A Csepeli Csillagvizsgáló rendbetétele

Magáncsillagvizsgálók építésével kapcsolatos tudnivalók, trükkök, tanácsok
bmihalik
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2010.05.16. 10:17

Re: A Csepeli Csillagvizsgáló rendbetétele

Hozzászólás Szerző: bmihalik » 2010.10.16. 12:20

Feltettem Andris előadásáról pár képet ... ezek még csak a pici képek, mert Mariannak lassú az Internetje. Jövő héten fent lesz a többi is. Addig is ehet lelkesedni - nekem ez a 3D szemüveges dolog nagyon tetszett :mrgreen:
Kryszh
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2010.05.18. 17:41

Re: A Csepeli Csillagvizsgáló rendbetétele

Hozzászólás Szerző: Kryszh » 2010.10.16. 19:21

Köszi Béla!Igen nem lenne rossz egy 3d szemüveges, vetítéses előadást tartani, biztosan van rengeteg 3d-s képünk. Pénteken találkozunk. Kryszh
bmihalik
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2010.05.16. 10:17

Re: A Csepeli Csillagvizsgáló rendbetétele

Hozzászólás Szerző: bmihalik » 2010.10.24. 00:43

Sziasztok,

Feltettem a legutóbbi szakkörös képeket a honlapra, és ahogy ígértem az általam gyűjtött csillagászati programok linkjei is felkerültek. A bemutatott, csillagokat 3D elhelyezkedésben ábrázoló program a Hayden Planetárium "Digital Universe" csomagja volt (http://www.haydenplanetarium.org/universe/).

Ha van rá igény, érdeklődés, akkor tudok készülni asztofotó feldolgozással kapcsolatos programokkal is. Szkennelt fotó feldolgozás, CCD kalibrálás, Hubble és egyéb FITS képek újrafeldolgozása, stb. Pl. Hubble adataiból saját szűrő beállításokkal egyedi csillagászati képeket lehet készíteni.

Másik érdekes téma lehet az űreszköz szimulátorok használata. Megpróbálkozhatunk egy virtuális Holdra szállással, vagy akár Mars utazással is.

Most pillanatnyilag ezek jutottak eszembe.

Ja igen - kéne nyitni egy Facebook oldalt a csillagvizsgálónak ... a fiatal generáció teljesen rá van kattanva a közösségi oldalakra. Mit szóltok hozzá?
Kryszh
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2010.05.18. 17:41

Re: A Csepeli Csillagvizsgáló rendbetétele

Hozzászólás Szerző: Kryszh » 2010.10.24. 17:30

Facebook oldalt- Lájkolom hogy fiatalosan fejezzem ki magam:)
Az összes előadási téma érdekel, de ha én vezetek holdkompot az inkább holdrongálásnak számít:)
A csillagászati programokat kipróbáltam , köszönöm utólag is a fáradozásidat, és ajánlom mindenkinek.
tonio
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2010.07.04. 13:59

Re: A Csepeli Csillagvizsgáló rendbetétele

Hozzászólás Szerző: tonio » 2010.10.28. 16:46

Sziasztok!
Most pénteken a Nagy Tibor tart szakköri foglalkozást, a téma még nem ismeretes, majd holnap megtudjuk.
Még sajna nem tudom hogy odaérek e időre, ezt csak holnap látom majd.
Novemberben talán több lesz az időm mindenre...
Örülök a kellemes hangvételű előadásoknak, foglalkozásoknak, és köszönet Mihalik Bélának a fáradozásaiért!
Üdv mindenkinek
Kryszh
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2010.05.18. 17:41

Re: A Csepeli Csillagvizsgáló rendbetétele

Hozzászólás Szerző: Kryszh » 2010.10.28. 19:58

Én is kések egy kicsit de megyek.
Mariann
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2009.12.27. 10:05

Re: A Csepeli Csillagvizsgáló rendbetétele

Hozzászólás Szerző: Mariann » 2010.11.05. 09:18

A szakköri foglalkozásokkal, beszélgetésekkel, észlelési lehetőséggel természetesen minden pénteken várjuk az érdeklődőket!
Ma este 5 óra körül a kupolába vezető lépcső festéséhez látunk hozzá, minden segítő kéznek örülünk! :)

Mariann
Kryszh
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2010.05.18. 17:41

Re: A Csepeli Csillagvizsgáló rendbetétele

Hozzászólás Szerző: Kryszh » 2010.11.08. 19:52

Közben írok ide valamit mert Péntek óta halott a fórum. Pedig történések voltak. Pénteken legalább 9 óráig festettük a kupolához felvezető lépcsőfordulót és előteret. Nagyon szép színe lett. Fönt a kupola alatti részeket, már láttam elkezdték glettelni, ott még sok kapargatni való van gondolom a beázások miatt, de azt majd a végén kéne lefesteni amikor már nincsen koszolás. Szükségünk lesz még gipszre. Mariann közben a műhelyben kifestette a beázott falrészt, és ellátott minket minden finomsággal.)

Ide írom kicsit lejjebb , hogy ismét két új látogató volt a kupolában észrevételem az hogy érdeklődés van. Én is dolgozom rajta, de nagyon jó lenne ha valami használható kis távcső lenne a szakkörön ideglenesen.

És végül egy kép a kis pénteki festőcsapatról.


Kép
Nemeth
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009.09.27. 15:10

Re: A Csepeli Csillagvizsgáló rendbetétele

Hozzászólás Szerző: Nemeth » 2010.11.10. 11:29

Sajnos az elmúlt hetekben nem értem rá, de most pénteken mennék, és el is vihetem a távcsövemet (SkyWatcher 114/900) amit ideiglenesen ott tudok hagyni ha valahova elzárható...
Attila
Kryszh
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2010.05.18. 17:41

Re: A Csepeli Csillagvizsgáló rendbetétele

Hozzászólás Szerző: Kryszh » 2010.11.10. 19:32

Nemeth írta:Sajnos az elmúlt hetekben nem értem rá, de most pénteken mennék, és el is vihetem a távcsövemet (SkyWatcher 114/900) amit ideiglenesen ott tudok hagyni ha valahova elzárható...
Attila


Szia Attila! Szerintem ha tiszta az ég hozd el. Ha kocsival jössz és nem nagy teher természetesen. Azt hogy hova hogyan tudjuk elzárni, azt megbeszéljük a szakkörön. A segítséget előre is köszönöm.
Válasz küldése

Vissza: “Csillagdaépítés”