Beszéljük meg

Az MCSE mint egyesület általános vitafóruma, elsősorban tagok hozzászólásait várjuk!
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: mizar » 2014.02.25. 21:31

tobe_ írta:Hold villanás megfigyelés : http://science.nasa.gov/science-news/science-at-nasa/2013/16may_lunarimpact/

Ezt most láttam tegnap, hogy ilyen is volt nemrég.


Sőt korábban is.

viewtopic.php?f=17&t=2089

Még aznap Te is írtál ebbe a topikba, de akkor nem izgatott fel ennyire a TLP.
Mint ahogyan most sem az előző hozzászóláshoz reagáltál.
Persze, nem kötelező.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2014.02.25. 23:17

Kedves tobe, mizar!

Örülök a cikknek, mert én nem bukkantam rá. A gyors felvillanások a Holdon gyakorlatilag csak a digitális fotózás óta keltenek nagyobb figyelmet. Nagyon rövid ideig tartanak (másodperc nagyságrendő) Sajnos ezekre nincs módom. Mindenesetre nagy szerepe van a véletlen szerencsének!
A hosszabb időtartamú fénylések, amelyek a Csillagváros korábbi leveleiben megjelentek hosszabb ideig, többnyire órás nagyságrendben látszanak. Az észlelésükhöz türelem kell: az észlelő kb. 15-20 percig nézi a Hold sötét oldalát, azután a szem elfárad, 5-10 perces pihentetés kell. Én a sötét oldalon ilyen TLP-t 1949 óta kb. 10 esetben láttam biztosan (igaz, hogy ebben a 65 éves időszakban volt jó pár év kihagyás, amikor nem volt módom észlelni). Viszont a Holdat nagyon sokat figyeltem az Apolló-expedíciók során (1968-72), a NASA-LION program keretében. Akkor a fényes oldal kiválasztott kisebb területeit is folyamatosan észleltük, nincsen el elhomályosodás. Ez méginkább macerás, mert a holdfény mégjobban kifárasztja a szemet. De türelemmel megoldható. De hát minden csillagászati észleléshez türelem kell! (Ez pl. hideg téli éjszakán nem is könnyű feladat.)
Azért jó lenne, ha itthon is meghonosodna megint egy ilyen program, a Brit Csillagászati Egyesületben 8-10, az USA-beli ALPO-nak mégtöbb észlelője van, és a folyóirataik rendszeresen közlik az ilyen észleléseket. Azt is tudatosítani kell, hogy ha esetleg egy-két órás észlelés során nem látok semmi figyelemre méltót, akkor is a negatív adat is fontos adat, mert az jelzi, hogy a távcsöven érzékelési határain belül nem volt abban az időszakban jelenség. - Szóval türelem, tiszta ég és jó szerencsét: Lajos
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2014.02.26. 20:16

mizar írta:
tobe_ írta:Hold villanás megfigyelés : http://science.nasa.gov/science-news/science-at-nasa/2013/16may_lunarimpact/

Ezt most láttam tegnap, hogy ilyen is volt nemrég.


Sőt korábban is.

viewtopic.php?f=17&t=2089

Még aznap Te is írtál ebbe a topikba, de akkor nem izgatott fel ennyire a TLP.
Mint ahogyan most sem az előző hozzászóláshoz reagáltál.
Persze, nem kötelező.



Csak más témát vetettem fel, hogy ne keljen hülyeségekkel foglalkozni, másrészt, meg ez érdekesnek véltem. Mostanában nem sok időt töltöttem itt, meg nincs sok olvasni való hozzászólás, ami van azt követem figyellek titeket azért. :)

Lajos bára is gondoltam, mert ő is nézegetett ilyeneket régebben, azt nem felejtettem el. Üdv Nektek is, szép estéket, meg Napot is nappalra. !

