Óriásbinokulárok

Egyéb, a fenti kategóriákban nem elhelyezhető csillagászati eszközök.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Óriásbinokulárok

Hozzászólás Szerző: Attila » 2021.08.19. 14:27

Végh Zoli írta:
2021.08.19. 11:45
Letisztult , elegáns megoldás egy összetett mechanikai problémára . Nagy gratuláció a tervezőjének a mérnöki munkára .
Nagyon köszönöm, Zoli! :D

Sokat fejlesztgettem az alapötlettől kezdve, és még mindig van néhány apróbb ötletem, amivel még jobb lehet, de ez már így is kiválóan használható, "piac-érett" cucc.
Hihetetlen komfortot biztosít, és a remegésmentes nagy binokli már kétszemes távcső-élmény.

(Egy fejlesztést csak abbahagyni lehet, befejezni soha... :lol: )


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Dorcsi
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.08.11. 19:00

Re: Óriásbinokulárok

Hozzászólás Szerző: Dorcsi » 2021.10.01. 15:50

Sziasztok!
Múlt hét csütörtök óta nálam van a Scopium Nature 15x70-es binokulár 👍 s szerencsére hibásmentesen érkezett meg. A hétvégén ki tudtam próbálni, meglestem a Collinder 399-et, Alcor-Mizar kettőscsillagot, M31-et, Jupitert a holdjaival és a Holdat. Amint megpillantottam őket, elkápráztatott engem, gyönyörű látványban részesültem. "Waaooo" érzés fogott meg. Eléggé közel hozza a 15x-ös nagyítással.

UI: a binóra ráraktam a Csillagvadászok (Facebook csoport) logóját, ami házilag készített. A fotón nem látszik teljesen.
Elkészítése: Öntapadós mágnes lap egyik oldalára ragasztottam a logót, a másik oldala pedig a tapadós része.

Derült eget mindenkinek!
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
10x50 binokulár Scopium Wa
15x70 binokulár Scopium Nature
Avatar
Csillagos Pisti
Hozzászólások: 1639
Csatlakozott: 2010.03.17. 20:43

Re: Óriásbinokulárok

Hozzászólás Szerző: Csillagos Pisti » 2021.10.02. 02:31

Dorcsi írta:
2021.10.01. 15:50
Sziasztok!
Múlt hét csütörtök óta nálam van a Scopium Nature 15x70-es binokulár 👍 s szerencsére hibásmentesen érkezett meg. A hétvégén ki tudtam próbálni, meglestem a Collinder 399-et, Alcor-Mizar kettőscsillagot, M31-et, Jupitert a holdjaival és a Holdat. Amint megpillantottam őket, elkápráztatott engem, gyönyörű látványban részesültem. "Waaooo" érzés fogott meg. Eléggé közel hozza a 15x-ös nagyítással.

UI: a binóra ráraktam a Csillagvadászok (Facebook csoport) logóját, ami házilag készített. A fotón nem látszik teljesen.
Elkészítése: Öntapadós mágnes lap egyik oldalára ragasztottam a logót, a másik oldala pedig a tapadós része.

Derült eget mindenkinek!

No ez nagyon jó hír! Könnyebb viszont a binoklit úgy használni, hogy fordítva teszed az állványodra, azaz a "nyél" legyen az ég felé az objektívek alatt. Magasabbra tudsz felnézni vele. Jó eget.
Földvári István Zoltán
10x50 & 20x60 Tento, 70/500mm refr, 80/900mm refr, 127/1500mm MC + AZ5.
https://csillagokutjan.blogspot.com/
https://holdfenyarnyek.wordpress.com/
https://youtube.com/channel/UCTypZPog53vuLGwIzn7503Q
Lovász András
Hozzászólások: 2453
Csatlakozott: 2017.12.08. 16:06

Re: Óriásbinokulárok

Hozzászólás Szerző: Lovász András » 2021.10.02. 06:24

Dorcsi írta:
2021.10.01. 15:50
Sziasztok!
Múlt hét csütörtök óta nálam van a Scopium Nature 15x70-es binokulár 👍...
Örülök, hogy ilyen jók az első benyomások! :)
Én is kedvet kaptam vele egy kis "Andromedázáshoz".

