Beszéljük meg

Az MCSE mint egyesület általános vitafóruma, elsősorban tagok hozzászólásait várjuk!
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2013.10.20. 12:10

Miért nincs benne a szabályzatban?

Persze benne kellene, hogy legyen.
A fórum készítőinek mentségére: kevesen vannak.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Imre » 2013.10.20. 16:00

Tudomásom szerint az érvényes MCSE tagság az egyetlen feltétele új téma nyitásának. Nálam sem volt beállítva, reklamáltam. Én "mpt" közreműködésével oldottam meg a dolgot, - habár ez automatikusan kellene történjen a tagság érvényesítésekor (tagdíj befizetés), illetve a megszünésekor (elmaradt befizetés). Volt róla szó, az értesítést a forumozók is olvashatták. Nyílván aki érdekelt az új téma nyitás ügyben, az mondjuk a keresővel rá tud kérdezni erre is, pl.: "téma nyitás feltétele" keresésével. Persze ha valaki nem használ ékezetet, az a magyar szövegben nem találja meg ezt, hacsak nem csillagozza ki valamennyi ékezetes betű helyét! Különben a "topic" a "topik" a "téma" az "új téma" a "téma nyitás" a "jogosultság" stb. keresése ís érdekes eredményt ad. Akinek van ideje, az elszórakozhat azzal, hogy mit és hogyan kell beírni, hogy azt találja meg, amit keres! Az okokat és a magyarázkodást most hagyjuk... nagyon messzire vezet! Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2013.10.20. 18:22

Imre írta: Volt róla szó, az értesítést a forumozók is olvashatták. Nyílván aki érdekelt az új téma nyitás ügyben, az mondjuk a keresővel rá tud kérdezni erre is, pl.: "téma nyitás feltétele" keresésével.

Tudod Imre, az élet nem áll meg. Minden nap új lehetőség nyílik arra, hogy új fórumtaggal bővüljünk.
Ne várjuk el tőlük, hogy arra guglizzanak, hogy "Hogyan lehet topikot nyitni a Csillagvárosban?", ha már van - Fórum szabályzat-, akár ékezettel, akár anélkül. ;)
Sz .v. sz.
Üdv,
L.
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2013.12.04. 11:23

Szerk: A "Dávid Gyuka kérdések" topicban megkezdett gondolatokhoz szólnék hozzá:

Miért gondoljátok, hogy a mecénás másnak adja a pénzét?
A tévedés kockázatával...
Van egy cégem "A".
Csinálok egy "másikat", "B".
Felpumpálom apportként bevitt szellemi termékkel. Know how; Hogyan kell fingal pirostojást festeni?
Tönkre megy "B".
Az "A" cég felvásárolja "B"-t az apport összegéért.
"B" kiveszi az apport árát, "rendesen adózik" utána. :)
Az "A" cég adózatlan pénzből vásárol, mert költségként elszámolja "B" árát, majd "becsületesen adózik". :)
Nem nagy fogás, de az arányok sokat segíthetnek...
Money for nothing. :(
Üdv,
L.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Dlajos 2013.12.04. 18:28-kor.
dzsobacsi
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2009.09.18. 09:57

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: dzsobacsi » 2013.12.04. 16:52

Dlajos írta:Miért gondoljátok, hogy a mecénás másnak adja a pénzét?
A tévedés kockázatával...
Van egy cégem "A".
Csinálok egy "másikat", "B".
Felpumpálom apportként bevitt szellemi termékkel. Know how; Hogyan kell fingal pirostojást festeni?
Tönkre megy "B".
Az "A" cég felvásárolja "B"-t az apport összegéért.
"B" kiveszi az apport árát, "rendesen adózik" utána. :)
Az "A" cég adózatlan pénzből vásárol, mert költségként elszámolja "B" árát, majd "becsületesen adózik". :)
Nem nagy fogás, de az arányok sokat segíthetnek...
Money for nothing. :(
Üdv,
L.


Kedves Lajos!
A céges ügyeskedések tárháza elég gazdag, az általad megfogalmazott példában azonban nagy különbség van a vásárol(költség, ráfordítás) és a vásárol(beruházás) között. Különben elvi síkon (ügyeskedő, saját haszonra nagylelkű mecénás, "kreatív" főkönyvelők garmadája, stb) egyetértek :-(

Üdv
Guest

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Guest » 2013.12.04. 17:41

Dlajos írta:Miért gondoljátok, hogy a mecénás másnak adja a pénzét? L.


Minden bizonnyal én vagyok a hülye......de, mi van, kinek, mekkora és egyébként is hány éves az a kapitány???
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2013.12.04. 18:06

Nem, én vagyok a hülye!
Lemaradt, hogy a "Dávid Gyula kérdések" topicot folytattam itt. Kár lenne szét off-olni azt a témát...
Elnézést!
Üdv,
L.
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2013.12.04. 18:09

Igen, dzsobacsi, félreérthető voltam, elnézést. :oops:

ez az alak valószínűleg nagyobb pénzek fölött diszponál, mint az egész magyar felsőoktatás és K+F szféra együttvéve, és ilyesmire szórja el. Mondjuk ennyi pénzből vehetett volna néhány gimnáziumi fizikakönyvet, esetleg el is olvashatta volna...

Éppen most szedik el tőle élelmesebb fiatalok.

stb...
Arra gondoltam, hogy OK, nyerhet egy buta ember a lottón, lehet gazdag egy szélhámos, potyaleső, jó helyen nyaló, korrupt stb. ember is, de az igazán gazdag, a vállalkozásaiból folyamatosan gazdagodó ember biztosan nem buta, a szó klasszikus értelmében. Lehet megkérdőjelezni a vállalkozása hasznosságát, etikusságát, de ostoba ember hamar elvesztené a vagyonát a piacon.
Nincs szükségük fizika könyvre, nem azért mert megtanulták, hanem azért, mert meg tudják fizetni, és meg is fizetik az igazi szakértőt és megfizetik a "másik oldal" szakértőjét is a szakmai tanácsért.
Ha nem egyértelmű a dolog, elmenekülnek, nem fogják "kinyernia vízbül a zoxigént".
Értelmes fiataloknak nincs esélyük arra, hogy lenyúlják, ravaszabbak ők ennél, garancia kell mindenre.
(Fiatal koromban dolgoztam édesapám festő-tapétázó vállalkozásában. Egy igazán gazdag ember "házát" tataroztuk. Amikor elkészültünk, a felét azonnal kifizette, a másik felét ügyvédi letétbe helyezte és csak három hónap múlva, a szavatosság lejárta után kaptuk meg. Mi a szerencsésebbek közé tartoztunk... ;) )
És abban is biztos vagyok, hogy "ez az ember" sem fog belebukni, meg van már a "B" terv is.

Nemrég mondta egy úr, akire sokan figyelnek itthon és külföldön egyaránt; "Ne azt figyeljék, hogy mit mondok, hanem azt, hogy mit teszek!"
Ebben sok minden benne van.

A példa amit hanyagul odavetettem egy esetleges "B" terv forgatókönyve lehet, a tévedés kockázatával.
Üdv,
L.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2013.12.04. 19:05

Az emberi viselkedés is fizika, a belső és külső állapotnak megfelelően lépi a következő lépést, csak hát ugye annyiféle állapot van, hogy nem csoda, ha egyik lopik csalik, a másik meg világot akar megfejteni. :)
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: mpt » 2013.12.04. 19:23

Elnezest, mindennek mi koze a csillagaszathoz?

--mpt
Válasz küldése

Vissza: “Hírek, aktuális események, egyesületi élet”