Gateway to Space - NASA Kiállítás Bp.-en

Az MCSE mint egyesület általános vitafóruma, elsősorban tagok hozzászólásait várjuk!
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Gateway to Space - NASA Kiállítás Bp.-en

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2016.03.10. 09:40

Péternek lényegében igaza van. Rengeteg a rendezői és látvány tervezői hiba (pl. az olvashatatlan vagy éppenséggel hiányzó feliratok) Az azonban szintén igaz, amit a látogató társam megállapított: az én korosztályomnak egy kicsit nosztalgia látvány volt: hiszen nekünk napi aktualitás volt az első műhold, a Mercury vagy az Apolló indítás, egyenesben izgultunk a Saturn-5 fellövésén, és a hihetetlenül rossz mindenség holdleszállás közvetítésén, és komolyan örültünk, nem csak technikai de politikai eredményként az első USA-SZ ürhajó-találkozásnak. Aki ezt nem élte át, annak viszont már jóval kevesebbet mondott.
Viszont tény, hogy maga a rendezés, a felépítés magyarországi viszonylatban egy vidéki kis múzeumnak is szégyenére válna. Kb. olyan minőségű, mint ha a világ legszebb ékköveit egy kiállításon kopott, szakadozott papírskatulyákban mutatnák be.
BQ.
Avatar
Tom
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2011.07.26. 10:39

Re: Gateway to Space - NASA Kiállítás Bp.-en

Hozzászólás Szerző: Tom » 2016.03.10. 10:48

Valóban furcsa, hogy egy ilyen technikai kiállítás ennyire fapados legyen.

Ismerősöm mesélt Veöres Sándor interaktív kiállításról és meglepett, hogy miket ki nem találtak, hogy izgalmassá tegyék. Korántsem tűnt annyira érdekesnek a téma, mint az űrutazás, mégis volt fantázia hozzáadva, annyi, hogy a gyerekeket is simán lekötötte.

Ehhez képest tényleg elég szerény volt ez a technikai bravúrokat és emberi bátorságot bemutató kiállítás. De ez csak a külcsíny, sajnos meglehetősen hiányosnak is éreztem. Skylab további sorsáról hallgattak, csakúgy mint a Challanger katasztrófáról, a Voyager-ről és még sorolhatnám. Pl olyanokról amikről nem is tudok. :D

Mindezek ellenére kétszer néztem meg, egyszer barátokkal, egyszer lányommal és nem éreztem azt, hogy ki kellett volna hagynom, még másodszor sem.

Persze nem olcsó a belépő, de gondolom a mozijegy is hasonló árban lehet és azért a kettő nem ugyanaz.

Nem kellenek előzetes elvárások, viszont fejlámpa jó ha van az embernél. :)

Igyekezni, mert nemsokára bezár!
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Gateway to Space - NASA Kiállítás Bp.-en

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.03.10. 11:16

astrohist írta:... Kb. olyan minőségű, mint ha a világ legszebb ékköveit egy kiállításon kopott, szakadozott papírskatulyákban mutatnák be.
BQ.


Igen, ez találó hasonlat. Számomra a legnagyobb kontraszt a kiállítás nagyon profi beharangozása, televíziós hirdetése (mézes madzag) és a tényleges megvalósítása között tátongó színvonalbeli szakadék...
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Gateway to Space - NASA Kiállítás Bp.-en

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2016.03.10. 14:37

Ár-érték arányban az általam korábban felajánlott link jobb választás és még egy szakavatott tárlatvezetőt is kapsz.

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
szamosv
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2011.12.01. 17:50

Re: Gateway to Space - NASA Kiállítás Bp.-en

Hozzászólás Szerző: szamosv » 2016.03.10. 15:58

Csillagos Pisti írta:
Vizi Péter írta:Tegnap megnéztem a kiállítást.
Szegényes és ötlettelen. Alig van eredeti tárgy, modellek és makettek vannak, többnyire csapnivaló minőségben, rendkívül elnagyoltan. Az iskolai modellező szakkör különbül építette volna meg őket. De még ezekből is kevés van.


Gondoltam most hétvégén végre ellátogatok én is a kiállításra míg lehet, de most eléggé nagyon elbizonytalanodtam.....


Szerintem menjél, csak ne hétvégén, akkor drágább a belépő. Annyit szerintem nem ér meg. Én is hétvégén láttam, de kifelé jövet erősen gondolkodtam, hogy visszakérem a pénzt. :x
Egyébként egyet értek az előttem szólókkal, a véleményemet korábban már kifejtettem.

Zs.
Avatar
Nbazs
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2015.12.10. 21:39

Re: Gateway to Space - NASA Kiállítás Bp.-en

Hozzászólás Szerző: Nbazs » 2016.03.12. 23:23

Tegnap én is sort kerítettem a régóta tervezett látogatásra. Néha nekem is támadt hiányérzetem, de a leírások alapján rosszabbtól tartottam. (A fejlámpa viszont tényleg jó ötlet volt, hihetetlen hogy elbénázták 1-1 plakát elhelyezését és megvilágítását.

Amit Lajos bácsi írt, az nálam pont fordítva játszódott le: koromnál fogva, mivel nem igazán éltem benne (abból se emlékezhetek semmire) nekem közelebb hozta a rendszerváltás előtti korszakot, az űrversenyt, és a kor technológiáját.

Mindent összevetve örülök, hogy nem hagytam ki, kár lett volna. (A 15-ei zárásig a 21-23 közötti belépésre jogosító jegyek féláron kaphatók, annyiért meg pláne megéri, bár én mindenképp korai belépést javasolnék, nekem sikerült eltöltenem kb 4 órát bent.)
SW 120/600 RFT, SW 127/1500 MC, AZ-4, EQ-3
Válasz küldése

Vissza: “Hírek, aktuális események, egyesületi élet”