Bino-benézők

Egyéb, a fenti kategóriákban nem elhelyezhető csillagászati eszközök.
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1708
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Bino-benézők

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2021.11.13. 21:03

Mozdonyos írta:
2021.11.13. 20:47
D.Laci írta:
2021.11.13. 18:39
Bino-viewer fanok figyelem!
Nézelődtem az Astroshop oldalán és mit találtam:
Egy az eddig általam ismerttől merőben más optikai elrendezésű tükrös benézőt.
Állítólag lényegesen fényesebb és kontrasztosabb képpel, mint a prizmás kialakítások és újszerű megoldással a szemtávolság állítására.
Ja és nem kell hozzá korrektor, viszont szorítógyűrűs az okulár rögzítése.
Mivel kísérletező típus vagyok, rögtön rendeltem is belőle.
Remélem ez valóban nem szenved az eddig általam kifogásolt fényszegény képlágyító betegségtől.
Majd meglátjuk.

https://www.astroshop.eu/instruments/om ... 5-/p,57295

D.Laci
Gratulálok.
Kiváncsi vagyok én is, hogy milyen lesz.
Mostanában én is sokat nézelődöm az
Astroshop oldalán.

Köszi, akkor Te is látod, hogy napról - napra emelkednek az árak a mi kemény Forintunkban.
Ezért nem vártam tovább, mert ennek a benézőnek is 5 ezret emelkedett az ára 2-3 nap alatt.
Azért ha valaki végigolvassa a leírását, abból csak-csak kijön az amire jóval korábban Kása Janival (mephi) utaltunk, hogy a prizmás rendszer fény és vele együtt kontraszt szegény.
(Milyen sokan lehurrogták a véleményünket.)
Olyat nem is vettem volna még egyszer, erre viszont kíváncsi vagyok. Lehet, hogy csalódás lesz, de annyi erővel be is jöhet.
Még az okuláron gondolkodok, hogy vegyek egy másik BCO 18mm-t, vagy egyből egy másik Baader zoom-ot.
Ha AtiCelestron5091 (Dézsi Attila) olvassa, talán reagál, hogy milyen a Baader zoom-ok használata a bino-benézőben.

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1708
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Bino-benézők

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2021.11.13. 21:38

Attila írta:
2021.11.13. 20:19
Én most jutottam ara az elhatározásra, hogy eladom az enyémet.
Ez egy teljesen újszerű és hibátlan állapotban lévő William Optics típus, a két hozzá adott WO okulárral és a nyújtótaggal, saját dobozában.

Konkrétan ilyen: https://williamoptics.com/binoviewer-complete-package

Az ára 60eFt.
Hamarosan az aprókra is fel fogom tenni.


WO.JPG




MDA

Ha megkérdezhetem, mi adta az utolsó lökést Attila?

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Bino-benézők

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2021.11.13. 21:49

D.Laci írta:
2021.11.13. 21:03
Mozdonyos írta:
2021.11.13. 20:47
D.Laci írta:
2021.11.13. 18:39
Bino-viewer fanok figyelem!
Nézelődtem az Astroshop oldalán és mit találtam:
Egy az eddig általam ismerttől merőben más optikai elrendezésű tükrös benézőt.
Állítólag lényegesen fényesebb és kontrasztosabb képpel, mint a prizmás kialakítások és újszerű megoldással a szemtávolság állítására.
Ja és nem kell hozzá korrektor, viszont szorítógyűrűs az okulár rögzítése.
Mivel kísérletező típus vagyok, rögtön rendeltem is belőle.
Remélem ez valóban nem szenved az eddig általam kifogásolt fényszegény képlágyító betegségtől.
Majd meglátjuk.

https://www.astroshop.eu/instruments/om ... 5-/p,57295

D.Laci
Gratulálok.
Kiváncsi vagyok én is, hogy milyen lesz.
Mostanában én is sokat nézelődöm az
Astroshop oldalán.