Most meg szép tiszta lett, meg a Mars is kezd már lassan feljönni hamarabb este, egy lábszár pörkölt főzés közben melegedve a tűznél lehet kirakom majd valamelyik jó este a csövet, aztán bele nézegetek én is.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2014.02.26. 21:37

K. Tobe! Én meg éppen azért örültem a levelednek, mert megéreztem a célodat. Jó étvágyat! Lajos
korei
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2009.11.19. 21:50

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: korei » 2014.03.01. 23:49

A moderalasi pontok koze fel lett veve egy olyan pont, amelyet David Gyula nem tud elfogadni, ezert kilepett a foromrol.
David Gyule tudasa nelkul azonban az elmeleti csillagaszat elveszti a hozzaszolasok helyessegebe vetett bizalmat. Lehet, hogy egy kerdesre adott valasz kifogastalan, de akik olvassak ketelkedhetnek benne. David Gyula tudasa es felkeszultsege a forumozok szamara garancia volt arra, hogy a temahoz irt valaszai a csillagaszok altal jelenleg altalanosan elfogadot allaspontnak felelnek meg.
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2014.07.17. 14:34

Fontosnak tartom hangsúlyozni, hogy itt már nem egy binokulár vásárlásáról van szó!
Nincs vitám Baranyi Zoltánnal, levelét az ő hozzájárulásával, példaként használom fel, erősen eltúlozva jelentőségét.
Tehát, lehetőleg velem ne kezdjen senki vitatkozni a Lidl-ről, mert már rég nem erről van szó!

Dlajos írta:"Mert ami neked nem felelt meg, azt nem dobta ki a szemétbe, hanem visszatette, hogy más, aki nem ért hozzá, megvehesse...
Cipőt a cipőboltból, távcsövet pedig NEM élelmiszerboltból kell vásárolni!"


Ami nekem nem felelt meg azok olyan hibák voltak,mint a szoruló fókuszírozó vagy dioptria állító...
De azt azért tegyük hozzá,hogy 5000Ft-s eszközről beszélünk,amelyet szó nélkül cserélnek!


Akkor neked miért nem felelt meg? Hiszen csak 5000 Ft! Mit akarsz ennyiért?! Ha szorul visszaviszed, szó nélkül kicserélik...
Az, hogy valami 5000 Ft az azt jelenti, hogy annyi az ára! Nem azt mondják, hogy ez a binó 20.000 Ft lenne, de annyira szar minősége, hogy nincs pofánk elkérni érte 5000-nél többet.

A másik:mielőtt az első binómat megvettem, sorba jártam Kecskemét optikai szaküzleteit (!) és rengeteg tcs.-t kipróbáltam, (Oly,Nikon,mind neves gyártó terméke),hogy legyen fogalmam,hogy mit is kellene látnom. Ott se tiltakoztak az ellen,hogy kipróbáljam. Elmondhatom,hogy ott is volt (nem is egy),amelyik itt vagy ott szorult.A csúcs az a Nikon volt,amelyik olya mértékben kettőzte a képet,hogy képtelenség volt használni. Megmutattam a szakképzett eladónak,aki egy vállrándítás után visszatette a polcra és adott egy másikat.....Árban nem egy Lidlis cuccról beszélünk.


A barmot nem szokták szakképzett eladónak hívni. Vissza kellett volna küldenie a gyártóhoz, ha komolyan gondolja, hogy kiszolgálja a vásárlóit.

Ez sem a reklám helye!


Valóban! De én nem fogok rébuszokban beszélni!
Hűséges típus vagyok, egy helyre járok...
Én nem próbálhattam ki először a binómat! Miért? Mert először Levente próbálta ki! Vitte a kis imbuszkulcsát, ha esetleg kellene állítani valamit. Én azután néztem bele, miután ő jónak ítélte meg.
Ezek után nyilvánvaló, hogy ha gond lett volna vele, nem a polcra teszi vissza és játszadozik vele a következő vásárlónál is...

Ami még nem elhanyagolható: vegyél egy szuper binót, csak véletlen koppanjon nagyobbat,mint szeretnéd,és rögtön lesz gond ezerrel. Én meg beballagok a zöldségeshez és veszek másikat ,vagy kettőt,hogy a gyerek és az asszony is elvihesse a kirándulásra! :-)


Arra is gondolni kellene, hogy ha nem a krumpli és hagyma közül szednéd ki a binokulárt, akkor a gyerek is jobban vigyázna rá...

