Távcsőállvány pólusra állítása

Kereskedelmi és saját építésű távcsőmechanikák
Kiskun Alajos
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2013.03.11. 19:12

Re: Távcsőállvány pólusra állítása

Hozzászólás Szerző: Kiskun Alajos » 2017.10.30. 16:10

Belerokkanál, ha nem neked lenne kizárólagosan igazad egy vitában ????
Fizikai fájdalmad lenne, ha nem köpnéd arcon a hazai amatőrök úgy 90-95 %-át ???



Attila írta:Bingó!

De akárhogy csűrjük-csavarjuk a témát, ebből a kínai szarok már nem tudnak jól kijönni... :mrgreen:

MDA
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Távcsőállvány pólusra állítása

Hozzászólás Szerző: Attila » 2017.10.30. 16:32

Kiskun Alajos írta:Belerokkanál, ha nem neked lenne kizárólagosan igazad egy vitában ????
Fizikai fájdalmad lenne, ha nem köpnéd arcon a hazai amatőrök úgy 90-95 %-át ???


Miről beszélsz??? (Megköszöntem a benyögésed, mert legalább tisztázzuk, hogy kinek mi a baja...)
A véleményemet írom le, s azt is a kínai cuccokról, nem a hazai amatőrökről.
Ráadásul tényekkel alátámasztva, és javítási javaslatokkal.

Nekem is kínai szarom van (amit én használhatóvá tettem, cbo meg egy ugyanilyet inkább eladott, szívjon vele más, most pedig dicséri a kínait...); akkor most magamat is arcul köptem? Vagy legyen én is skizofrén?
Hogy is van ez?

Higgadj le, és szállj magadba, mielőtt sértegetni kezdesz másokat!!!


MDA
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Attila 2017.10.30. 16:48-kor.
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Távcsőállvány pólusra állítása

Hozzászólás Szerző: géza » 2017.10.30. 16:40

Ilyenkor azt képzelem, Attilának egy öreg kinai veszekedő felesége van és igy megértő lehetek.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Távcsőállvány pólusra állítása

Hozzászólás Szerző: Attila » 2017.10.30. 16:43

géza írta:Ilyenkor azt képzelem, Attilának egy öreg kinai veszekedő felesége van és igy megértő lehetek.


:D

A feleségemmel minden oké.
Viszont kínai cuccokkal már szívtam többet is, mint eleget... :twisted:

Most például a turbo feltöltőt kellet lecserélnem az autómban (nem mondom meg, mennyiért...), mert - mint kiderül - valaki egy kínai gyártású, turbo-nak látszó szart szerelt bele.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Távcsőállvány pólusra állítása

Hozzászólás Szerző: géza » 2017.10.30. 16:53

Olyan boltot kell találni, ahol nem az olcsón beszerezhető dolgokat árulják. Sportklubom győri tagjai átjárnak Ausztriába még mosószerért is, esküsznek rá az asszonyok, ugyanaz a csomagolás ott jobb. Tehát olcsóbb is. "Igényes népek"...vissza kéne állni a pólusra.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Távcsőállvány pólusra állítása

Hozzászólás Szerző: Attila » 2017.10.30. 17:07

géza írta:...vissza kéne állni a pólusra.


Igazad van.

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: Távcsőállvány pólusra állítása

Hozzászólás Szerző: cbo » 2017.10.30. 19:12

Attila írta: cbo meg egy ugyanilyet inkább eladott, szívjon vele más, most pedig dicséri a kínait...) Vagy legyen én is skizofrén?
MDA


Tehát logikailag következik a fenti gondolatmenetből: cbo skizofrén. Egyre jobb...

Elmondom, nem skizofrén.

