A legújabb Meteor legjobb cikke

Az MCSE mint egyesület általános vitafóruma, elsősorban tagok hozzászólásait várjuk!
Avatar
madg
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2010.06.11. 22:03

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: madg » 2021.06.28. 22:51

Kicsit az "ominózus" cikkhez visszakanyarodva: Ezt a cikket olvasva 2021-ben senki nem gondol másra, mint a COVID19-re. Annak idején nagy örömmel látogattam Szatmáry tanár úr kozmikus fenyegetettségünkről szóló előadásait (is). Ott valóban kevés figyelmet fordítottunk a társadalmi kérdésekre, ilyen szempontból érdekes lehetne a cikk. Számomra sajnos (Péter megállapításaival egyetértve) olyan mértékben erőltetett az analógia, hogy emiatt teljesen érdektelenné válnak egy valós aszteroida becsapódás társadalmi reakciói.
Mzssiralop: A csillagok ihlette költészetet, irodalmat mindig szívesen olvasom a Meteorban, hiszen ez egy "romantikus" tudomány. :) A csillagászati vonatkozású játszótérrel pedig teljesen felcsigáztál, ott a helyünk a gyerekekkel! :) De úgy gondolom attól, hogy egy vírus helyére aszteroidát, oltás helyére bunkert írunk, még nem lesz csillagászati vonatkozású egy írás.
De, hogy ne csak kritizáljak: Most kezdem építeni a Jupiter rádiósugárzásának detektálására való antennát, talán nyár végére adatokkal is szolgálhatok, erről egy kis írást szeretnék majd eszközölni, (de nem pályázok a "A legújabb Meteor legjobb cikke" címre! :) ) ha belefér az újságba. (?)
Üveggörbítő tanonc
attilapalfi
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2021.04.14. 23:16

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: attilapalfi » 2021.07.28. 20:08

Ugy latom tema lettem ebben a topikban, amin most nagyon meglepodtem.

hg es D.Laci: nem dicsekvesbol raktam be a kepet, vagy irtam oda a tipusat az autonak (mar nem emlekszem melyik volt), hanem az oromomet akartam megosztani, hogy befert. (Egy ilyen autonal ez nem volt trivialis kerdes.) En nem is tettem emlitest loerorol, tipus a forma miatt volt fontos. Meg azt is sugallta, hogy milyen komikus, hogy ilyen autot vettem, aztan lett egy uj hobbim, amihez mennyire nem passzol, aztan megis osszejonnek a dolgok. Termeszetesen mindenki maga megitelheti a megnyilvanulasom, szive joga, de azt azert durvanak tartom, hogy ez masokat elrettentene a forumtol... :? Nem tudom mi koze hozza.

Facebookon nem osztok meg magamrol semmit, a hobbihoz kapcsolodo forumon akartam csak megnyilvanulni.

Aki jon az augusztusi eszlelotaborba, majd megnezheti, ahogy kipakolok belole, es sajat szemmel meggyozodhet rola, hogy tenyleg vicces. :)

D.Laci: "elkapkodott" vasarlasok miatt ne bankodj, en nem bantam meg 1 forintot se amit erre a hobbira koltottem. ;)
D.Laci írta:
2021.06.28. 19:51
Szerintem egészségesebb szép fokozatosan építkezni, egyre több tapasztalatot szerezni, de a mai világ nem mindig ilyen.
Emlékszem micsoda öröm volt, amikor egyre komolyabb eszközöket tudtam venni, még ha használtan is jutottam hozzá.
D.Laci
A fokozatossag megvan, meg akkor is ha te nem tudsz rola. 200-as Dobsonnal kezdtem, es nagyon hamar rajottem, hogy ez a hobbi sokaig maradni fog. Egyertelmu volt szamomra, hogy kell egy nagyobb melle.
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2021.07.29. 10:55

attilapalfi írta:
2021.07.28. 20:08
Ugy latom tema lettem ebben a topikban, amin most nagyon meglepodtem.

....
Aki jon az augusztusi eszlelotaborba, majd megnezheti, ahogy kipakolok belole, es sajat szemmel meggyozodhet rola, hogy tenyleg vicces. :)

D.Laci: "elkapkodott" vasarlasok miatt ne bankodj, en nem bantam meg 1 forintot se amit erre a hobbira koltottem. ;)

Kedves Attila!
Ha már így megszólíttattam, megnyugtatlak nem bánkódom, de nem reagálnék hosszabban, mert az észrevételeimet és véleményemet már korábban részletesen leírtam.
Nem gondoltam, hogy kerek egy hónap távlatából ez az önreklám még mindig téma.
Különben is, ez ebben a témakörben teljesen témaidegen.

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
attilapalfi
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2021.04.14. 23:16

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: attilapalfi » 2021.07.29. 12:33

D.Laci írta:
2021.07.29. 10:55
Nem gondoltam, hogy kerek egy hónap távlatából ez az önreklám még mindig téma.
Onreklam? :roll:
Egyetertek, szerintem sem kene tema legyek itt. Az onvedelem joga pedig megillet.

hg: Ha pedig azt szeretned, hogy tobben legyenek a forumon aktivak, akkor az ujakba ne koss bele, es kevesbe megy el a kedvuk az irastol.

Reszemrol lezarva, bocs az offert.
Avatar
madg
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2010.06.11. 22:03

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: madg » 2021.08.28. 09:35

A július-augusztusi számban Landy-Gyebnár Mónika "Hol a haló?" cikkében leközölt, Ábrahám Tamás által készített fotó a zsámbéki romtemplomról az én szememben az utóbbi idők leghangulatosabb, mély érzelmeket előhozó képe! Érdemes az eredeti felvételt is megtekinteni a januári észlelések közt!

Köszönöm Tamás!
Üveggörbítő tanonc
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2459
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: mephi » 2022.01.19. 21:25

Írjátok már meg, hogy mi a januári Meteor legjobb cikke, mert én nem kaptam belőle.
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
Válasz küldése

Vissza: “Hírek, aktuális események, egyesületi élet”