Amici-prizma/Zenittükör

Egyéb, a fenti kategóriákban nem elhelyezhető csillagászati eszközök.
Végh Zoli

Re: Amici-prizma/Zenittükör

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2022.01.25. 17:14

Anti_45 írta:
2022.01.24. 14:41
gyuri17 írta:
2022.01.24. 12:37
Anti, sajnaos márka válogatja. Nekem három fajta van/volt, és két eltérő meneten kivül, a harmadig példányba hernyócsavarral volt rögzítve a V-hornyos végződésű hüvely.
Elég szomorú.
Igazából azért kérdeztem, mert arra gondoltam,hogy majd,egyszer, valamikor :) vennék egy kis helikális fókuszírozót és azt nem a kihuzatba tenném,hanem a zenittükör okulárhüvelyének helyére. Azt úgy kényelmesebbnek érezném mintha a csövön lenne.
Na,mindegy. Először a zenittükör legyen meg,aztán majd megmérem. :)
Megnéztem az én kommersz zenittükrömhöz a helikális toldatot . Nem stimmel a menete . Az elgondolásod jó , de kell esztergáltatnod egy közgyűrűt az összehozáshoz . Helikálist itt kapsz olcsón :
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R ... &_osacat=0
Anti_45

Re: Amici-prizma/Zenittükör

Hozzászólás Szerző: Anti_45 » 2022.01.25. 18:35

Végh Zoli írta:
2022.01.25. 17:14
Anti_45 írta:
2022.01.24. 14:41
gyuri17 írta:
2022.01.24. 12:37
Anti, sajnaos márka válogatja. Nekem három fajta van/volt, és két eltérő meneten kivül, a harmadig példányba hernyócsavarral volt rögzítve a V-hornyos végződésű hüvely.
Elég szomorú.
Igazából azért kérdeztem, mert arra gondoltam,hogy majd,egyszer, valamikor :) vennék egy kis helikális fókuszírozót és azt nem a kihuzatba tenném,hanem a zenittükör okulárhüvelyének helyére. Azt úgy kényelmesebbnek érezném mintha a csövön lenne.
Na,mindegy. Először a zenittükör legyen meg,aztán majd megmérem. :)
Megnéztem az én kommersz zenittükrömhöz a helikális toldatot . Nem stimmel a menete . Az elgondolásod jó , de kell esztergáltatnod egy közgyűrűt az összehozáshoz . Helikálist itt kapsz olcsón :
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R ... &_osacat=0
Köszi, Zoli!
Én is ezeket nézegettem,csak az AliExpress-en,de lényegtelen,mert nagyjából egy árba mozognak.
Hát akkor az lesz a megoldás amit mondtál,ha meglesz a zenittükör.
Kiss Antal
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb eszközök”