Azért -ha sikerül levetni az előítéleteket- nézz bele egy Lidlibe és szívre tett kézzel mond meg,hogy ez előtt 20 évvel, nem-e a seggünket vertük volta a földhöz örömünkbe,ha ilyen csövünk lehetett volna! :-)


Nem fog sikerülni! Az ex-feleségem a Lidl-ben dolgozott, többet láttam, mint kellett volna...
Attól pedig semmi sem lesz jobb, hogy találunk egy rosszabbat. A busmanok nagyon boldogan élnek binokulár és Lidl nélkül ma is, sőt holnap is boldogok lesznek. Amúgy sem kellene egy mai terméket egy régivel összehasonlítani. Viszont sok régi termék veri a mai "korszerű", agyon dizájn-olt valamit.

Én nem fogok távcsövet, tartozékot stb... ( és más műszaki vagy egyéb terméket sem ) vásárolni ezekben az „univerzális, minden szart olcsón” áruházakban, mert nem vagyok olyan gazdag, hogy egy dolgot kétszer-háromszor vegyek meg...
Viszont, ha én nem vásárolok ilyen helyen és ha valaki megkérdez, akkor vagyok becsületes, ha lebeszélem arról, amit én magam nem tennék meg!

Miért foglalkoztat engem ez a dolog ennyire? Természetesen nem a Lidl-ben árult binó miatt.
Nos azért, mert gyűlölöm az álságos, hamis, mű, ál ...( itt hosszú lista következhetne még) képmutató hozzáállást, terméket, híreket stb. ( ismét hosszú lista...). Utálom ezt a beletörődő, megalkuvó, mindegy csak valami hasonló legyen, dolgokat.
Egyszer egy ismerősöm azt mondta, hogy nem a jót választja hanem a másikat.
-És az jó lesz? -kérdeztem.
-Nem, az nem lesz jó, csak nem rossz. -válaszolta.
Máig sem tudom, hogy ez igénytelenség vagy félelem szülte döntés volt. Nem tudom elhinni, hogy valakinek ennyi elég lehet... Én mindenből a legjobbat akarom és azonnal! Persze ez nem sikerülhet mindig, de törekedni kell, különben nem is sikerülhet!
Köszönöm, kedves Zoltán, hogy megengedted, hogy felhasználjam a leveledet!
Üdv,
L.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2014.07.17. 15:15

Vidékről, ahol olyan helyen vagy, hogy nem kapható minőségi cucc, nem könnyű megítélni mit rendeljél, azért kérdezősködik az ember. Érte menni pedig többszöröse az árának, vagy hasonló, azt se szeretné az ember nyilván.
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2014.07.17. 16:23

Béla, az a helyzet, hogy réges-rég feltalálták a postát.
Ha rendes kereskedőtől vásárolsz, valószínűbb, hogy jó terméket kapsz, mert ő ebből szeretne megélni, nem a reklamációkból.
Én is utálom a webshop nevű szarokat, mert én is szeretem megfogdosni a dolgokat.
Komolyabb dolgokért elutazom a helyszínre, kisebb dolgokat intézek postán. Ha egy kereskedőnek nincs üzlete, csak virtuális, azaz csak webshop átvételi pontokkal, az nálam felejtős.
Ha egyszer elmentem hozzá és meg van a bizalom, utána mehet a web-es vásárlás.

Üdv,
L.

P.S. De mint az elején írtam, itt az álságos és mű dolgokról van szó, ami megmételyezi az életünket, nem a vásárlásról!
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2014.07.19. 01:38

Ha az anyagiakat nem néznénk, egyébként ki milyen távcsövet szeretne a kertjében látni ? Igaz, hogy készíteni is öröm, de leginkább a pénz miatt próbálkozik sok ember gondolom készíteni maga eszközt.
Sidius

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2014.07.19. 06:26

Nekem most már az a távcső van a kertemben, ami szerintem ott is marad, egy 249/5000 -es Cassegrain. :D A segédtükre öt napja kapott alumínium bevonatot, és tegnap teszteltem először ilyen formában.
Én, ha milliomos lennék, még több optikát gyártanék, az első megcsiszolt tükörre se voltam rászorulva. Biztos nem én vagyok egyedül aki nem anyagi okok, hanem inkább a szórakozás, kihívás miatt csiszolgat. Azt is számolni kell, hogy vannak olyan rendszerek, amik nem, vagy csak elvétve vannak kereskedelmi forgalomban. Így olyan távcsövem lehet olyan paraméterekkel, amilyet akarok.
Válasz küldése

Vissza: “Hírek, aktuális események, egyesületi élet”