Köszi, akkor Te is látod, hogy napról - napra emelkednek az árak a mi kemény Forintunkban.
Ezért nem vártam tovább, mert ennek a benézőnek is 5 ezret emelkedett az ára 2-3 nap alatt.
Azért ha valaki végigolvassa a leírását, abból csak-csak kijön az amire jóval korábban Kása Janival (mephi) utaltunk, hogy a prizmás rendszer fény és vele együtt kontraszt szegény.
(Milyen sokan lehurrogták a véleményünket.)
Olyat nem is vettem volna még egyszer, erre viszont kíváncsi vagyok. Lehet, hogy csalódás lesz, de annyi erővel be is jöhet.
Még az okuláron gondolkodok, hogy vegyek egy másik BCO 18mm-t, vagy egyből egy másik Baader zoom-ot.
Ha AtiCelestron5091 (Dézsi Attila) olvassa, talán reagál, hogy milyen a Baader zoom-ok használata a bino-benézőben.

D.Laci
Igen.
Szépen kúsznak az árak.
Láttam hogy Ankalimon kollega is használ
Baader zoom-okat a binobenézőjével.
Avatar
gyuri17
Hozzászólások: 1285
Csatlakozott: 2018.01.02. 20:17

Re: Bino-benézők

Hozzászólás Szerző: gyuri17 » 2021.11.13. 21:54

D.Laci írta:
2021.11.13. 18:39
Bino-viewer fanok figyelem!
Nézelődtem az Astroshop oldalán és mit találtam:
Egy az eddig általam ismerttől merőben más optikai elrendezésű tükrös benézőt.
Állítólag lényegesen fényesebb és kontrasztosabb képpel, mint a prizmás kialakítások

D.Laci
Van alapja ennek az állításnak, mivel a alkalmazott prizmás nyalábosztó nem tudja a fény 50-50% felosztani, így az egyenlő fényintezítást a fényesebbik oldalon egy enyhe neutrális szűrővel kiegyenlítik. Továbbá ott van még a rendkívül vastag üveganyag is.
Gyuricza István
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1708
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Bino-benézők

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2021.11.13. 22:13

gyuri17 írta:
2021.11.13. 21:54
D.Laci írta:
2021.11.13. 18:39
Bino-viewer fanok figyelem!
Nézelődtem az Astroshop oldalán és mit találtam:
Egy az eddig általam ismerttől merőben más optikai elrendezésű tükrös benézőt.
Állítólag lényegesen fényesebb és kontrasztosabb képpel, mint a prizmás kialakítások

D.Laci
Van alapja ennek az állításnak, mivel a alkalmazott prizmás nyalábosztó nem tudja a fény 50-50% felosztani, így az egyenlő fényintezítást a fényesebbik oldalon egy enyhe neutrális szűrővel kiegyenlítik. Továbbá ott van még a rendkívül vastag üveganyag is.

A leírás szerint, ebben a benézőben 99%-os reflexiójú dielektrikus tükröt használnak, így hihető lehet a prizmáshoz viszonyítva világosabb és kontrasztosabb kép.


D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1708
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Bino-benézők

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2021.11.13. 22:51

kazi írta:
2021.11.13. 20:41
Végh Zoli írta:
2021.11.13. 20:27
Vizi Péter írta:
2021.11.13. 19:04
"Number of lenses 7
Number of groups 5 "

Tehát ebben valami turpisság van... Nem baj, kíváncsian várom a tapasztalatokat!
Akkor ebben egy beépített lencserendszer miatt nem zabálja a fényutat ?
Mondjuk hiába tükrös, ha ebben is van egy csomó üveg
https://images.app.goo.gl/y8iFTJD2F9EPYaYK6
Együk meg a pudingot és majd kiderül!
Nem leszek elfogult.