Nekem is hasonló állványom van; könnyebb feljebb tekinteni a binóval, ha ülsz és magad felé döntöd az állványt. Istvánnak igaza van: érdemes megfordítani a fejen a távcsövet. Én állvánnyal csak kb. 50° magasságig nézelődöm; ha az objektum feljebb van, akkor egy vastag, keskeny polisztirol táblára fekszem, hogy oldalt a 2 könyököm (lefelé) elférjen, és az binokulárt az objektív közelében tartva, valamint a szemgödrömben megtámasztva kényelmesen elérem a zenitet. Szinte áll a kép. :)
15x70 Scopium Nature binokulár
254/1200 Dobson,
eq-platform
Avatar
Dorcsi
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.08.11. 19:00

Re: Óriásbinokulárok

Hozzászólás Szerző: Dorcsi » 2021.10.02. 15:35

Egyáltalán nem vagyok csalódott. Nem bántam meg, hogy ezt a típust választottam.
Lovász András! Köszi az ötletet, kipróbálom.
Földvári István Zoltán! Nemrég meg fordítottam a csövet. Le is fotóztam.

Későbbiekben lesz rajta egy Skywatcher vöröspont kereső. Segítséggel rá tudom majd szerelni.

Derült eget!
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
10x50 binokulár Scopium Wa
15x70 binokulár Scopium Nature
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Óriásbinokulárok

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2021.10.02. 15:59

Dorcsi írta:
2021.10.02. 15:35
Egyáltalán nem vagyok csalódott. Nem bántam meg, hogy ezt a típust választottam.
Lovász András! Köszi az ötletet, kipróbálom.
Földvári István Zoltán! Nemrég meg fordítottam a csövet. Le is fotóztam.

Későbbiekben lesz rajta egy Skywatcher vöröspont kereső. Segítséggel rá tudom majd szerelni.

Derült eget!
👍
Imerkó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2021.10.13. 06:54

Re: Óriásbinokulárok

Hozzászólás Szerző: Imerkó » 2021.10.13. 13:17

Sziasztok! Csaklakoznék a "klub"hoz egy 28x110-es binokli társaságában :) Ma jött meg az állvány, egy Omegon Titania tripod meg egy szintén Omegon kengyeles állvány. A binoklit a központi merevítő rudazat mindkét végén egy fotóállvány adapterrel rögzítettem egy prizmasínhez, mégiscsak egy 4 és fél kilós jószágról van szó, így sokkal stabilabb. A prizmasínt meg maga az állvány fogja. Betonstabil, nem remeg, nem nyeklik nyaklik :)
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Imerkó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2021.10.13. 06:54

Re: Óriásbinokulárok

Hozzászólás Szerző: Imerkó » 2021.10.13. 13:21

Még két kép
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Óriásbinokulárok

Hozzászólás Szerző: Attila » 2021.10.13. 13:45

Imerkó írta:
2021.10.13. 13:21
Még két kép
Ez nagyon komoly cucc, és nem olcsó. 👍
A képminőségről, főleg a színezéséről tudsz valamit mondani? (Ha jól látom, nem ED.)

Biztosan nagyon stabil, ahogy írtad is; ugyanakkor nagyon kényelmetlen lehet a használata az alacsonyan repülő harci helikopterek fölötti magasságokon... ;)
(A zenitben és környékén - ahol a legjobb az ég - konkrétan el sem tudom képzelni vele a nézelődést...) :shock:
Ezt hogyan oldod meg?

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Imerkó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2021.10.13. 06:54

Re: Óriásbinokulárok

Hozzászólás Szerző: Imerkó » 2021.10.13. 14:09

Hát ha teljesen kihúzom a lábakat és kitekerem a hosszabbítót,úgy már elég magas, de inkább majd ülve fogok nézelődni. Vagy így is,úgy is :) Az ára? Nem két forint volt.. A tripod volt egy 70 es, a kengyel kerek 100-as, a binokli 250 ropi.. Nem,nem ED, bele sem merek gondolni,hogy akkor mennyibe fájna.. :D mivel ma délelőtt jött meg az állvány, éjjelente csak remegő kezekkel próbáltam :D hajnalban felébredtem picivel 2 előtt, a felhők közt pont volt egy lyuk,ahol az Orion látszott. Nosza, nézzük meg a ködöt.. Szép fényes volt,de hát remegő kezekkel.. Szabályosan izomlázam lett :D most persze napokig felhős idő lesz, bocsánatot is kérek mindenkitől.. :D
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb eszközök”