Észlelőszakkör a Polarisban

Az MCSE mint egyesület általános vitafóruma, elsősorban tagok hozzászólásait várjuk!
sanzik
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.01.08. 13:20

Re: Észlelőszakkör a Polarisban

Hozzászólás Szerző: sanzik » 2011.09.25. 19:11

hanee írta:Sziasztok!

Tegnap volt az első MCSE észlelőszakkör a Polarisban....


Nagyon jó kis összejövetel volt,szerintem mindenki jól érezte magát.
Jó hangulatú előadások,érdekes infók,új ismeretségek és remek észlelések ha röviden össze kellene foglalnom.
Várom a folytatást és köszönet a szervezésért!
Avatar
Mzssiralop
Adminisztrátor
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2009.07.29. 09:46

Re: Észlelőszakkör a Polarisban

Hozzászólás Szerző: Mzssiralop » 2011.09.25. 20:45

Jó, hogy ilyen sokan eljöttetek, szép délután-este volt!
Sidius

Re: Észlelőszakkör a Polarisban

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2011.09.25. 21:55

Azért jó, hogy ilyen sikeres a szakkör, nem is gondoltam volna. Ha közelebb lennék, egy-két alkalom erejéig én is beiratkoznék, hisz az sosem ártana, meg mert amúgy se voltam még soha a Polarisban. Sok örömteli foglalkozást kívánok minden résztvevőnek, vagy 100 év időtartamra!
sq
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2011.05.10. 15:00

Re: Észlelőszakkör a Polarisban

Hozzászólás Szerző: sq » 2011.09.26. 07:29

szerintem is jó volt, főleg látni, hogy mennyi sok ember gyűlt össze: újoncok, kevésbé újoncok, jóbarátok, barátok, ismerősök, kevésbé ismerősök, olyan ismerősök akik eddig csak egy nicknév voltak.

utána szerintem kihoztuk az égből amit lehetett, a szakkörösöknek és az idő közben érkező látogatóknak megmutattunk sok szép objektumot: m57, m27, pislogó köd, m13, LOVACSKA halmaz, bagoly-halmaz, ikerhalmaz, ep lyr, jupiter, m76, m31-32-110, ngc 7789, fiastyúk, garradd üsti, fátyol-köd (talán nem hagytam ki semmit)

ez utóbbi valószínűleg arra is jó bizonyíték, hogy azért fényszennyezett égen sem reménytelen a mélyég-észlelés, csak meg kell támogatni némi átmérővel.

remélem októberben újra találkozunk.

lf
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára sq 2011.09.27. 10:27-kor.
"alapvetően gonosz"
/by kukac/
haisch
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011.08.30. 01:45

Re: Észlelőszakkör a Polarisban

Hozzászólás Szerző: haisch » 2011.09.26. 12:10

Érdekesek voltak az előadások és a mi külön jó, hogy a már meglévő tudást frissíti és bővíti is. Csak ajánlani tudom, hogy aki kihagyta az első alkalmat, az a következőkön vegyen részt - nem késő csatlakozni. Az elmélet után a teraszon történő lézerkardozást követő 30 percben sajnos viszonylag sokan hazaindultak, pedig volt még mit nézni. Aki még életében nem látott mélyég objektumokat távcsövön keresztül, az saját szemével meggyőződhetett, hogy fotók közel sem azokat adják vissza, amit a valóságban látunk. Nem utolsókét némi támpontot adott a vásárlás előtt állóknak a különféle műszerekbe való betekintés lehetősége.
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Észlelőszakkör a Polarisban

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2011.09.26. 22:39

sq írta:
ez utóbbi valószínűleg arra is jó bizonyíték, hogy azért fényszennyezett égen sem reménytelen a mélyég-észlelés, csak meg kell támogatni némi átmérővel.



A távcsöved nagyobb volt, mint én, pedig engem sem kellett locsolni, hogy nagyra nőjjek.

Nem mondom, leesett az állam, amikor az M13-mat atomokra bontotta az a mozsárágyú, amit egyesek
távcsőnek csúfolnak...

:shock:
DannyL
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2011.09.09. 10:26

Re: Észlelőszakkör a Polarisban

Hozzászólás Szerző: DannyL » 2011.09.28. 13:49

Az okt. 15-ei, második szakkörön is lesz lehetőség éjszakai megfigyelésre?
Csak mert nem a Nap megtalálásával vannak gondjaim. :D
“Nem vagyok különösebben tehetséges. Csupán szenvedélyesen kíváncsi.” - Albert Einstein
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Észlelőszakkör a Polarisban

Hozzászólás Szerző: mpt » 2011.09.28. 14:21

Termeszetesen. A Polaris kedden, csutortokon es szombaton nyitva tart, nyugodtan lehet eszlelni a teraszrol.

--mpt
sq
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2011.05.10. 15:00

Re: Észlelőszakkör a Polarisban

Hozzászólás Szerző: sq » 2011.09.29. 12:20

Kukac írta:
sq írta:
ez utóbbi valószínűleg arra is jó bizonyíték, hogy azért fényszennyezett égen sem reménytelen a mélyég-észlelés, csak meg kell támogatni némi átmérővel.



A távcsöved nagyobb volt, mint én, pedig engem sem kellett locsolni, hogy nagyra nőjjek.

Nem mondom, leesett az állam, amikor az M13-mat atomokra bontotta az a mozsárágyú, amit egyesek
távcsőnek csúfolnak...

:shock:


örülök h tetszett, nem tudom ott bemutatkoztunk-e egymásnak mert elég rossz a rövidtávú memóriám, a hosszútávú pedig egyenesen pocsék. de ha nem, legközelebb azért megejthetnénk :)

sajnos egyelőre nem tudom, hogy az októberire tudok-e menni, ha tudok, mindenképp viszem majd megint a bojlert. ha valami objektumot szeretnél megnézni, nyogodtan hozd a listád, nem baj ha nem mindig ugyanazokat a kommersz dolgokat nézzük :)
"alapvetően gonosz"
/by kukac/
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Észlelőszakkör a Polarisban

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2011.10.03. 12:19

sq írta:
örülök h tetszett, nem tudom ott bemutatkoztunk-e egymásnak mert elég rossz a rövidtávú memóriám, a hosszútávú pedig egyenesen pocsék. de ha nem, legközelebb azért megejthetnénk :)

sajnos egyelőre nem tudom, hogy az októberire tudok-e menni, ha tudok, mindenképp viszem majd megint a bojlert. ha valami objektumot szeretnél megnézni, nyogodtan hozd a listád, nem baj ha nem mindig ugyanazokat a kommersz dolgokat nézzük :)


A napnézősre nem biztos, hogy el tudok menni, de az az utáni, mélyegezősre mindenképpen terveztem beugrani. Hozd a bojlert, felajánlás elfogadva, kézrázás betervezve.
Válasz küldése

Vissza: “Hírek, aktuális események, egyesületi élet”