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Lovász András
Hozzászólások: 2479
Csatlakozott: 2017.12.08. 16:06

Re: Bino-benézők

Hozzászólás Szerző: Lovász András » 2021.11.14. 07:19

... ráadásul egyenes állású képet ad!!! :o
Laci, szerintem ez még Neked is tetszeni fog! :)
15x70 Scopium Nature binokulár
254/1200 Dobson,
eq-platform
Avatar
gyuri17
Hozzászólások: 1285
Csatlakozott: 2018.01.02. 20:17

Re: Bino-benézők

Hozzászólás Szerző: gyuri17 » 2021.11.14. 07:23

Az, hogy miért van benne ennyi lencse, annak egy egyszerű oka van. Szimplán alkalmazott 4 tükör is elég lenne a binukuláris nézet megvalósításához, de akkor, mivel a belépő nyalábosztó tükrök fele akkora mint az okulároldali és ráadásul messzebb is van az okulár mezejétől, így rendkívül szűk (csőlátás) mező marad megvilágított. Ezért, - mint a periszkopokban is- lencse rendszerekkel kell megoldani azt, hogy ez a hatás ne érvényesűljön. A lencsék alkalmazásával valószínű, hogy a kép is átfordul, de mivel egyel több az átfordítás a prizmáshoz mérten, ezért a másik csoportal vissz van fordítva.
Gyuricza István
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Bino-benézők

Hozzászólás Szerző: Attila » 2021.11.14. 08:53

D.Laci írta:
2021.11.13. 21:38
Ha megkérdezhetem, mi adta az utolsó lökést Attila?

D.Laci
Szia Laci!

Kicsit hosszabb lesz a magyarázat, bocsi...

Igazság szerint már eddig is hezitáltam, hogy megtartsam-e, mivel alig használtam.

Nem vitatom, hogy nagyon jó két szemmel nézni az eget (sőt, mindig úgy kellene!), de amióta megvettem a Bresser 20x80ED binokliját (és azt a saját tervezésű bino-állványomon használom... ;) ), ez az igényem nagyrészt "kielégítődött"; nagyon szuper, full kényelmes így ez az összeállítás a rezzenéstelen képpel, akár zenitben is. Így ez adta az "első lökést".

A bolygókhoz, és más, nagyobb nagyítást vagy átmérőt igénylő objektumokhoz persze még ez a bino is nagyon kicsi, de a benézőhöz a távcsövemmel csak a hozzá adott WO okli-párt tudtam használni (mivel a meglévő okulársorozatomat nem akartam, illetve nem tudom megduplázni). Jó képe van/volt, de csak egy nagyítással, ráadásul csak a beépített (vagy még nagyobb) nyújtással használható. Magyarul nincs baja, sőt, teljesen jó, de számomra így nem érdemes megtartani.

Főleg, miután - már a Te figyelemfelhívó beírásodat jóval megelőzően is - nézegettem a tükrös bino-benézőt, csak nem az általad megjelölt forrásból, hanem a Bresser-es változatot:
https://www.bresser.de/en/Astronomy/Acc ... -1-25.html

Igaz, ez oklik nélkül is drágább, mint akár a WO új ára volt okulárokkal együtt (...), de - állítólag, ha igaz - nyújtás nélkül használható. Tehát erősen gondolkozom, hogy megrendeljem-e. Ráadásul valaki itt alább tett egy olyan megjegyzést - amit magam is hasonlóképpen gondolok, bár kissé sántít... -, hogy egy jó benéző "átlagos minőségű" okulárokkal még mindig jobb, mint az egyszemes nézelődés a legjobb okulárral. Így lehet, hogy adok egy lehetőséget ennek a benézőnek egy "sima, minimál budget-es" Bresser 50°-os okli-sorozattal.

Habár a Bresser oldalán eddig egy vásárlói vélemény olvasható, ami szerint erős becsillanásokat produkál a cucc fényesebb objektumok esetén, ami óvatosságra int, de talán javítható. Tehát még nem biztos, hogy meg fogom rendelni, de a jelenlegi biztosan kihasználatlan; ezért adom el.

Mindenesetre én is nagyon várom az első tapasztalataidat!!! :?

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
kazi
Hozzászólások: 1206
Csatlakozott: 2019.02.23. 13:55

Re: Bino-benézők

Hozzászólás Szerző: kazi » 2021.11.14. 10:09

Ennél a fajta benezonel a kép nagy része mono, csak középen van egy sáv, amit mindkét szemmel látsz.
Kazinczi Zoltán
Celestron Nexstar 6 SE, 120/950 GPU, 12x60 bino
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb eszközök”