felszívodtak volna róla, vagy valami a memoriájával van? Volt már másnak is ilyen? Mit lehet tenni remélem javítható? Van ötletettek?
Laci


Azon csodálkozom, hogy ez neked eddig bármennyire is működött ez a kézivezérlő...
Bekapcsoltam, tőlem olyan olyanokat kérdezett, hogy születési dátum, meg hogy a születési dátumomnál kérek-e daylight savinget.

Aztán elkezdte rángatni a rektamotort ide-oda. Ez a kézivezérlő le lett frissítve egy LS-kézivezérlő szoftverével, azért nem volt hajlandó működni rendesen.

Safe módban tudtam csak visszatenni rá a 497-es 43e firmware-t. Most mászik vissza rá, sztem nem sokára készen lesz. Ha változás lenne, szólok.

Egyúttel felhívom mindenki figyelmét, hogy óvatosan az ilyennel, akinek 497-es autostar van. Győződjön meg róla, hogy a megfelelő firmware-t tölti a kézivezérlőjére... ár ez szinte minden eszköz firmware-ére igaz.

Majd csinálj egy resetet, meg tanítsd be újra a kézivezérlőt az állványodhoz, mert most az enyémhez állt be...
Namost... Ez vagy valami, vagy megy valahová... Nem?
Franky
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2010.05.30. 01:08

Re: LXD 75 mechanika

Hozzászólás Szerző: Franky » 2010.08.27. 19:20

Sikeresen hozzájutottam egy SBIG ST-4 autoguiderhez.

A kérdésem az lenne, h ki tudja, vajon a Meade LXD-75 mechanikát képes vezérelni, vagy ne is próbálkozzam vele, és inkább adjam is gyorsan tovább?

Neten kerestem, de homályosak az infók. Azt írják, hogy nem lehet autoguide-olni az LXD-75 mechanikát, de PHDGuiderrel ASCOM Driverrel sikerült... De vajon natívan az ST-4-et támogatja-e?

Előre is köszi a válaszokat.
Namost... Ez vagy valami, vagy megy valahová... Nem?
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: LXD 75 mechanika

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2010.08.27. 21:26

Franky írta:Neten kerestem, de homályosak az infók. Azt írják, hogy nem lehet autoguide-olni az LXD-75 mechanikát, de PHDGuiderrel ASCOM Driverrel sikerült... De vajon natívan az ST-4-et támogatja-e?

Pedig ez az igazság. Guider port nincs rajta emiatt csak a kézivezérlőn keresztül tudod megvezetni. Ehhez kell a számítógép, az ST-4 nem használható.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Franky
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2010.05.30. 01:08

Re: LXD 75 mechanika

Hozzászólás Szerző: Franky » 2010.08.27. 21:37

Akkor van egy eladó SBIG ST-4-em...
Vagy egy LXD-75 mechanikát cserélnék EQ5 Goto-ra :D
Namost... Ez vagy valami, vagy megy valahová... Nem?
pbla
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2012.06.29. 15:47

Re: LXD 75 mechanika

Hozzászólás Szerző: pbla » 2012.09.05. 16:18

Üdv.

Nincs valakinek infója arról, hogy az Meade LXD 75-höz tartozó Autostar vezérlő milyen módon kommunikál a tengelyeket hajtó motorokkal ?
Azaz arra lennék kíváncsi, hogy miként néznek ki a tengelymozgató vezérlőjelek. (ha megnyomom a vezérlőn az iránygombot pl., vagy goto üzemmódban a vezérlőről, esetleg a stellariumból)
Valamilyen protokoll szerint adatcsomagok mennek, amiből a szervóvezérlő bogozza ki, hogy mit kell tennie, vagy egyszerűen, csak megy-nemmegy kétállapotú jellel dolgozik (esetleg analóg jelekkel).

A vezérlőből kiadott jelek a HBX porton mennek "be", míg a stellarium által kiadottak pl. sorosporton, ezek vajon különböznek-e.

Remélem érthetően kérdeztem.

Köszönöm előre is

PBL
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: LXD 75 mechanika

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2012.09.05. 16:45

pbla írta:A vezérlőből kiadott jelek a HBX porton mennek "be", míg a stellarium által kiadottak pl. sorosporton, ezek vajon különböznek-e.

Stellarium által kiadott jelek a PC soros portján mennek ki, de aztán bemennek az AutoStar-ba amit aztán az az "átfordít" a motorvezérlők számára értelmes jelekké. Szóval ugyanoda jutunk.

Tartok tőle a Meade nem igazán publikálja a kézivezérlő és a motorvezérlő közti protokollt, de erre miért van szükséged? Gondolom nem egy AutoStar emulátort akarsz irni PC-re? Mert ha "csak" az a célod, hogy PC-ről vezéreld az LXD75-öt, akkor ennek legegyszerűbb módja az ASCOM interfész használata. Irhatsz saját planetárium programot vagy akármit ami ez úton vezérelni tud gyakorlatilag bármilyen mechanikát ASCOM-on keresztül.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Stefi
Hozzászólások: 499
Csatlakozott: 2010.08.08. 14:33

Re: LXD 75 mechanika

Hozzászólás Szerző: Stefi » 2012.09.05. 17:32

Mint pl.: eq mod is ilyen.
"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."
Válasz küldése

Vissza: “Mechanikák”