És ha már kéretlenül megszólíttattam, akkor bár pont MDA-ra nem tartozik, de elmondom, hogy az ominózus mechanikámat azért adtam el, mert egy 50 cm-es Newton + egy 130-as TMB + egy 100-as Lunt lesz az új csillagdámban, amihez egy Fornax152-es mechanikát vettem. És nem azért, hogy más szívjon vele - ez rendkívül rosszindulatú megjegyzés volt amúgy ! - egyébként gyári kivitelű, upgrade-lt mechanikáról volt szó, kevesebb mint az új ár feléért és a vevőnek elmondtam, hogy inkább vizuális megfigyelésre ajánlom, ugyanis tapasztalatom szerint így korrekt. Aztán, hogy a vevő miket csinált vele ahhoz nem sok közöm van (úgy tudom külföldre ment dolgozni, nem volt erre ideje és ezért túladott rajta, ezt csak a jegyzőkönyv kedvéért ).

De ha már itt tartunk, akkor elmondanám, a Tisztelt Amatőrtársaimnak, hogy valóban sokféle mechanikát használtam (nem kölcsönbe! és hosszú évekig) amik között Fornax LighTrack II, 52, 100, 152 (utóbbiból több is), Paramount, EQ6 kböző típusai, szinte az összes LX200 módosulat, Celestron, Zeiss, Ioptron és mittuom én még milyenek voltak. Ezek a mechanikák mindegyike kiélezett és precíz igényű észlelési területeken került bevetésre. Nem mondok most véleményt róluk, mert vegyes és hosszú lenne, de magánban szívesen válaszolok. Viszont éppen azért írtam legutóbb a kitelepülős AZ-EQ6 - MDA által a "kínai szarok" közé minősített - mechanikámról, hogy meglepően jól és számomra hibamentesen teljesített, aminek szívből örülök, csak ajánlani tudom hiába csak egy "kínai szar". Na szóval ezért lennék én skizofrén?

És továbbra is fenntartom - más amatőr társaimmal együttérző - véleményemet, hogy a "kinai szarok" általánosítás, pont azokra nézve degradáló, akik nehezen megkeresett pénzükből pl egy EQ5, 6 vagy hasonló mechanikákkal készítenek olyan csodálatos képeket. Jobban tisztelem az említett amatőröket és csodálom teljesítményüket, mint az általánosítókat.

Ennek ellenére minden elismerésem MDA fórumbeli tevékenységének, valóban hasznos technikai tanácsokat ad sokunknak. Nekem is adott párszor pl. a csillagvizsgálómban felmerült egyes problémák megoldásában.

Sőt mondok, jobbat, inkább folytatom a Meteorba szánt cikkemet, mint hogy még jobban felhúzzam magamat. Lehet Mzs jobban is örül ennek :) amúgy meg póluson vagyok :)

Üdv:
Zsolt
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára cbo 2017.10.31. 10:09-kor.
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Távcsőállvány pólusra állítása

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2017.10.31. 23:41

géza írta:Olyan boltot kell találni, ahol nem az olcsón beszerezhető dolgokat árulják.

Akármelyik magyar távcsőbolt is be tudja szerezni a prémium eszközöket is (ld. Tak, Televue stb.) ... a gond nem ezzel van ....
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Távcsőállvány pólusra állítása

Hozzászólás Szerző: géza » 2017.11.01. 08:34

Érthető. Nem jótékonysági intézetek.
hollosi.ferenc.kupola2010
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.10.11. 09:09

Re: Távcsőállvány pólusra állítása

Hozzászólás Szerző: hollosi.ferenc.kupola2010 » 2017.11.01. 09:54

Tisztelt Csillagász Kollégák!

Szíves figyelmetekbe ajánlom a "Mérve könnyebb 2. a pólusra állás" - bővített tanulmányomat, melyben a pólusra állással, a King fotóval és több távcső és mechanika használatával kapcsolatban írok bevált gyakorlati tanácsokat. Remélem, átolvasva sok segítséget kaptok, aminek nagyon örülnék.

Csillagos eget kívánok hozzá!

Üdvözlettel:

Hollósi Feri
Válasz küldése

Vissza: “Mechanikák”