Eqmod adapter házilag

Kereskedelmi és saját építésű távcsőmechanikák
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Eqmod adapter házilag

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.08.05. 12:20

Szia!

barnez írta:a SkyWatcher 130/650 newton Goto-s mechanikával rendelkező távcsövemet valahogy vezérelhetném a hordozható számítógépemmel?


Először azt kellene tudni, hogy pontosan mi is ez a goto-s mechanika.

EQ-3/5 + SynScan? Vagy a félkarú AutoTrek? Ezutóbbit azt hiszem, nem lehet PC-ről vezérelni, de lehet, hogy tévedek.
barnez
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.08.05. 11:35

Re: Eqmod adapter házilag

Hozzászólás Szerző: barnez » 2011.08.05. 16:26

Az utóbbi változat, az AutoTrek-es.

Szerk.: Tudom nem ide vág, de nincs külön téma ennek. A Skywatcher AutoTrek GoTo mechanikákhoz milyen adaptert ajánlotok?
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Eqmod adapter házilag

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2011.08.05. 18:36

barnez írta:Az utóbbi változat, az AutoTrek-es.

Szerk.: Tudom nem ide vág, de nincs külön téma ennek. A Skywatcher AutoTrek GoTo mechanikákhoz milyen adaptert ajánlotok?

Semmi plusz adapter nem kell. A csomagban benne van a soros porti kábel, ennek segitségével össze tudod kötni a kézivezérlőt meg a PC-t. Ha nincs a PC-n soros port, akkor kell soros/USB adapter. A kapcsolat létrehozásához olvasd el: http://makszutov.hu/cikk/pc_connection.php
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Eqmod adapter házilag

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.08.05. 19:06

Akkor tévedtem. :)
barnez
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.08.05. 11:35

Re: Eqmod adapter házilag

Hozzászólás Szerző: barnez » 2011.08.05. 19:24

Köszönöm szépen a válaszokat. :) Apropó adapter, hálózati adaptert (ez már tényleg elüt :D ) milyent ajánlanátok nekem az előbb említett mechanikához? (Skywatcher 130/650 AutoTrek GoTo) :) Bocsánat, csak nagyon kezdő vagyok még. :)
Nagyon örülök, hogy rátaláltam az oldalra. :)
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Eqmod adapter házilag

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2011.08.05. 22:03

barnez írta:Köszönöm szépen a válaszokat. :) Apropó adapter, hálózati adaptert (ez már tényleg elüt :D ) milyent ajánlanátok nekem az előbb említett mechanikához? (Skywatcher 130/650 AutoTrek GoTo) :)

http://makszutov.hu/termek/misc_ha
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
KVI
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2009.09.14. 20:45

Re: Eqmod adapter házilag

Hozzászólás Szerző: KVI » 2011.08.05. 22:26

barnez írta:Köszönöm szépen a válaszokat. :) Apropó adapter, hálózati adaptert (ez már tényleg elüt :D ) milyent ajánlanátok nekem az előbb említett mechanikához?


Esetleg egy átalakított PC tápot:
http://www.wikihow.com/Convert-a-Comput ... wer-Supply

Kvi
szucs_g
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009.12.12. 19:26

Re: Eqmod adapter házilag

Hozzászólás Szerző: szucs_g » 2017.06.05. 06:24

Sziasztok! Szűcs Gábor vagyok s évekkel ezelőtt aktív tagja voltam a soproni MCSE közösségnek, aztán leszületett három csillag közibénk s kissé hanyagoltam a készülékeim. A fiaim most kezdenek érdeklődni a távcső iránt, megnéztük a holdat, látták az okulárban is.

A kérdésem a témával kapcsolatban: EQ6 állványom van még az első generációs Synscan vezérlővel. Házilag készítettem hozzá EQMod adaptert, ma is működik. Szeretném szinkronizálni a csillagtérképet az éggel. GPS koordinátákat a mobilról a laptopra le tudtam venni. Időpont stimmel, enek ellenére "félrevisz" az állvány. Talán a pólusraállásom is jó, de ennek még utánanézek.

Próbáltam belőni tesztcsillagokon, de nem tartotta meg a beállításokat (ez lehet a korai vezérlők hiányossága?). Minden este ezzel a beállítással kell majd kezdenem, mint a kézivezérlőnél?

Biztosan van már komoly magyar nyelvű leírás, de nem akadok rá. Amennyiben tudnátok segíteni, megköszönném.

Baráti üdvözlettel!
Válasz küldése

Vissza: “Mechanikák”