Binokulárok

Egyéb, a fenti kategóriákban nem elhelyezhető csillagászati eszközök.
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2016.11.21. 18:22

Nos, kicsit utánaástam magam a binó kollimálásnak (Gugli a barátom :D ) és az előbb megcsináltam a kollimációt. Gyönyörűen fed a 2 kép, csodálatos világ tárult elém. Láttam a szovjet 12x40-ben is sok mindent, de itt a 70 miatt döbbenetes volt a különbség. Viszont látom azt is, amit írtatok, hogy ide már szinte kötelező az állvány. Letámasztva sem az igazi. Megvan a következő projekt, vagy a Mircea által írt Bizooka ©, vagy egy paralelogramma állvány.
Most persze körbeér a szám. :lol:
Frigyes
Üdv: Frigyes
Avatar
Gábor1967
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2010.05.31. 08:59

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Gábor1967 » 2016.11.22. 09:08

Frigyes írta:Nos, kicsit utánaástam magam a binó kollimálásnak (Gugli a barátom :D ) és az előbb megcsináltam a kollimációt. Gyönyörűen fed a 2 kép, csodálatos világ tárult elém. Láttam a szovjet 12x40-ben is sok mindent, de itt a 70 miatt döbbenetes volt a különbség. Viszont látom azt is, amit írtatok, hogy ide már szinte kötelező az állvány. Letámasztva sem az igazi. Megvan a következő projekt, vagy a Mircea által írt Bizooka ©, vagy egy paralelogramma állvány.
Most persze körbeér a szám. :lol:
Frigyes


Látod Frigyes sok mindent meg tudsz Te is csinálni, csak szerintem elsőre idegenkedtél a dologtól, meg félhettél szerintem, hogy kudarc élményt érsz el. Nagyon örülök személy szerint, hogy sikerült a beállítás! Annál is inkább, mivel most már van jó mély egező műszered. Az állvány beszerzését én is csak javasolni tudom. Sokkal több információt és részletesebb képet kapsz egy állvány használata mellett. Érdemes körülnézni állvány ügyileg a Jófogáson vagy a Vaterán, mindegyiken időnként fel fel bukkan egy egy számunkra értékes állvány :idea:

üdv.,
Gábor
"A kitakarásmentes távcső lényege, hogy ne takard ki az összetartó fénysugár közepét, mert ez a távcsöved lelke" - A. S. Leonard
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2016.11.22. 11:19

Gábor1967 írta:Látod Frigyes sok mindent meg tudsz Te is csinálni, csak szerintem elsőre idegenkedtél a dologtól, meg félhettél szerintem, hogy kudarc élményt érsz el. Nagyon örülök személy szerint, hogy sikerült a beállítás! Annál is inkább, mivel most már van jó mély egező műszered. Az állvány beszerzését én is csak javasolni tudom. Sokkal több információt és részletesebb képet kapsz egy állvány használata mellett. Érdemes körülnézni állvány ügyileg a Jófogáson vagy a Vaterán, mindegyiken időnként fel fel bukkan egy egy számunkra értékes állvány :idea:

üdv.,
Gábor

Szia Gábor!
Köszönöm, hogy osztozol az örömömben, ritka (sajnos) az ilyen manapság. :lol:
Igazad van, jobban tartottam tőle, mint amekkora feladat valójában volt. Az élmény viszont leírhatatlan, ezt tényleg meg kellett tapasztalni. Nyilván lesz vele még feladat a tökéletesség felé vezető úton, de megnyugodtam, hogy egy elég használható eszközt vettem.
Most tervezek egy saját gyártású paralelogramma állványt (az alkotás öröméért) az EQ3 alulábra építve (legalább annak is használt veszem).
Üdv: Frigyes
Üdv: Frigyes
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2016.11.22. 12:32

Örülök, hogy pesszimista hsz-om ellenére, magad sikerült kollimálni a binót!
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2016.11.22. 13:04

SzZoli írta:Örülök, hogy pesszimista hsz-om ellenére, magad sikerült kollimálni a binót!

Köszönöm! ;) Frigyes
Üdv: Frigyes
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2016.11.24. 09:11

Sziasztok!
Van valamilyen lehetőség a Delta 15X70-re szűrőt tenni (pl. UHC lenne érdekes). Nyilván kettő kellene, de hová és hogy lehet rögzíteni? Vannak ilyen speciális szűrők, mint a clip szűrők?
Vagy eleve ördögtől való ötlet binóra szűrőt tenni? :twisted:
Köszönöm: Frigyes
Üdv: Frigyes
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.11.24. 11:09

Házilag WC gurigábol, amit a visszahajtott gumira lehet huzni. Éppen most csinálok hasonlot: Sz.,............. binonál használom a szűrést, ám csak "félszemesen" vagyis egyik csővőn. Képértelmezést javit valoban.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2016.11.24. 12:24

géza írta:Házilag WC gurigábol, amit a visszahajtott gumira lehet huzni. Éppen most csinálok hasonlot: Sz.,............. binonál használom a szűrést, ám csak "félszemesen" vagyis egyik csővőn. Képértelmezést javit valoban.

Nem gond a betekintés szempontjából, hogy a szűrő kijebb van, mint a gumikagyló? Olyanra gondolok, hogy az ember akaratlanul is hozzápislog a szűrő üvegéhez és szennyezi azt.
Ötletet viszont adtál vele. Valami olyat kellene barkácsolnom, amivel a gumikagylón belül, az okulár lencse után közvetlen tudnám tartani a szűrőt. Így a gumikagyló maradna, mint "távtartó".
Nem tudom, kivitelezhető-e, este megnézem.
Üdv: Frigyes
Üdv: Frigyes
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.11.24. 13:35

A szűrőket a Zeissék is a fényut legvégére tervezik (menetes rész). Pld. tudok régi olcso fotoszűrőket felhasználni. A pislantás is tisztithatobb. Tegnapi vásárlásom, általános Nitrohigito 1l - 700Ft., melletti űvegben higitott-oldott pihekőnnyű habanyag eldobhato élelemtarto (tányér? az a fehér darabka), hurkapálcára tekert ecsetrongy (eldobhatos..) műag. fedo áztatáshoz. A gumirészek minden okulárrol lehuzhatok. Nem is tudom mi lesz, ha ezek kezdenek majd lerohadni. A papirguriga elkészűlte után ebben a szagos oldatban áztatva- száritva kőkemény, reszelhető anyag lesz. Sz...........................17. 05 24én: talán a visszahajtható gumi(?) részeket lehet ápolni a HIFI hangszóró membránokat ápoló patikai glicerinnel. Hasonló eset. Nem tudom. Mintha előtte vizezni kéne.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára géza 2017.05.24. 10:27-kor.
Avatar
Tom
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2011.07.26. 10:39

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Tom » 2016.11.24. 14:00

Számomra nem világos, mihez kell ez a műanyag takony? :)
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb eszközök”